معرفی پادکست کسب‌ و کاری فارسی درباره داستان‌های جذاب کارآفرینان ایرانی

با توجه به شلوغی و ترافیک در کلان‌شهرها بسیاری از شهروندان ایرانی برای استفاده بهتر از زمان خود در مترو یا خودرو شخصی از پادکست استفاده می‌کنند.

این روزها پادکست‌ها بخش مهمی از زندگی امروزی شده است. در این مطلب سعی شده تا یک پادکست خوب ایرانی برای علاقمندان به راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی معرفی شود.

معرفی پادکست کسب‌وکاری شعاع

یکی از پادکست‌های خوب فارسی که یک سالی است کار خود را شروع کرده، پادکست شعاع است که در قالب ویدئوکست نیز منتشر می‌شود. پادکست یا ویدئوکست شعاع روایت زندگی کارآفرینان استارتاپی و صاحبین کسب‌وکارهای آنلاین ایران است که در هر قسمت از شعاع مهمان هستند. این پادکست گفتگومحور در تلاش است تا از دل تجربیات کارآفرینان، نکاتی آموزنده که در کتاب‌ها کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود را ارائه کند. پرکردن خلاء بین تجربه و آموزه‌های آکادمیک در حوزه مدیریت و کارآفرینی یکی از اهداف کلیدی این گفتگوهاست.

شکل‌گیری پادکست شعاع

آرمان صفایی میزبان این گفتگو این‌طور روایت می‌کند:

«یادگیری از تجربیات کارآفرینان در قالب گپ‌وگفتی دوستانه، لذت‌بخش‌ترین سرگرمی من بود که از یک جایی به بعد با همکاری پارک علم‌ و فناوری دانشگاه صنعتی شریف تلاش شد تا به آن سر و شکلی رسمی‌تر دهیم و در قالب پادکست و ویدئوکست آن را ضبط و منتشر کنیم تا شاید بتواند برای افراد علاقه‌مند نیز مفید باشد. در واقع اولین مخاطب و طرفدار این گفتگوها خودم هستم و برای خودم یادگیری‌های بزرگی در بر داشته است اما در ادامه افراد بیشتری هم این گفتگوها را دیدند و رشد استقبال از آن باعث شد تا جدی‌تر از قبل آن را دنبال کنم.»

کسب‌وکارهای موفق ایرانی نظیر نوبیتکس، والکس، ازکی و ده‌ها کسب‌وکار استارتاپی موفق ایرانی تاکنون مهمان این گفتگوها بوده‌اند و میزبان آن در تلاش است تا شعاع را محفل گفتگو و انتقال تجربیات کارآفرینان نوآور و بزرگ ایران کند.

علاقه‌مندان برای دیدن یا شنیدن ویدئوکست شعاع می‌توانند به سایت شعاع به آدرس shoacast.ir مراجعه کنند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816552

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =