تخم مرغ گران شده ولی دلیل نمی شود زنان بدون روسری به خیابان بیایند/جوانان در روستاهای اطراف تهران خانه اجاره کنند و با مترو سر کار بروند!

رویداد 24 نوشت: نماینده رباط کریم گفت: این شائبه وجود داشت که برخی از نماینده‌ها برای اینکه بتوانند نظر مثبت بخشی از مردم را در انتخابات آتی جلب کنند، دنبال توقف فعالیت‌های مرتبط با موضوع حجاب هستند اما خدا را شکر می‌کنم بالاخره این طرح به شورای نگهبان رفت تا دیگر هیچ کس یا گروه و جریانی نتوانند برابر طرح مقابله با بی حجابی سنگ‌اندازی کنند.

حسن نوروزی، نماینده رباط کریم، در گفتگویی به بیان نکاتی درباره لایحه عفاف و حجاب، ازدواج جوانان و ... پرداخته است. بخشی از این گفتگو را در ادامه می خوانید.

*‌ لایحه عفاف و حجاب امری لازم است که به هیچ وجه نمی‌توانیم نسبت به این موضوع مهم بی‌توجهی کنیم. اینکه متاسفانه تصویب و اجرایی شدنش دیر شد دلیل‌های مختلفی داشت. اول اینکه نمایندگان صلاح را در این دیدند، نظر قوه قضائیه و معاونان رییس قوه را درباره مفاد این لایحه بگیرند که همین اشتباه، مسئله به این مهمی را یک ماه به تاخیر انداخت.

>>>> بیشتر بخوانید؛

دولت و قوه قضائیه از طرح شفافیت مستثنی شدند/ تنها قوه مقننه برای شفاف شدن باقی ماند

*‌ عده‌ای از مجلسی‌ها دنبال این بودند نظر قالیباف و مشاورانش را جویا شوند که همین عامل هم در کار تاخیر انداخت. این تاخیرها در حالی بود که وقتی یک لایحه‌ای به مجلس می‌آید، نمایندگان باید بعد از بررسی جوانب رای‌شان را اعلام کنند و موضوع برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارجاع شود. اما اصرار بی‌خود و بی‌جهت به نظر گرفتن از قوه قضاییه و رییس مجلس، موضوع را عقب انداخت. در واقع راضی کردن همه از جانب نمایندگان کار غلطی است که امیدوارم در مجلس بدعت نشود.

*‌ نمایندگان به این رای رسیدند که لایحه عفاف و حجاب برای ۳ سال به طور آزمایشی اجرا شود که البته باید به تایید اعضای محترم شورای نگهبان برسد. بنده به عنوان نماینده‌ای که صلاح مردم را می‌خواهم و معتقدم شعائر دینی باید بدون هیچ حرف و حدیثی در رفتار جامعه لحاظ شوند، به جد معتقدم طرح عفاف و حجاب باید تایید شده و اجرا شود و این موضوع را برگ درخشانی برای مجلس انقلابی یازدهم بدائیم.

*‌ این شائبه وجود داشت که برخی از نماینده‌ها برای اینکه بتوانند نظر مثبت بخشی از مردم را در انتخابات آتی جلب کنند، دنبال توقف فعالیت‌های مرتبط با موضوع حجاب هستند اما خدا را شکر می‌کنم بالاخره این طرح به شورای نگهبان رفت تا دیگر هیچ کس یا گروه و جریانی نتوانند برابر طرح مقابله با بی حجابی سنگ‌اندازی کنند. در واقع بی‌حجابی به قدری بد و زشت است که هر کاری که لازم است، باید انجام شود تا این رفتار زشت بدعت نشود.

*‌ اینکه تخم‌مرغ گران شده است یا مردم برای تهیه کالاهای اساسی مشکل دارند، دلیل نمی‌شود ما در کشور اسلامی با بی‌حجابی کنار بیاییم و بگوییم اشکال ندارد که برخی از زنان و دختران ما بدون روسری به خیابان بیایند.

*‌ مردم بدانند نماینده‌های مجلس شب و روز تلاش می‌کنند و به دولت فشار می‌آورند تا با انتخاب مدیران جهادی و انقلابی شرایط را طوری مدیریت کنند تا گرانی‌ها هر چه زودتر از بین بروند. اما به هرحال کشور ما کشوری اسلامی است و در کشور اسلامی باید قانون‌های اسلام را در هر شرایطی جدی گرفت. یکی از قوانین اسلام حفظ حجاب و نگهداری عورتین از چشم نامحرم است که قبلا در قانون اساسی آمده است که ما بسط و توضیح بیشتر داده‌ایم، بلکه مساله ریشه‌ای حل شود.

*‌ ازدواج امری است که حتما در سنین پایین باید صورت بگیرد. چرا که وقتی جوانان در سن ۲۳ یا ۲۴ یا تا ۲۷ سالگی ازدواج نمی‌کنند، شهوت که خدادادی در درون انسان است اذیت‌شان می‌کند. به همین دلیل این جوان را افسرده پریشان و پرخاشگر می‌کند و بعضا مرتکب گناه می‌شود. همچنین تن ندادن پسرها به ازدواج باعث می‌شود دختران هم بی‌شوهر بمانند و این همه دختران بالای ۳۰ سال مجرد می‌مانند که این به ولنگاری موجب می‌شود و مشکلاتی از قبیل بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه پدیدار می‌شوند.

*‌ اینکه مشکلات اقتصادی و به ویژه نداشتن خانه بهانه‌ای برای ازدواج نکردن است گمراهی و انحراف است. حتما که همه نباید در بالای تهران ساکن باشند. جوانان می‌توانند در روستاهای اطراف تهران با رهن و اجاره پایین زندگی کنند و صبح با اتوبوس و مترو به سر کارشان بیایند. بازهم می‌گویم ازدواج نکردن ریشه در تبلیغات دشمنان داد و ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد.

219219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1817554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =