علیرضا دبیر: برای این بچه‌ها جان بدهم کم است/فقط با فرهنگ دفاع مقدس موفق می‌شویم

فارس نوشت: رئیس فدراسیون کشتی گفت: این بچه‌ها طلا بگیرند، من برای آنها جان هم بدهم کم است.

علیرضا دبیر در حاشیه مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان و پس از کسب مدال طلا توسط امین میرزازاده در این پیکارها اظهار داشت: به مردم خوب کشورم تبریک می‌گویم. آنقدر که فریاد زدم صدایم گرفته است. دو طلای سنگین‌وزن لذت دیگری دارد. بچه‌های آزاد و فرنگی گل هستند و میرزازاده هم یکی از آنها است. این مدال نوش جان خودش و مردم کشورمان. همه دعا کنند تا در 3 وزن باقی مانده هم بتوانیم کارهایی انجام دهیم. گرایی و سهرابی مفت باختند و محسن‌نژاد هم اشتباه کرد. مردم دعا کنند، چون حق فرنگی‌کاران ما بیشتر از اینهاست. ما هم که افتخار می‌کنیم که نوکری آنها را می‌کنیم. ما محکم هستیم که انشالله تیم‌مان افتخار خوبی کسب کند.

وی درمورد شکست رضا کایالپ و پیروزی میرزازاده، خاطرنشان کرد: در المپیک قبل وقتی امین پنجم شد سبک بود و 117 کیلو بود و الان 128 کیلوگرم شده است. قبل از بازی به وی گفتم که سال گذشته نقره گرفته‌ایم و این مدال در دستت است، اما برای طلا بجنگ و میخ المپیک را بکوب. حریف کوبایی هم نشسته بود و مسابقات را می‌دید. در 40 ثانیه دو امتیاز گرفتن کار سختی است و خیلی باید برای گرفتن آن پهلوان باشید. دعا کنید در المپیک این بچه‌ها بدرخشند چون طلای المپیک چیز دیگری است. میرزازاده باید 130 کیلوی چابک باشد و تلاش کند.

رئیس فدراسیون کشتی، گفت: این بچه‌ها طلا بگیرند، من برای آنها جان هم بدهم کم است. آنها دلاور هستند. گاهی حرف‌های من را برعکس می‌کنند. برای موفقیت در هر چیزی فقط با فرهنگ دفاع مقدس می‌توانیم به هدف‌مان برسیم. فرهنگ دفاع مقدس یعنی رشادت و ایمان قوی را اگر به سنگ بزنید طلا می‌شود. بچه‌های کشتی گل هستند و از تمام آنها تشکر می‌کنم.

دبیر درمورد همدلی بین کشتی‌گیران و مربیان، عنوان کرد: اجازه بدهید مسابقات تمام شود تا من مفصل صحبت کنم. نمی‌خواهم حسن رنگرز را چشم بزنم. پژمان هم خیلی زحمت کشید. محمد بنا سال قبل اینجا بود و به من گفت فقط حسن رنگرز را بیاور. رنگرز زحمت‌کش است و زندگی‌اش را گذاشته است. من شرمنده مربیان تیم‌های ملی هستم، چون شب و روز کار می‌کنند و پای خود را از اردو بیرون نمی‌گذارند. وظیفه ما و نظام است که به مدال آوران بیشتر برسند. انشالله در تمام رشته‌ها موفق باشیم، چون واقعاً خوب هستیم و باید بپذیریم که خوب هستیم. هرکسی که می‌خواهد این روحیه را از ورزشکاران ما بگیرد منافق است. من باور دارم در تمام رشته‌ها خوب هستیم. فردا 3 وزن مهم داریم و از همه می‌خواهم که برای ما دعا کنند. من عاشق این هستم که برای تیم‌های ملی حمالی کنم و این موفقیت‌ها مبارک همه مردم باشد.

۲۵۸ ۲۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =