کریستی به ترامپ لقب اردک داد/ ترامپ واکنش نشان داد

ایسنا نوشت: رقیب انتخاباتی «دونالد ترامپ» در میان جمهوری‌خواهان، پس آنکه او را «دانلد داک» خواند، با واکنش‌هایی متناقض از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

«کریس کریستی» فرماندار سابق نیوجرسی، شامگاه چهارشنبه پس از اینکه در دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری در میان نامزدهای جمهوری‌خواه تلاش کرد به دونالد ترامپ لقب جدیدی بدهد، در فضای مجازی مورد تمسخر قرار گرفت.

ترامپ در مناظره شب گذشته نیز همانند مناظره اول نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ۲۰۲۴ غایب بود.

کریستی در صحبت‌های خود خطاب به ترامپ گفت: من می‌خواهم اکنون در آن دوربین نگاه کنم و دونالد، به تو بگویم، می‌دانم که داری تماشا می‌کنی، نمی‌توانی جلوی خودت را بگیری. تو امشب اینجا نیستی، نه به خاطر نظرسنجی‌ها و نه به خاطر کیفرخواست‌هایت. تو امشب اینجا نیستی، چراکه از حضور در این صحنه و دفاع از سوابق خود هراس داری. تو در حال پا پس کشیدن هستی.

او ادامه داد: اجازه دهید به شما بگویم قرار است چه اتفاقی بیفتد؛ تو به این کار ادامه می‌دهی و دیگر هیچ‌کس در اینجا تو را دونالد ترامپ خطاب نمی‌کند. ما تو را «دانلد داک» صدا می‌کنیم.

«دانلد فانتلروی داک» یک شخصیت کارتونی است که توسط کمپانی والت دیزنی خلق شده است. دانلد، یک اردک سفید انسان نما با نوک و پاهای زرد-نارنجی است که معمولاً یک پیراهن و کلاه ملوانی با یک پاپیون می‌پوشد. او به خاطر گفتار نیمه قابل فهم و شخصیت شیطنت آمیزش معروف است.

به نوشته ایندیپندنت، اگرچه این نظرات در سالن مناظره با ترکیبی از تشویق ها و هورا کشیدن‌ها مواجه شد، در فضای مجازی مورد تمسخر قرار گرفت.

مِگین کلی، گوینده سابق فاکس نیوز در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: این حرفی که زد، «دانلد داک» چرند بود.

در همین حال، جاستین باراگون، خبرنگار دیلی بیست گفت که این توهین نشان می‌دهد که «ما اکنون به سطوح جدیدی از پا پس کشیدن رسیده‌ایم».

ایندیپندنت افزود: اگرچه این تمسخرها برای آقای کریستی گران‌ تمام شد، کارزار انتخاباتی او یک گیف با شخصیت دنالد داک در ایکس منتشر کرد که نام آن را بر سر زبان‌ها انداخت.

کریستی به ترامپ لقب اردک داد/ ترامپ واکنش نشان داد

گیف منتشر شده توسط کریستی

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز چهره ناخرسند کریس کریستی را پس از ساختن این نام مستعار، او را با یک میم از کمدینی محبوب که شانه‌هایش را بالا می‌اندازد، مقایسه کردند.

کریستی به ترامپ لقب اردک داد/ ترامپ واکنش نشان داد
تمسخر کریستی

ماری کوپنی، یک فعال در حوزه آب نیز گفت که این نامگذاری توهینی به دونالد ترامپ نیست، بلکه به دانلد داک است.

وی ادامه داد: دنالد داک واقعی سزاوار این نوع توهین نیست.

اما ضربه کریستی به دونالد ترامپ تنها توهین به رئیس جمهور سابق ایالات متحده در طول مناظره چهارشنبه شب نبود.

ران دیسانتیس فرماندار ایالت فلوریدا در این مناظره گفت: جو بایدن کجاست؟ او در عمل کاملاً از رهبری کردن غایب است. می‌دانید چه کسی دیگر در عمل گم شده است؟ دونالد ترامپ میز در عمل گم شده است. او باید امشب روی این صحنه می‌بود.

وی همچنین گفت: او، این را به شما مدیون است که از سوابق خود، جایی که آنها ۷.۸ تریلیون دلار به بدهی اضافه کردند، دفاع کند. این، زمینه را برای تورمی که اکنون داریم آماده کرد.

کریستی در جایی دیگر در جریان این مناظره گفت: دونالد ترامپ پشت دیوارهای کلوپ‌های گلف خود پنهان می‌شود و برای پاسخ دادن به سؤالات اینجا حاضر نمی‌شود، همان‌طور که همه ما اینجا هستیم تا پاسخ دهیم. او ۷ تریلیون دلار روی بدهی گذاشته است، او باید در اینجا باشد تا به این سؤالات برای افرادی که از آن رنج می‌برند پاسخ دهد.

کریستی به ترامپ لقب اردک داد/ ترامپ واکنش نشان داد

در این میان، دونالد ترامپ خود نیز سکوت نکرد و شخصاً به اظهارات کریستی پاسخ داد.

وی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی خود تحت عنوان «تروث سوشال  نوشت: کریس کریستی در مورد کاری که به‌عنوان فرماندار انجام داد، صحبت می‌کند. او ۹ درصد محبوبیت داشت. نیوجرسی می‌خواست او را بیرون بیاندازد.

ترامپ افزود: به‌علاوه، من تقریباً ۵۰۰ مایل دیوار ساختم (نه ۵۰ مایل، کریس شلخته!)، مکزیک را مجبور کردم که ۲۸۰۰۰ سرباز به ما بدهد (رایگان!)، و ایمن‌ترین و بهترین مرز در تاریخ ایالات متحده را داشتم، با مواد مخدر کم.

وی به ساخت دیوار حائل مرزی بین ایالات متحده و مکزیک اشاره دارد که یک- چهارم آن در حدود چهارصد و پنجاه مایل در زمان ریاست جمهوری ترامپ برای جلوگیری از هجوم پناهجویان مکزیکی به خاک آمریکا ساخته شد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =