معرفی برترین روش ها و استراتژی های ترید ارز دیجیتال

در بازار جذاب معاملات ارزهای دیجیتال یادگیری و تمرین استراتژی‌ها، یکی از مهم‌ترین المان‌های سودسازی است. تنوع استراتژی‌های معاملاتی به تعداد تمامی تریدرهاست، چرا که تریدرهای حرفه‌ای با تکنیک‌های خاص خود، آن‌ها را شخصی‌سازی می‌کنند.

برای حرفه‌ای شدن باید همه چیز را کنار هم قرار داد؛ از تحلیل تکنیکال تا تحلیل بنیادی، از روش‌های مدیریت ریسک تا راهکارهای بهینه‌سازی سود. در این مقاله خواندنی به معرفی بهترین روش‌ها و استراتژی‌های خرید ارز دیجیتال می‌پردازیم. اگر شما هم در بازار پرتلاطم ارزهای دیجیتال به دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هستید، با ما همراه بمانید.

استراتژی ترید و خرید ارز دیجیتال چیست؟

استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال شامل رویکردهای مختلفی است که معامله‌گران برای حرکت در دنیای پرریسک ارزهای دیجیتال از آنها استفاده می‌کنند. هدف این استراتژی‌ها به حداکثر رساندن سود یا به حداقل رساندن ضرر هنگام فروش و خرید ارز دیجیتال است. به عبارتی دیگر، استراتژی معاملات ارز دیجیتال یک رویکرد ساختاریافته است که تکنیک‌ها و تحلیل‌های مختلفی را برای هدایت تصمیم‌های معاملاتی در بازار ارز دیجیتال در بر می‌گیرد. تریدر موفق، در این فضا اغلب به ترکیبی از تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی، مدیریت ریسک و سازگاری با حرکات پرنوسان بازار نیاز دارد.

معرفی بهترین استراتژی های معامله و خرید ارز دیجیتال

وقتی صحبت از معاملات ارز دیجیتال می‌شود، به جرئت می‌توان گفت که داشتن استراتژی‌ در خرید و فروش، یکی از مهم‌ترین پارامترهاست. برخی از بهترین روش‌ها و استراتژی‌های خرید ارز دیجیتال عبارتند از:

معرفی برترین روش ها و استراتژی های ترید ارز دیجیتال

اسکالپینگ در خرید ارز دیجیتال و فروش آن

اسکالپینگ Scalping روشی پرطرفدار است که در بین تریدرها به نوسان‌گیری نیز شهرت دارد. در این استراتژی، معامله‌گران تعداد زیادی معاملات کوچک و سریع را انجام می‌دهند تا از نوسانات لحظه‌ای قیمت سود ببرند. اگر بتوانید نوسان‌گیری را به‌صورت دقیق و حساب‌شده پیش ببرید، سودآوری خوبی برایتان خواهد داشت. اگرچه سود ناچیزی در هر معامله به‌دست می‌آید، اما تعداد بالای معاملات در این استراتژی، برآیند سوددهی مطلوبی را به همراه دارد. نوسان‌گیری، نیازمند نظارت دقیق بر بازار و تصمیم‌گیری سریع است.

استراتژی مومنتوم Momentum trading

مومنتوم یک استراتژی ساده و محبوب است که در تمامی بازارهای مالی برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. در این استراتژی خرید ارزهای دیجیتال که سیگنال حرکت صعودی قوی از خود نشان می‌دهند، در دستور کار قرار می‌گیرد. زمانی‌که قیمت‌ها به اوج خود رسیدند، فروش انجام می‌شود. هدف اصلی معاملات مومنتوم، سوار شدن بر موج نوسانات قیمت برای یک دوره معین است.

تریدرها در این روش حجم معاملات را زیر نظر می‌گیرند و هر زمان که اندیکاتورها سیگنال خروج را صادر کردند، وقت بستن معامله و برداشت سود است. اگر برای خرید ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری تازه‌کار هستید، حتما از یک مشاور و مربی برای یادگیری و تمرین مداوم این استراتژی مشورت بگیرید. تحلیل نمودارها و اندیکاتورها برای دریافت سیگنال، کار آسانی نیست.

معاملات روزانه Day Trading

معاملات روزانه یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌مدت است که در آن معامله‌گران، خرید ارزهای دیجیتال و فروش آن را در یک روز معاملاتی انجام می‌دهند. این نوع استراتژی به نوسان‌گیری روزانه نیز شهرت دارد. به‌این‌ترتیب که خرید و فروش مکرر ارزهای دیجیتال اغلب در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه، صورت می‌گیرد. هدف معامله‌گران، کسب سود از حرکات سریع قیمتی در طول یک روز معاملاتی است. برای موفقیت در این استراتژی، مهارت‌های تحلیلی، روانشناسی بازار و همچنین مدیریت ریسک را درنظر بگیرید.

معامله در بازه نوسان Range Trading

بازه معاملاتی شامل شناسایی محدوده‌های قیمتی خاصی است که یک ارز دیجیتال در آن نوسان می‌کند. بر این اساس سفارش‌های خرید ارز دیجیتال و فروش آن را انجام می‌شود. هدف معامله‌گران کسب سود از حرکت قیمت ارز دیجیتال در محدوده تعریف شده است. برای این روش باید شناسایی سطوح حمایت (حد پایین) و مقاومت (حد بالایی) در محدوده معاملاتی با دقت انجام شود که بر تحلیل تکنیکال تکیه دارد. همچنین در نظر گرفتن حد ضرر برای محدود کردن ضررهای احتمالی در صورت حرکت قیمت خارج از محدوده تعیین شده ضروری است.

استراتژی معاملات معکوس Reverse Trading

این استراتژی یکی از روش‌هایی است که تریدرهای حرفه‌ای حق استفاده از آن را دارند. چرا که تعیین سطوح مقاومت و حمایت و همچنین پیش‌بینی نقاط تغییر روند بازار از فاکتورهای اصلی آن است.

معرفی برترین روش ها و استراتژی های ترید ارز دیجیتال

در واقع، هدف معامله‌گران در این استراتژی،کسب سود از تغییر روند قیمت یک ارز دیجیتال مشخص است. معاملات معکوس در مقایسه با استراتژی‌های دیگر، ریسک بیشتری دارد، زیرا برخلاف احساسات حاکم بر بازار پیش‌بینی انجام می‌شود. بنابراین تعیین حد ضرر و پایبندی به آن برای مدیریت ریسک بسیار اهمیت می‌یابد.

استراتژی تجارت با فرکانس بالا (HFT) یا الگوریتمی برای خرید ارز دیجیتال

معاملات فرکانس بالا High Frequency Trading یک استراتژی است که بر الگوریتم‌های پیشرفته و ربات های معاملاتی برای خرید ارزهای دیجیتال تکیه دارد. از طریق این ربات‌ها، تعداد زیادی از معاملات با سرعت‌های فوق العاده بالا انجام می‌گیرد و سود قابل توجهی را در معاملات می‌سازد. از طریق این استراتژی شما می‌توانید تمامی روش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی را به صورت یک‌جا در الگوریتم خود پیاده‌سازی کنید. کار محاسبه، ارزیابی برای خرید یا فروش و درنهایت سفارش‌گذاری کاملا به‌صورت خودکار انجام خواهد گرفت. هدف از این استراتژی، کسب بیشترین سود از نوسانات لحظه‌ای قیمت در کسری از ثانیه است.

استراتژی آبیتراژ برای خرید ارز دیجیتال

آربیتراژ یک استراتژی معاملاتی است که در آن سودسازی از تفاوت قیمت ارزهای دیجیتال مشابه در صرافی‌های مختلف انجام می‌شود. معامله‌گران سفارش خرید ارز دیجیتال را در صرافی که قیمت در آن ارزان‌تر است می‌گذارند. سپس در صرافی که قیمت همان ارز گران‌تر است، آن را می‌فروشند و از اختلاف قیمتی ایجاد شده، سود می‌برند. اگرچه شاید از نظر معامله‌گران تازه‌کار این سود ناچیز به نظر بیاید، اما حرفه‌ای‌ها می‌دانند که در این بازار، صدم درصدها هم مهم است.

معاملات بلند مدت Hold

یک استراتژی است که در آن سرمایه گذاران خرید ارزهای دیجیتال را در پایین‌ترین قیمت انجام داده و آنها را برای مدت طولانی نگه می‌دارند.

جمع‌بندی

بهترین استراتژی‌ خرید ارز دیجیتال و فروش آن بسته به میزان تحمل ریسک، سبک معاملات و اهداف شما متفاوت است. ضرورت آموزش را فراموش نکنید و در صورت امکان با یک حساب دمو (آزمایشی) تمرین کنید. همیشه و قبل از ورود به معامله از متخصصان مالی مشاوره بگیرید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818153

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =