فعالیت گروه نئونازی مرتبط با آمریکا در آلمان ممنوع شد

ایرنا نوشت: وزیر کشور آلمان فعالیت گروه راست افراطی موسوم به «پوست چکشی آلمانی» (Hammerskins Deutschland) و همچنین شاخه‌های منطقه‌ای آن و گروه وابسته «Crew ۳۸» را ممنوع اعلام کرد.

براساس اعلام وزارت کشور آلمان پلیس این کشور، خانه‌های افراط‌گرایان راست‌گرای گروه پوست چکشی آلمانی (Hammerskins Deutschland) را بازرسی کرده است .

بر پایه این گزارش، تا به امروز این بیستمین تشکیلات راست افراطی در آلمان است که فعالیت آن در کشور ممنوع شده است.

این گروه نئونازی آلمانی شاخه‌ای از یک گروه برترپندار نژاد سفید (White Supremacy) از ایالات متحده آمریکا است که از اوایل سال ۱۹۹۰ در آلمان وجود داشته است.

وزارت کشور آلمان اعلام کرد که گروه پوست چکشی آلمانی با نظم قانون اساسی و ایده درک بین‌المللی مخالف و هدف و فعالیت این انجمن مغایر با قوانین جزایی بوده است.

دولت های فدرال و ایالتی بیش از یک سال برای مهیا کردن این ممنوعیت با یکدیگر همکاری کردند. آنها در این زمینه با مقام های ایالات متحده آمریکا نیز همکاری داشته اند.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان با بیان اینکه این ممنوعیت «ضربه‌ای سخت علیه افراط‌گرایی راست‌گرای سازمان یافته است»، گفت: این اقدام «اخطاری واضح به نژادپرستی و یهودستیزی» می‌دهد.

فایزر با تاکید بر اینکه افراط گرایی راست‌گرا همچنان «بزرگترین تهدید افراطی برای دموکراسی» است، افزود: «به همین دلیل است که ما با اراده‌ای محکم به نابودی تشکیلات افراط‌گرایی راست‌گرا ادامه می‌دهیم.»

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1815093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =