۰ نفر
۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
ما مخالف واردات اسب نیستیم!

علی هژبر گفت که مخالف واردات اسب نیستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی هژبر، رئیس سابق کمیته درساژ فدراسیون سوارکاری گفت: در سال 1366 مجموعه دشت بهشت را به مساحت 4 هکتار خریداری کردم که یک هکتار آن برای باشگاه و بقیه برای سالن بدنسازی، زمین تنیس، استخر و کشت یونجه اختصاص داده شده است. هدفم این بود که استاندارد نگهداری و پرورش اسب را ارتقا بدهم، زیرا باشگاه‌هایی را می‌دیدم که دور از استانداردهای بین‌المللی بوند. اصطبلی با گنجایش 20 باکس احداث کردیم سپس با توجه به ابراز علاقه جامعه سوارکاری به 40 باکس و در نهایت به 60 باکس افزایش دادیم. آرزو دارم این مجموعه که سرمایه ملی است برای آیندگان باقی بماند.

وی در مورد میزبانی از مسابقات داخلی و بین‌المللی درساژ و پرش، گفت: این باشگاه یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های سوارکاری کشور با مساحت 51200 متر مربع است که 200 راس اسب در اصطبل این مجموعه تعبیه شده است. بر همین اساس سعی داریم با ساختن یک مانژ سرپوشیده به ابعاد 28 در 75 متر، میزبانی مسابقات بین‌المللی را کسب کنیم.

هژبر درباره صادرات اسب اصیل ایرانی به خارج از کشور گفت: مشکل قرنطینه هنوز در سوارکاری پابرجاست و بیماری مشمشه از بیماری‌های مشترک انسان و حیوان باعث شده تا نتوانیم اسب اصیل ایرانی را به خارج از کشور صادر کنیم. برخی از دشمنان اسب ایرانی به دنبال دلالی بودند و با واردات اسب از عراق کاری کردند که برای مرتفع کردن مشکل قرنطینه هنوز مشکلاتی داشته باشیم. امیدوارم با انتخاب رئیس فدراسیون سوارکاری این مشکل بزرگ به زودی برطرف شود و شاهد صادرات اسب کشورمان باشیم.

وی عنوان کرد: مخالف واردات نیستم و دنبال هدفمند کردن واردات اسب به ایران هستم.

هژبر گفت: قطعا با حضور کیومرث هاشمی در وزارت ورزش و جوانان مشکل انتخابات سوارکاری حل و به زودی مجمع انتخاباتی سوارکاری برگزار می‌شود.

وی درباره احداث پروژه کمپ تیم های ملی فوتبال در مجموعه دشت بهشت عنوان کرد : قرار است در آینده نزدیک اقدام به احداث پروژه کمپ تیم های ملی فوتبال به مساحت 2 هکتار در این مجموعه کنیم تا شاهد حضور فوتبالیست‌ها و تیم‌های ورزشی در این مکان باشیم. زمانی که سردار آزمون مهاجم ملی پوش فوتبال کشورمان بازدیدی که از این مجموعه داشت از این طرح بسیار استقبال کرد.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =