پدافند هوایی ارتش ایران؛ قدرت مطلق منطقه است/خبر مقام بلندپایه ارتش از تولید انواع ناوشکن ها و زیر دریایی با قابلیت حمل موشک، بالگرد و پهپاد

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه نیروی انسانی جوان، کارآمد و با انگیزه گنج‌های ارزشمند ارتش هستند، گفت: پیشرفت در تمامی عرصه‌ها، تنها راه مقابله با نقشه‌های شوم دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری در دوره تئوری معارف جنگ دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، اظهار داشت: نیروهای چهارگانه ارتش با بهره گیری از تجارب و دستاوردهای دوران دفاع مقدس پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده اند و امروز شاهد طراحی و تولید بسیاری از سامانه های بومی و به روز در بدنه ارتش هستیم که با نمونه مشابه خارجی در رقابت است.

>>>> بیشتر بخوانید؛

دستاوردهای موشکی و شناورهای ایران در راه روسیه /اقبال گسترده کشورها به صنعت دفاعی ایران

امیر دریادار سیاری با تشریح برخی از رشادت های حیرت برانگیز نیروی دریایی در طول دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: با تکیه بر دانش داخلی و اعتماد به نفس جوانان سرزمینمان، دستیابی به انواع تجهیزات به روز با فناوری بسیار بالا در مدت زمان کوتاهی محقق شد و هم اکنون شاهد طراحی و تولید انواع ناوشکن ها و زیر دریایی ها با قابلیت حمل موشک، بالگرد و انواع پهپادها هستیم.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای اخیر نیروی دریایی ارتش در طراحی و ساخت زیر دریایی و ناوشکن های پیشرفته از جمله جماران، سهند، دماوند، تفتان و ....، اظهار داشت: لحظه ای توقف در ارتقای توانمندی نظامی موجب دستیابی دشمن به نقشه های شوم می شود و تنها راه مقابله با دشمن در برهه کنونی پیشرفت علمی در تمامی عرصه ها است.

معاون هماهنگ کننده ارتش خطاب به دانشجویان دانشگاه پدافند، تاکید کرد: دانشجویان دانشگاه پدافند نقش خطیری در رشد، پیشرفت و آینده روشن نیروی پدافند هوایی ارتش ایفا می کنند و همواره باید با هم افزایی و تبادل دانش با سایر مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی این روند روبه رشد فزونی بگیرد.

امیر صباحی‌فرد: قدرت مطلق پدافند هوایی منطقه هستیم

همچنین فارس نوشت:

یادواره ۱۰۸ شهید پدافند هوایی ارتش با حضور کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، امیر علیرضا الهامی جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش، امیر محمدرضا فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد.

امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه این مراسم، گفت: ما ۸ سال جنگ تحمیلی را در شرایطی آغاز کردیم که اندک تجهیزاتی داشتیم که همه آن‌ها از خارج خریداری شده و کاملاً وابسته بودیم.

وی افزود: نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش امروزه دارای پیشرفته‌ترین و بهترین تجهیزات کاملا بومی در زمینه‌های کشف، رهگیری، درگیری و سامانه‌های اطلاعاتی در سطح جهان است.

امیر صباحی فرد با بیان اینکه هنگامی که می‌گوییم ما یک قدرت مطلق پدافند هوایی در منطقه هستیم این یک واقعیت انکار ناپذیر است، تصریح کرد: پدافند هوایی در سطح جهان حرف برای گفتن دارد. البته دشمنان ما از این قدرت آگاه هستند.

وی ادامه داد: فضای مقدس آسمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان در همه جهان است. این امر به خاطر وجود عزیزان من در پدافند هوایی کشور و تجهیزات بروز ما در حوزه پدافند هوایی است.

در پایان این مراسم از ۱۰۸ خانواده شهید پدافند هوایی ارتش تقدیر و از کتاب بر بال آسمان‌ها نیز رونمایی شد.

219219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1818830

برچسب‌ها