کنایه علی کریمی به سقف بودجه؛ این قانون مسخره است!

همشهری آنلاین نوشت: علی کریمی درباره آخرین وضعیت خود و شرایط تیم ملی صحبت کرد.

علی کریمی هافبک ملی پوش تیم کایسری اسپور ترکیه بعد از اردوی تیم ملی برای برگزاری بازی با بلغارستان و آنگولا به ترکیه برگشت و در بازی روزگذشته تیمش با وجود گرفتن یک پنالتی برای این به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد.
به همین بهانه گفت وگویی را با وی انجام دادیم که البته صحبت هایمان به موضوعات دیگری هم کشید شد این مصاحبه را در ذیل می خوانید:

کریمی در ابتدا با اشاره به وضعیت مصدومیت اش گفت: به دلیل خستگی از اردوی تیم ملی و کوفتگی مصدوم شدم و MRI گرفتم تا ببینم جوابش چیست. ان شاءالله مصدومیتم جدی نباشد و باعث نشود ۲-۳ هفته از میادین دور شوم و زود به تمرینات برگردم.

کریمی که یکی از بازیکنان دعوت شده به تیم ملی برای ۲ بازی FH بلغارستان و آنگولا بود t در این خصوص اظهار داشت: اردوی خوبی بود. ۲ بازی دوستانه داشتیم. بلغارستان یک تیم اروپایی است که بازیکنان خوبی داشت. بازی دیگرمان هم مقابل تیم فیزیکی انگولا از آفریقا بود که حریف بدی نبود. نسبت به شرایط چمن بازی ((اشاره به چمن نامطلوب ورزشگاه آزادی)) بازی بدی نداشتیم. دیگر می دانید ایران نمی تواند با تیم های بزرگ بازی دوستانه برگزار کند و این کار سخت است.

وی افزود: برای برگزاری بازی دوستانه بزرگ یا باید هزینه کنیم یا باید ارتباطات خوبی داشته باشیم که با توجه به شرایط تحریمی کشور سخت است. امیدوارم بتوانیم تیم های صاحب نام را دعوت کنیم که البته باید هزینه کنیم و نمی شود.

کریمی درباره اینکه انجام بازی دوستانه با تیم های بزرگ باعث می شود پی به نقاط ضعف وقوت خود ببریم و برگزاری چنین مسابقاتی برای تیم ملی مفید است تاکید کرد: صددرصد بازی با تیم های بزرگ خیلی مهم است. هم آمادگی تیم بالا می رود. هم ارزیابی می شویم که در چه شرایطی هستم. هم کادرفنی می توانند از تیم ارزیابی داشته باشند. اما همانطور که گفتم برگزاری چنین مسابقاتی برای کشور ما سخت است.

هافبک لژیونر افزود: در این شرایط همین بازی ها مقابل تیم هایی مانند بلغارستان و آنگولا ارزش دارد. چراکه یک زمانی ما اصلا در بازی های فیفادی بازی نداشتیم. حالا حداقل این بازی ها را انجام می دهیم بچه ها دور هم جمع می شوند. با هم هماهنگ تر می شوند.

کریمی در پاسخ به این سوال که خودش در تیم کایسری اسپور چی شرایطی در لیگ ترکیه دارد اظهار داشت: خودم شرایط خوبی دارم. امسال در رده باشگاهی خوب شروع کردم. شرایطم خوشبختانه خوب است وان شاءالله بتوانم بدون هیچ مشکلی تا اخر همین طور ادامه بدهم تا به تیم باشگاهم و تیم ملی کمک کنم. هدف گذاری خاصی ندارم و فقط سعی می کنم به دور از مصدومیت به تیم باشگاهی و تیم ملی کمک کنم.

شرایط مجیدی حسینی دیگر ملی پوش ایرانی تیم کایسری اسپور چگونه است؟ کریمی در پاسخ به این سوال گفت: مجید هم از ناحیه استخوان پا مصدوم بود. به تازگی به شرایط بازی برگشته و ان شاءالله یک تا دو هفته دیگر شرایط ایده آل خودش را خواهد داشت.

کریمی در خصوص شرایط تیم کایسری اسپور در لیگ این فصل ترکیه گفت: بالاخره همانطور که می‌دانید در لیگ ترکیه چند تیم غول این لیگ هستند. شرایط هزینه شان با بقیه تیم ها متفاوت است. تیم ما هم اگر جزو ۸ تیم بالای جدول باشد، ایده آل است. سعی می کنیم در نیمه بالای جدول باشیم و نیم نگاهی هم به رده های بالاتر داریم.

این هافبک ملی پوش کشورمان با توجه به شرایط اینروزهای لیگ داخلی خودمان به نکات مهمی اشاره داشت او در این خصوص گفت: به نظر من برای فوتبال کشورمان هیچ برنامه ریزی نکردیم و هیچ هزینه ای هم انجام ندادیم. می آیند اعداد و ارقام را در می آورند که مثلا فلان بازیکن قراردادش ۲۰ میلیارد تومان است. این پولی است که یک کشور درجه ۳ آسیا از لحاظ فوتبال به بازیکن می دهد. کشوری مثل مالزی، اندونزی، و ویتنام از ما بیشتر هزینه می کنند. هیچ برنامه ای نداریم و هزینه ای هم نمی کنیم.

کریمی افزود: الان روی چمن ورزشگاه آزادی که عمر ۵۰ ساله دارد نمی توانیم راه برویم. این همه سال پول نفت و پول بخش های دیگر هیچ کدام با برنامه هزینه نشده است برای جوانان و برای مملکت.

این هافبک ملی پوش کشورمان درباره اینکه می توانیم این انتظار را داشته باشیم که تیم ملی قهرمان جام ملتها شود تاکید کرد: از نظر فوتبالی خیلی اشتباه است و انتظار زیادی هم است تیم ملی قهرمان جام ملتها شود. یکسری بازیکن جوان و خوب داریم که که با بدبختی رشد کردند. اگر لیگ های خارجی هم رفتند به خاطر ایرانی بودن کلی برایشان سخت گذشته است. از تیم ملی باید نسبت به هزینه و ساختاری که درست کردیم انتظار داشته باشیم.

وی افزود: انتظار بی جا از تیم ملی باعث می شود اگر قرار هم است اتفاق خوبی برای تیم ملی بیفتد آن اتفاق خراب شود. بازیکنان و کادرفنی خوبی داریم اما از لحاظ نتیجه گیری نباید فشاری روی بازیکنان باشد. واقعیت این است که در اواخر این نسل بازیکنان تیم ملی هستیم و برای همین بازیکنان هم قسم شده اند نتیجه خوب برای کشورمان رقم بزنند.

کریمی که سال ها خارج از ایران فوتبالش را ادامه می دهد در خصوص شرایط لیگ داخلی کشورمان به مسائل جالبی اشاره کرد و گفت: موقعی که فهمیدم برای لیگ سقف قرارداد به وجود امده خنده ام گرفت. مگر می شود!؟ در کشوری که فیرپلی مالی می شود چنین رفتاری کرد. ضمن اینکه عدد وارقامی که برای قراردادهای مالی استقلال و پرسپولیس، سپاهان و تراکتور گفته می شود در فوتبال روز دنیا با این تماشاگرانی که دارند عددی به حساب نمی آید.

او تصریح کرد: با توجه به اینکه بزرگ ترین اسپانسرهای دنیای فوتبال در ایران به باشگاه ها تعلق نمی گیرد، مثل حق پخش تلوزیونی. جالب تر اینکه شبکه های مختلف تلویزیونی در هفته ۷-۸ ساعت برنامه ورزشی می سازند که به طور نمونه با محوریت اینکه استقلال و پرسپولیس ۱۰۰ میلیارد بدهی دارند. بعد تریبون می دهند به مدیران و مربیان آنها تا علیه هم به خاطر مسایل مالی موضع بگیرند. در حالی که اگر یک دقیقه از همان ۷-۸ ساعت برنامه را حق پخش بدهند می تواند مشکلات مالی این باشگاه ها را حل کند ولی نمی کنند.

کریمی افزود: این ۷-۸ ساعت برنامه ورزشی می سازند. مدیران و مربیان باشگاه ها علیه هم موضع می گیرند. همه این موضع گیری ها علیه هم به خاطر مشکلات مالی است وگرنه هیچ مدیری با مربی تیمش مشکلی ندارد. باشگاه ها باید از حق پخش تلوزیونی که حق طبیعی شان است ذینفع شوند. چیزی که در کل دنیا است. باشگاه های ما از سمت طرفداران که در آمدی ندارند. با این وضعیت اقتصادی کشور خیلی از مردم علاقمند به فوتبال به نان شب شان محتاج هستند و نمی توان انتظاری داشت. اما حق پخش تلویزیونی باید پرداخت شود. یکسری خیلی راحت نشستند و نمی خواهند این امر محقق شود.

این هافبک ملی پوش کشورمان تاکید کرد: در کشورما در هیچ چیزی شفاف سازی وجود ندارد. الان تاکید دارند فقط در فوتبال شفاف سازی شود. به نظر من داستانی که اقای ساکت مدیر عامل باشگاه سپاهان اشاره کرد درست است و سقف بودجه یک چیز مسخره است. به خاطر اینکه یکسری از تیم ها وجود دارند که برای دور زدن این موضوع با مدل های مختلف به بازیکنان پول می دهند. خودم به عینه شاهد این مسایل بودم.

کریمی اضافه کرد: تیمی مثل سپاهان شفاف است. نه مثل برخی ها هوادار متمولش پول یا دلار می دهد نه اینکه به جای پول قرارداد ماشین و خانه بدهد. در کل هم سقف قرارداد مسخره است و درست نیست. فوتبال، استقلال و پرسپولیس پر هوادار هستند. با این وضعیت صدا و سیما، فوتبال تنها سرگرمی که برای مردم وجود دارد. با وجود اینکه درآمدزایی زیادی دارد، نخواهید به آن بها بدهید. پس به چه چیزی می خواهی بها بدهید؟
اصلا به غیر از فوتبال شما از صدا وسیما برنامه دیگری را می بینید؟

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1814275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =