حکم عامل حمله تروریستی به شاهچراغ مشخص شد

فارس نوشت: رئیس کل دادگستری فارس گفت: پس از برگزاری دادگاه‌های مربوط به پرونده حمله تروریستی به حرم شاهچراغ، عامل اصلی این جنایت به دو بار اعدام محکوم شد و سایر عوامل دخیل در این پرونده در کشور دستگیر شده و در اختیار مقامات قضایی استان فارس قرار دارند.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی در دهمین نشست تخصصی حقوق بشر امریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب که امروز به میزبانی حرم مطهر شاهچراغ(ع) در حال برگزاری است، اظهار داشت:‌ آمریکا علاوه بر اینکه حقوق مردم خودش را نقض می‌کند، ناقض حقوق سایر کشورها از جمله مردم ایران نیز هست.

وی افزود: داعش با حمایت مستقیم استکبار جهانی، همین حادثه اخیر تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) رقم زد یعنی در کمتر از یکسال دوبار چنین جنایتی را انجام دادند و اقشار مختلف مردم از کودک تا کهنسال را در این حوادث به شهادت رساندند و این‌ها همگی نمونه‌ای از حقوق بشر آمریکایی است.

رئیس کل دادگستری فارس با تصریح بر اینکه حقوق بشری که مدنظر غربی‌هاست یعنی اینکه به راحتی در حرم مطهر احمدبن موسی(ع) مردم را بکشند، اموال مردم را به راحتی به آتش بکشند، به حریم خصوصی مردم تعرض و تجاوز کنند و در خیابان روسری از سر زن مردم بکشند، گفت: اما به محض اینکه قوه قضاییه و دادگستری بخواهد با این اقدامات برخورد کند، می‌گویند حقوق بشر نقض شده است.

حکم عامل حمله تروریستی به شاهچراغ مشخص شد

موسوی همچنین با اشاره به اینکه در کشور خودشان اگر کسی از چراغ قرمز رد شود، پلیس به وی شلیک می‌کند و حتی کسی در ورزشگاه سیگار بکشد، پلیس او را بازداشت می کند، عنوان کرد: این‌ موارد حقوق بشر است ولی کشتار مردم در اینجا اصلا معنای حقوق بشر برای آن‌ها ندارد و اگر کسی بخواهد قانون را اجرا کند، صدای همه آن‌ها بیرون می‌آید که حقوق بشر نقض شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عامل اصلی جنایت تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به دوبار اعدام محکوم شده است،‌ گفت: تحقیقات برای ابعاد بیشتر این حادثه همچنان در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری فارس خاطرنشان کرد:‌ پس از برگزاری دادگاه‌های مربوط به این پرونده، عامل اصلی این جنایت به دو بار اعدام محکوم شد و سایر عوامل دخیل در این پرونده در کشور دستگیر شده و در اختیار مقامات قضایی استان فارس قرار دارند.

موسوی اعلام کرد: تحقیقات برای ابعاد بیشتر حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) همچنان در حال انجام است و امیدواریم در همین آبان‌ماه بقیه عوامل را هم به مجازات قانونی برسانیم.

وی همچنین در ادامه هدف از برگزاری این همایش را تبیین ابعاد حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد و گفت:‌ این همایش با قصد روشن شدن ابعاد حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب برپا شده است و یکی از هفت پنل‌ این همایش، چرایی و چیستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ (ع) است.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =