نکات طلایی در خرید برج خنک کننده از تهویه آبسازه

یکی از شایع ترین مسائل مورد توجه در منازل و همچنین صنعت، دمای هوا و آب است و بهترین راهکار برای دست و پنجه نرم کردن با این مسئله، کنترل دمای آب با استفاده از برج خنک کننده است.

در این مقاله قصد داریم به‌صورت کوتاه و خلاصه شما را در خرید برج خنک کننده راهنمایی کنیم. برج خنک کننده چیست؟ برج خنک کننده در واقع دستگاهیست که در راستای حذف حرارت از سیال که عمدتا آب یا آب مقطر است، به ما کمک میکند. برج های خنک کننده کاربرد های متفاوتی اعم از استفاده در نیروگاه های هسته ای، نیروگاه های حرارتی، سیستم های تهویه مطبوع مانند چیلر های آب خنک و .... دارد.

انواع برج خنک کننده

به‌صورت کلی برج های خنک کننده به دو دسته ی برج خنک کننده مدار باز و برج خنک کننده مداربسته تقسیم میشوند که هرکدام به نسبت شرایط استفاده ی شما مزایا و معایب خود را دارند. شما باید با توجه به مکانی که نیاز به استفاده از برج خنک کننده دارد نوع و اندازه ی آن را انتخاب می کنید. برای مثال ممکن است شما در یک ساختمان مسکونی یا تجاری نیاز به یک کولینگ تاور داشته باشید یا حتی در یک کارخانه برای دستگاه های صنعتی و...

ما به شما پیشنهاد میکنیم که برای انتخاب درست حتما با مشاوره ی یک متخصص اقدام به خرید کولینگ تاور کنید. (برای راهنمایی و مشاوره به انتهای مقاله مراجعه کنید)

خرج تراشی اضافی در برج های خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده - شرکت تهویه آبسازه

یکی از بزرگ ترین دغدغه های ما ایرانی ها امروزه تعمیر و نگهداری وسایلی هست که خریداری میکنیم. خرابی و تعمیر وسایل در هر وسیله ای که از آن استفاده ی روزمره داریم یک امر طبیعی است، اما خرج تراشی های بی دلیل به علت نداشتن آگاهی کافی اصلا طبیعی نیست! یکی از بهترین راهکار ها برای کم تر شدن خرج نگهداری قطعات برج خنک کننده ی شما این هست که با اجزای کولینگ تاور خود و نحوه ی نگهداری از آنها آشنایی پیدا کنید که این امر به راحتی امکان پذیر است. برای مثال وقتی شما از ساختار ماشین خود آگاه هستید بر اساس روتین، آب رادیات خود را چک میکنید، روغن ماشین را به موقع تعویض میکنید و... درواقع کارهایی انجام می دهید که باعث جلوگیری از به بار آمدن خرج ها و خرابی های غیر ضروری میشود. این مسئله درباره اجزای برج خنک کننده نیز صدق میکند و ما در ادامه مطلب شما را با اصلی ترین اجزای برج خنک کننده آشنا میکنیم.

اجزای اصلی برج خنک کننده که نیاز به مراقبت دارند

ما در این بخش اصلی ترین اجزایی که نیاز به مراقبت و چک کردن دوره ای دارند را برای شما با نکاتی کوچک ذکر کرده ایم.

1- الکتروموتور برج خنک کننده:

الکتروموتور ها نیاز به سرویس و بازدید دوره ای دارند. در این بازدید باید از عدم اضافه باز موتور جهت جلوگیری از سوختن آن اطمینان حاصل کرد.

2- کاهش دور کولینگ تاور:

وظیفه ی کاهش دور افزایش نیروی الکتروموتور و کاهش سرعت پروانه موتور، به یک اندازه ی استاندارد است و نیاز به مراقبت و سرویس دوره ای دارد.

3- آبگردان یا اسپرینکلر:

آبگردان یا اسپرینکلر با پایان هر فصل باید گریس کاری شود. علت گریس کاری این است که فشار ورودی آب به اسپرینکلر به خاطر گرما و رسوبات گریس را شسته و باعث خشک کار کردن بلبرینگ شده و عمر مفید آبگردان کاهش پیدا میکند.

4- پکینگ برج خنک کننده:

پکینگ برج خنک کننده در سال 2 بار نیاز به شست شو با اسید (دیسکلر) به وسیله کارواش و فشار آب را دارد. اگر شما شست و شوی درست و به موقع انجام دهید تضمین عمر مفید پکینگ برج خنک کننده تا ده سال افزایش پیدا میکند؛ در غیر اینصورت حداکثر عمر مفید پکینگ های کولینگ تاور 3 الی 5 سال میشود.

نکته مهم : وظیفه قطره گیر برج خنک کننده، برگشت قطرات معلق آب در هوا است. حتما از نحوه عملکرد صحیح قطره گیر اطمینان حاصل کنید.

خرید برج خنک کننده

برج خنک کننده - تهویه آبسازه

بعد از تمام نکاتی که مرور کردیم مهم ترین نتیجه ی کل این مقاله در این بخش است. برای خرید برج خنک کننده بهتر است که اطلاعاتی که از پیش به شما دادیم را حتما در گوشه ی ذهن خود لحاظ کنید، اما فقط همین کافی نیست! برای خرید کولینگ تاور بهترین کار این است که شما از نظرات یک مشاور و متخصص مجرب بهره ببرید و نهایت استفاده را از تجربه ی ایشان داشته باشید. پیشنهاد شرکت تهویه آبسازه خرید کولینگ تاور از تولید کننده ی واقعی دستگاه ها و بدون واسطه است.

همچنین درصورت امکان حتما از کارخانه ی تولید کننده بازدید به عمل اورید و از کیفیت دستگاه ها اطمینان حاصل کنید.

منبع : تهویه آبسازه – تولید کننده انواع برج خنک کننده

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816697

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =