هدیه گرانقیمت آمریکا برای اوکراین/ عکس

روزیاتو نوشت: اوکراین قرار است موشک های تعیین کننده MGM-140 ATACM آمریکا را دریافت کند. این موشک ها سه برابر سریع تر از موشک های مرگبار Storm Shadow ساخت بریتانیا هستند که عامل برخی از ویرانگرترین ترین حملات به نیروهای پوتین بوده اند.

موشک های ATACMS (سیستم های موشکی تاکتیکی ارتش) می توانند به کلاهک ۲۲۵ کیلوگرمی مجهز شوند و تنها در پنج دقیقه بیش از ۳۰۰ کیلومتر را طی کند. با سرعت ۳,۶۸۰ کیلومتر بر ساعت، می توان از آن ها برای حملات دقیق در خطوط مقدم نبرد در تعداد فراوان استفاده کرد.

این موشک ها همچنین می توانند صدها «ریز بمب» کوچک تر را حمل کنند که می تواند ضربه ویرانگری به مناطق وسیع تر وارد کنند. با این حال، این موشک ها هر کدام ۱.۳ میلیون دلار قیمت دارند و وزن آن ها تقریبا ۱,۶۳۳ کیلوگرم است.

MGM-140 ATACM یک موشک تاکتیکی بالستیک زمین به زمین کوتاه برد، با لانچر متحرک، سوخت جامد است که اولین بار در سال ۱۹۹۱ در جنگ اول خلیج فارس به کار گرفته شد. طول این موشک ۳.۹۸ متر و قطر آن ۰.۶۱ متر است. برد انواع مختلف این موشک نیز بین ۱۶۵ تا بیش از ۳۰۰ کیلومتر برآورد شده است.

موشک گرانقیمت آمریکایی دردسر جدید پوتین در اوکراین/ عکس

پس از استقرار این موشک های آمریکایی در اوکراین، سربازان این کشور قادر خواهند بود موشک های ATACM را با پرتابگر توپخانه موشکی M-142 Himars که در حال حاضر در میدان نبرد مورد استفاده قرار می گیرد پرتاب کنند.

و این موشک ها قادر به رسیدن به پل کریمه هستند که پیش از این توسط موشک های سایه طوفان بریتانیا به شدت آسیب دیده است. این موشک ها همچنین توان رسیدن به تمام مناطق ضمیمه شده توسط روسیه از سال ۲۰۱۴ و همچنین رسیدن به خاک بلاروس، متحد روسیه که گفته می شود پوتین در آن سربازانی در حالت آماده باش دارد، را دارند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =