۰ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴
نسل Z، مخاطبان جدید برند فرخنده

شرکت تولیدکننده بیسکویت فرخنده که سال ۱۳۴۰ تاسیس شده است، در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کیک و شیرینی از محصولات تازه خود رونمایی کرد.

مدیر مارکتینگ و مدیرفروش گروه موادغذایی فرخنده، به بهانه حضور فعال این شرکت در نمایشگاه کیک و شیرینی، درباره رویکرد تازه فرخنده و مخاطبان هدف این مجموعه توضیحاتی ارائه کرده‌ است.

رویکرد بیسکویت فرخنده در خصوص نسل z

عسگری مدیر مارکتینگ گروه موادغذایی فرخنده در این خصوص گفت: «پارسال یک تحقیقات بازاری درباره برند فرخنده داشتیم. به‌همین دلیل سعی کردیم برندهای جدیدی را برای این نسل‌های z و y داشته باشیم.»

آرتامیس ابراهیمیان، مدیر فروش بیسکویت‌های فرخنده نیز درباره رویکرد این شرکت نسبت به نسل‌های جدید و جوان‌تر گفت: «محصولات تازه برند ما می‌توانند نسل Z را درگیر کنند. تاکنون محصولاتی که فرخنده داشت، هم‌راستا با قدمت این برند بود. سن مشتریان آن نیز همگام با برند افزایش یافته‌بود. محصولات تازه فرخنده، قرار است نسل‌های جدید را نیز هدف قرار دهد و به نوعی ما قرار است به مشتریانمان بگوییم، هوای بچه‌های شما را نیز داریم و همراه آن‌ها هم هستیم.»

شروع و هدف شعار «ما شادی می‌پزیم»

مدیر مارکتینگ برند فرخنده درباره علت انتخاب هشتگ ما شادی می‌پزیم که شعار تبلیغاتی تازه این برند است گفت: «تحقیقات بازاری ما نشان داد بیسکویت به دلیل آنکه تامین‌کننده قند است و میان‌وعده‌ای سالم و انرژی‌دهنده است، می‌تواند شادی را به‌عنوان شعار همراه داشته باشد. وقتی می‌گوییم ما شادی می‌پزیم، یک بخشی از آن به این دلیل است که می‌خواهیم بگوییم که شادی را ما می‌پزیم و اشاره‌ای کنیم به محصولات تازه‌مان یعنی «میت‌جوی» و «کویین‌جوی». در واقع می‌خواهیم محصولات و کمپین‌هایمان را به مشتریانمان معرفی کنیم. درواقع می‌خواهیم لایف‌استایلی را برای نسل Z که به دنبال شادی است، ایجاد کنیم.»

علی نوعی‌تبریزی، مسئول بازاریابی دیجیتال برند فرخنده نیز بر این باور است که شعار ما شادی می‌پزیم برای آن انتخاب شده که کمپین‌های این برند به‌طور کلی حول‌محور شادی و Joy که برند زیرمجموعه فرخنده است، بچرخد. به عقیده تبریزی، محصولات تازه این برند می‌تواند شادی را به جمع‌های دوستانه آورده و جوانان و نوجوانان را با تغذیه سالم آشتی دهد.

عسگری نیز افزود: «ما داریم به سمت کمپین‌های ایونت‌محور می‌رویم. به‌طور مثال، نسل Z دنبال کشف جاهای جدید است و شادی و جمع‌های دوستانه را بیشتر از جمع‌های خانوادگی دوست دارد. نسل وای و زد در عین حال که در جستجوی شادی هستند، می‌خواهند استقلال خود را به خانواده ثابت کنند. مثلا شاید ما برویم سراغ کمپین‌هایی که به تورهای گردشگری یکی دو روزه تعلق دارند و محصولات جدیدمان را به نسل Z معرفی و با زندگی آن‌ها و پرسونال برند نسل Z هماهنگ کنیم.»

نسل Z، مخاطبان تازه برند فرخنده

همه چیز درباره محصولات جدید برند فرخنده

میت‌جوی و کویین‌جوی از محصولات جدید بیسکوییت فرخنده هستند که هر کدام هویت برند خودشان را دارند. عسگری در این زمینه چنین توضیح داد: «مثلا بگوییم میت‌جوی، جمع سه، چهار نفره دوستانه است که می‌خواهند قهوه و نوشیدنی خوب بخورند، ما هم در کنارش بیسکویت خوب را گذاشته‌ایم. کویین‌جوی یک خانم مستقل است، می‌تواند کارمند باشد و خیلی لاکچری است. این پرسونا می‌خواهد شیک باشد، از مد خوشش می‌آید و همیشه به دنبال خاص بودن است.»

علی نوعی‌تبریزی نیز کویین‌جوی را نماد زن مدرن امروزی دانست و معتقد است این اولین بیسکویت کره‌ای منحصربه‌فرد ایرانی است. عسگری به این توضیحات نکته جدیدی اضافه می‌کند: «غیر از میت‌جوی و کویین‌جوی در بخش‌های دیگر نیز فعالیت می‌کنیم. ما داریم به سمت کتگوری‌های جدید می‌رویم.»

آرتامیس ابراهیم‌زاده، مدیر فروش بیسکویت فرخنده درباره محصولات تازه این برند گفت‌: «واحد تحقیق و توسعه بیسکویت فرخنده چند سال است روی محصولات جدید کار می‌کند. این محصولات قابلیت ارائه به بازار را داشتند، اما شرایط بازار و آمادگی نداشتن تیم فروش و بازاریابی سبب تاخیر در تولید و توزیع این محصولات شدند. این محصولات جدید از مهرماه سال جاری با برند جوی که زیرمجموعه‌ای از فرخنده است، به بازار عرضه می‌شود. محصولات جدید ما بسیار متفاوت از محصولات قبلی فرخنده هستند.»

هدف فرخنده از ری‌برندینگ در سال ۱۴۰۰

مدیر فروش برند فرخنده درباره اهداف طراحی تازه برند و لوگو شرکت می‌گوید: «دو سال پیش به این نتیجه رسیدیم که ری‌برند کنیم، چون برخی محصولات ما خواهان زیادی داشتند و رقبا سعی می‌کردند بسته‌بندی‌های مشابه آن را تولید کنند. حتی تلفن شکایت داشتیم. مشتری با توجه به شکل بسته‌بندی محصول را خریداری کرده بود و متوجه فرخنده نبودن آن نشده بود. سعی کردیم استایل تازه‌ای را به برند بدهیم. مشتریان فرخنده وفادار هستند و در سه سال و نیمی که من مسئول فروش این شرکت هستم، فهمیده‌ام که وفاداری ما به کیفیت‌مان توانسته مشتریان را به برند وفادار کند.»

عسگری درباره جزییات ری‌برندینگ این مجموعه می‌گوید: «وقتی هنوز محصولات یک کیلویی فرخنده با طرح قدیمی سی‌وسه‌پل پخش می‌شود، نسل‌های جدید نمی‌توانند با آن ارتباط بگیرند.

وضعیت صادرات محصولات فرخنده

مدیر مارکتینگ فرخنده درباره وضعیت صادرات این شرکت که از سال ۱۳۷۵ آغاز شده گفت: «واحد صادرات ما یک شرکت مستقل است. شرکت دانا، شرکت صادراتی ماست. به ۳۸ کشور صادرات داریم. ما سه دفتر داریم. یک خط تولید در دبی داریم و در چین و آلمان نیز دفتر داریم.»

او همچنین درباره وضعیت استانداردهای سلامت افزود: «استانداردهای اروپا برای محصولات سلامت‌محور سخت‌گیرانه است. در کشورهایی، چون آلمان، فرانسه و اروپای شرقی محصولات ما فروش خوبی دارند.»

مدیر فروش این شرکت تولیدکننده بیسکویت در ادامه گفت: «ما یک شرکت قوی صادراتی داریم که نه تنها محصولات فرخنده، محصولات شرکت‌های دیگر حتی محصولات شرکت‌های همکار را نیز به دیگر کشورها صادر می‌کنند.»

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817523

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =