زلنسکی: اولین تانک‌های آمریکایی آبرامز وارد اوکراین شدند

ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام دفاعی آمریکا گزارش داد، اولین تانک‌های آبرامز ساخت این کشور به اوکراین تحویل داده شده‌اند و ولودیمیر زلنسکی این خبر را تایید کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تحویل اولین تانک‌های آبرامز ساخت آمریکا را به اوکراین تایید کرد.

وی ضمن تایید این خبر گفت: «خبر خوشی از سوی رستم اومروف، وزیر دفاع اوکراین دارم. تانک‌های آبرامز به اوکراین رسیده‌اند و در حال آماده‌سازی جهت تقویت تیپ‌های ما هستند. من از متحدانمان برای تحقق این درخواست سپاسگزارم. ما به دنبال قراردادهای جدید که حوزه دریافت تسلیحات را گسترش می‌دهند، هستیم.»

طبق گزارش نیویورک تایمز با استناد بر آنچه که منابع دفاعی آمریکا گفته‌اند، تانک‌های آبرامز۱ بیشتری طی ماه‌های آینده به اوکراین ارسال خواهند شد.

ژنرال مارکوس ریزنر از اتریش که از نزدیک جنگ را در موسسه آموزش نظامی این کشور زیر نظر دارد، گفت: «اوکراین گفته است که برای ضدحمله خود به حداقل ۳۰۰ تانک غربی نیاز دارد، اما تاکنون تنها حدود نیمی از این تعداد را دریافت کرده است.»

در همین حال کریل بودانف، رئیس اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع و رئیس سرویس جاسوسی نظامی اوکراین با اشاره به تانک‌های آبرامز هشدار داد: این تانک‌ها باید در جای مخصوص و مناسبی و برای عملیات خاصی مستقر شوند. اگر آن‌ها را به راحتی به خطوط مقدم بفرستیم، زیاد در میدان نبرد عمر نخواهند کرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =