۱۴ نفر
۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷
آموزشگاه زبان سفیر | بررسی نقاط قوت و ضعف!

آموزشگاه سفیر چگونه آموزشگاهی است؟ آیا از کیفیت خوبی برخوردار است؟ اگر قصد ثبت نام در این موسسه را دارید با ما همراه باشید تا نقاط ضعف و قوت را بررسی کنیم.

بعید است یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کرده باشید و نامی از آموزشگاه زبان سفیر به گوشتان نخورده باشد. این موسسه یکی از بزرگ‌ترین آموزشگاه‌های زبان در ایران است که به دو شکل حضوری و آنلاین فعالیت می‌کند. بسیاری از زبان‌آموزان این موسسه را برای یادگیری انتخاب می‌کنند. سفیر طی سال‌ها فعالیت، امتحان خود را پس داده است؛ اما هنوز هم عقل سلیم حکم می‌کند که پیش از ثبت‌نام، نقاط ضعف و قوت این موسسه را به دقت بررسی کنید تا با نگاهی عاقلانه و آگاهانه پا در مسیر آموزش بگذارید.

۱۰ مورد از نقاط قوت و ضعف آموزشگاه زبان سفیر

آموزشگاه زبان سفیر هم مانند تمام موسسات آموزشی دیگر نقاط قوت و ضعفی دارد که می‌تواند روی تصمیم زبان‌آموزان برای انتخاب این موسسه موثر باشد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت. اگر شما هم برای انتخاب سفیر مردد هستید، حتما این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

نقاط قوت آموزشگاه زبان سفیر

موسسه زبان سفیر از نگاه زبان‌آموزان قدیمی نقاط قوتی دارد که آن را به یکی از گزینه‌های عالی برای یادگیری تبدیل می‌کند. از اساتید مجرب و متدهای نوین آموزشی که بگذریم، موارد زیر بهترین ویژگی‌های این موسسه هستند:

۱- برگزاری دوره برای تمام رده‌های سنی

یکی از مزایای بزرگ سفیر این است که به رده سنی خاصی محدود نمی‌شود. کودکان از سنین ۷ سالگی، که بهترین سن برای یادگیری زبان دوم است می‌توانند وارد این موسسه شوند. همچنین دوره‌های مجزایی برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود و افراد بالای ۱۵ سال نیز می‌توانند وارد دوره‌های بزرگسالان شوند. تفکیک سنی در آموزشگاه زبان سفیر علاوه بر ایجاد فضایی صمیمی در کلاس، موجب افزایش کیفیت آموزشی نیز خواهد شد؛ زیرا اساتید هر گروه، روش‌های آموزشی را به تناسب سن همان گروه انتخاب خواهند کرد.

۲- تنوع در شیوه برگزاری دوره‌ها

شیوه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی در آموزشگاه زبان سفیر بسیار متنوع است. زبان‌آموزان می‌توانند شرکت در دوره‌های حضوری یا آنلاین را انتخاب کنند. دوره‌های مجازی با هزینه کمتر برگزار می‌شوند و در عین حال کیفیتی برابر با دوره‌های حضوری دارند. علاوه بر این، سفیر تمامی دوره‌های آموزشی خود را به سه شکل ترمیک، فشرده و فوق فشرده برگزار می‌شود. با این حساب زبان‌آموز می‌تواند با توجه به وقت آزاد و کشش ذهنی خود انتخاب کند که مثلا در یک سال از سطح متوسط به پیشرفته برسد یا در سه سال. همچنین دوره‌های سفیر به دو شکل گروهی و خصوصی برگزار می‌شوند. دوره‌های خصوصی مناسب کسانی است که ترجیح می‌دهند هزینه بیشتری برای آموزش بپردازند و در عوض، به صورت فردی یا نهایتا ۲ الی ۳ نفره در کلاس‌ها شرکت کنند. در دوره‌های گروهی تعامل بیشتر است و در دوره‌های خصوصی، تمرکز استاد روی فعالیت زبان‌آموزان بیشتر خواهد بود.

۳- تعیین سطح آنلاین

یکی از مهم‌ترین امتیازات آموزشگاه زبان سفیر این است که پیش از شرکت در دوره‌های آموزشی می‌توانید در تعیین سطح متناسب با آن دوره شرکت کنید. آزمون‌ تعیین سطح سفیر بر اساس معیارهای CEFR طراحی شده‌اند و می‌توانند ملاک خوبی برای تعیین میزان مهارت شما باشند. پس از شرکت در این آزمون‌ها، سایت موسسه دوره‌های مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد. آزمون‌های تعیین سطح سفیر شامل موارد زیر هستند:

آموزشگاه زبان سفیر | بررسی نقاط قوت و ضعف!

۴- شعب متعدد در سراسر ایران

آموزشگاه زبان سفیر در حال حاضر بیش از ۸۰ شعبه فعال حضوری در سراسر ایران دارد. از این تعداد حدود ۳۳ شعبه در تهران و حومه و مابقی در شهرستان‌های دیگر هستند. این شعبه‌ها خدمات آموزشی خود را با کیفیت کاملا برابر ارائه می‌دهند و می‌توانند انتخاب خوبی برای کسانی باشند که با وجود پیشرفت آموزش مجازی، هنوز یادگیری حضوری را ترجیح می‌دهند.

۵- دوره‌های تخصصی زبان انگلیسی

سفیر برای کسانی که می‌خواهند روی برخی مهارت‌های زبان انگلیسی تمرکز کنند انتخاب بسیار مناسبی است. این موسسه برای آموزش مکالمه، آموزش مترجمی و آموزش زبان انگلیسی شغلی دوره‌های مجزایی برگزار می‌کند. این دوره‌ها برای افرادی که نیاز دارند در زمانی کوتاه به مهارت‌های کاربردی دست پیدا کنند بسیار مناسب است. علاوه بر این، آموزشگاه زبان سفیر دارای دوره‌ای تخصصی برای تربیت مدرس زبان انگلیسی است و از طریق همین دوره هم مدرسان مجرب را برای آموزش جذب می‌کند. این موضوع خود یک نقطه قوت است.

۶- کلاس‌های آمادگی آیلتس و آزمون شبیه‌ساز

موسسات زیادی وجود دارند که دوره‌های آیلتس برگزار می‌کنند، پس این موضوع نمی‌تواند یک نکته متمایز کننده برای آموزشگاه زبان سفیر باشد. چیزی که سفیر را در این زمینه متمایز می‌کند، شیوه‌های آموزشی متنوع و برگزاری منظم آزمون ماک آیلتس است. در سفیر می‌توانید پس از شرکت در تعیین سطح آیلتس، وارد کلاس‌های مناسب خود شوید و نمره آزمونتان را بهبود ببخشید. همچنین این موسسه یکی از برگزارکنندگان آزمون ماک آیلتس است و می‌تواند شما را با فضای آزمون به خوبی آشنا کند. یکی دیگر از امتیازات سفیر این است که کارگاه‌های تک‌مهارتی برگزار می‌کند. این کارگاه‌ها، برای افرادی مناسب هستند که تنها در یکی از مهارت‌های چهارگانه مشکل دارند.

۷- تمرکز روی مهارت‌های کاربردی زبان

در سفیر، زندگی به زبان جدید را خواهید آموخت. این موسسه، به جای صرف زمان روی نکات خشک و آکادمیک، به مهارت‌های کاربردی زبان همچون مکالمه بیشتر بها می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که زبان‌آموزان خیلی سریع‌تر بتوانند از انگلیسی در زندگی روزمره و فعالیت‌های حرفه‌ای خود استفاده کنند. در حقیقت هدف آموزشگاه زبان سفیر افزایش مهارت شما است، نه صرفا افزایش نمره در آزمون‌های مختلف!

نقاط ضعف آموزشگاه زبان سفیر

آموزشگاه زبان سفیر هم مانند تمام آموزشگاه‌های دیگر، نقاط ضعفی دارد که در مسیر رشد خود،‌ مدام به فکر رفع آن‌ها است. با این حال این ضعف‌ها می‌توانند در تصمیم برخی زبان‌آموزان موثر باشند. در ادامه به مهم‌ترین ضعف‌های سفیر اشاره کرده‌ایم.

۱- نداشتن شعبه حضوری در شهرهای کوچک

شعب موسسه سفیر تنها در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها واقع شده‌اند و به ندرت ممکن است در شهرهای کوچک هم شعبه حضوری در دسترس باشد. اگرچه همچنان امکان شرکت در دوره‌های مجازی برای همه وجود دارد، اما افرادی که آموزش حضوری را ترجیح می‌دهند و ساکن شهرهای کوچک هستند، نمی‌توانند از خدمات سفیر بهره‌ای ببرند.

۲- نداشتن اپلیکیشن مستقل برای آموزش زبان

دنیای امروز، دنیای برنامه‌های موبایلی است. اینکه چرا سفیر از قافله ساخت یک اپلیکیشن آموزشی عقب مانده است را باید از موسسان آن سوال کرد. این موضوع می‌تواند برای افرادی که آموزش مجازی و خودآموز را انتخاب می‌کنند یک نقطه ضعف به حساب بیاید.

در کلاس‌های سفیر ثبت‌نام کنیم یا نه؟

مهم‌ترین سوال پس از بیان نقاط قوت و ضعف سفیر این است که آیا واقعا این موسسه انتخاب خوبی برای یادگیری زبان هست یا نه؟ راستش پاسخ به این سوال کاملا به خود شما بستگی دارد؛ اما اگر یادگیری زبان کاربردی در اولویت شماست، می‌خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، دنبال دوره آموزش کودکان برای فرزند خود هستید یا می‌خواهید از سطح واقعی خود یادگیری را آغاز کنید، سفیر بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود. اگر در هر یک از این گروه‌ها هستید، زمان را از دست ندهید و هرچه زودتر برای ترم جدید ثبت‌نام کنید! اگر تمایل دارید با نظرات خود نقاط قوت و ضعف بیشتری را برای ما کامنت کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1815561

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =