اسلامی: ایران با وجود تحریم‌ها به توسعه دستاوردهای علمی و فنی خود ادامه می‌دهد

ایسنا نوشت: رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه یک‌جانبه در راستای افزایش سطح رضایت اجتماعی، ارتقا کیفیت زندگی مردم در حوزه علوم و فنون هسته‌ای فعالیت کرده و به توسعه دستاوردهای خود در این حوزه ادامه می‌دهد.

محمد اسلامی در سخنانی در شصت و هفتمین نشست عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه راهبردی توسعه ملی خود مصمم است تا سال ۲۰۴۰ سهم برق هسته‌ای در سبد انرژی کشور را به ۲۰ هزار مگاوات افزایش دهد. مطالعات طرح های مربوطه برای اجرای این پروژه‌ها و ساخت این نیروگاه‌ها آغاز شده و به نحو مقتضی در جزییات این برنامه‌ها در اختیار آژانس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه یک‌جانبه در راستای افزایش سطح رضایت اجتماعی، ارتقاء کیفیت زندگی مردم در حوزه علوم و فنون هسته‌ای و طراحی و ساخت راکتورهای تحقیقاتی و شتاب‌دهنده‌ها و سامانه‌های پرتودهی تولید و کاربرد رادیوایزوتوپ در زمینه سلامت، کشاورزی، محیط زیست و صنعت را در دستور کار قرار داده و به توسعه آنها ادامه می‌دهد.

اسلامی گفت: این دستاوردها مرهون زحمات زنان و مردان کشور من است که مجدانه برای اعتلای ایران فعالیت می‌کنند و تعدادی از این دستاوردها در نمایشگاه این کنفرانس ارائه می شود و آمادگی داریم با سایر کشورها در این زمینه‌ها همکاری داشته باشیم.

این خبر تکمیل می‌شود...

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =