برای برگزاری مراسم عروسی چه مواردی را رعایت کنیم؟ به همراه گان چارت برای مراسم عروسی

بدون شک دغدغه برگزاری بی عیب و نقص و صد البته شیک و آبرومند مراسم عروسی یکی از مهمترین دغدغه‌های هر زوجی است. مراسم عروسی با بودجه کمتر می‌تواند برگزار شود اما در صورت عدم برنامه ریزی و دقت لازم احتمالا خروجی کار مناسب نخواهد بود.

مجموعه عمارت همای با توجه به تخصص چند ساله‌ای که دارد، در این مقاله به جزئی ترین موارد پرداخته‌ تا شما بتوانید کمترین نگرانی را برای برگزاری مراسم خود داشته باشید. تا انتهای این مطلب از باغ تالار همای همراه ما باشید. در پایان مقاله نیز می‌توانید با وارد شدن به بخش بلاگ مقالات وب سایت باغ همای ، همای گان چارت که در نظر گرفته شده را دانلود و از آن استفاده کنید. برای این که یک مراسم عروسی خوب و ویژه برگزاری شود، باید یک چک لیست در نظر بگیریم و طبق آن دقیق برنامه ریزی کنیم.

ابتدا موارد مورد نظر را به‌صورت جزئی بررسی می‌کنیم و بعد دقیق هر کدام را وارد یک گان چارت تصویری میکنیم. (گان چارت یک نمودار میله‌ای افقی ساده است که تاریخ شروع و مدت‌زمان هر کدام از وظایف را در کل پروژه‌ نشان می‌دهد. وظایف در اینجا موارد مربوط به مراسم شما است.)

انتخاب باغ: از مهمترین آیتم‌های هر مراسم عروسی قطعا انتخاب باغ است. با توجه به این که باغ از چند ماه قبل (مخصوصا در فصل‌های بهار و تابستان) رزرو میشود، باید برای این موضوع از قبل برنامه ریزی کنید. البته در نظر داشته باشید در اکثر شهرها تعداد باغ‌ها محدود است.

قبل از مراسم از قسمت‌های مختلف باغ دیدن کنید و با مسئول باغ تالار نکات را بررسی کنید. زمان بندی را برای روز عروسی خود در نظر داشته باشید؛ برای چک کردن زمان بندی پیشنهاد میکنیم از اپلیکیشن گوگل مپ، ترافیک هفته های گذشته را نیز برای دانستن حدودی ترافیک روز عروسی خود چک کنید.

برای برگزاری مراسم عروسی چه مواردی را رعایت کنیم؟ به همراه گان چارت برای مراسم عروسی

تشریفات؛ غذا و نوشیدنی

در صورتی که تشریفات عروسی خود را برون سپاری کرده‌اید، از کیفیت غذا و طبخ آن مطمئن شوید. این مورد مشابه باغ عروسی است و باید زمان زیادی بگذارید. با توجه به ترافیک عروسی‌ها در فصل بهار و تابستان، ممکن است در تاریخ عروسی شما، تشریفات مدنظر، ظرفیت برگزاری مراسمش تکمیل باشد. زمان بندی را نیز در این آیتم فراموش نکنید. میوه و بعضی از موارد با توجه به انتخاب فصل انتخاب می شود و این کار در فصل زمستان دست شما را می‌بندد؛ لذا با تشریفات برای این موضوع، هماهنگی لازم را از قبل انجام دهید. معمولا گل آرایی نیز با تشریفات‌ها است که با توجه به فصل، باید گل‌ها را در نظر داشته باشید. از تشریفات خود درخواست کنید به صورت حضوری در یکی از عروسی‌ها حضور داشته باشید تا از کیفیت کار اطمینان حاصل کنید.

برای برگزاری مراسم عروسی چه مواردی را رعایت کنیم؟ به همراه گان چارت برای مراسم عروسی

گل آرایی

در بدو ورود، مهمانان در باغ با گل‌آرایی مواجه می‌شوند. البته گل آرایی برای مراسم عروسی شامل چندین بخش می‌شود: گل آرایی ورود، میز مهمانان، جایگاه عروس و داماد و … برای این موضوع قبل از مراسم، نکات جزئی را به همراه مدل‌ گل‌ها با توجه به فصل مراسم در نظر بگیرید.

لباس عروس و داماد

به هیچ وجه لباس را به هفته‌های انتهایی مراسم موکول نکنید. با توجه به این که احتمال خطای انسانی در سایز، ظاهر و … وجود دارد، برای این مورد زمان کافی بگذارید تا در صورتی که مشکلی ایجاد شد، بتوانید برای آن راه‌حل کافی داشته باشید. برای این موضوع مخصوصا برای لباس عروسی باید زمان بیشتری را سپری کنید تا به لباس مورد نظر دست پیدا کنید. دقت کنید طبق تجربه، معمولا با کمی تاخیر لباس تحویل داده می‌شود.

عکاسی و ویدیو به همراه عکاسی

شب عروسی هم مانند سایر شب‌ها سپری می‌شود و تنها چیزی که باقی می‌ماند، خاطرات آن شب است. توصیه اکید می‌کنیم که در این زمینه با وسواس بالا، عکاس و تصویربردار شب عروسی خود را انتخاب کنید و اگر لازم است هزینه بیشتری برای این موضوع پرداخت کنید؛ چرا که تنها چیزی که برای شما از خاطرات مراسم می‌ماند، همین عکس و تصویر است که بعدا ممکن است حسرت آن را داشته باشید.

بعد از انتخاب عکاس حتما طی جلسات مختلف، موارد مختلف را چک کنید تا تصویربردار از انتظارات شما مطلع شود. لوکیشن باغ برای عکاسی، زمان بندی، نماهای مختلف، کلیپ فرمالیته و … از مواردی است که باید چک شود.

گروه موسیقی

با توجه به تعدد گروه‌های مختلف، سعی کنید از قبل کار را به‌صورت زنده در مراسم‌های عروسی ببینید. توجه کنید ویدیو با آنچه در لایو اجرا می‌شود اختلاف زیادی دارد. آهنگ‌های مورد نظر را از قبل اطلاع دهید.

برنامه زمانی مراسم را جدی بگیرید! زمان عروسی شما کوتاه است لذا باید به بهترین شکل انجام شود. با مسئول باغ تالار یا تشریفات زمان عقد، ورود مهمانان، پذیرایی، آتش بازی، کیک و شام همه را از قبل بررسی کنید. به عنوان مثال در صورتی که مهمانان در ترافیک بمانند و مراسم عقد شما با تاخیر انجام شود، احتمالا زمان مفید مراسم در سالن را از دست خواهید.

لیست مهمانان و دبل چک حضور

با توجه به این که به تعداد مهمانان هزینه می‌کنید، قبل از مراسم با آن‌ها در تماس باشید و از حضورشان اطمینان حاصل کنید. مسافت تا باغ و زمان بندی را به آن‌ها یادآور شوید. معمولا در کارت الکترونیکی که از قبل ساخته می شود، این مورد نیز لحاظ می‌شود.

گان چارت

تمام نکات بالا را در نظر گرفتیم تا به این نکته برسیم. ما از آیتم‌های بالا را مطلع هستیم اما بخاطر ذهن شلوغ، ممکن است هر کدام را به تعویق بیندازیم. بهترین راه‌حل استفاده از یک گان چارت به‌صورت زیر است. به این صورت که در قسمت ستون، شما آیتم‌ها را از قبل می‌نویسید و در قسمت زمان‌بندی، روز یا هفته را درج خواهید کرد. به تصویر زیر دقت کنید.

برای برگزاری مراسم عروسی چه مواردی را رعایت کنیم؟ به همراه گان چارت برای مراسم عروسی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، با رنگی کردن روز مدنظر، می‌توانید به‌طور دقیق برنامه زمانی را در نظر داشته باشید و با یک شمای کلی، بدون دغدغه کارهایتان را پیش ببرید.

نکات متفرقه کلیدی که برای برگزاری مراسم مهم است:

نکات زیر معمولا خارج از برنامه ریزی انجام میگیرد. لذا این موارد را در نظر داشته باشید تا کیفیت مراسم خود را بهبود دهید.

مراقبت‌های پزشکی قبل از مراسم: 10 روز مانده به برنامه عروسی، حتما مراقبت‌های لازم از خود را افزایش دهید تا با یک سرماخوردگی ساده عروسی شما تحت الشعاع قرار نگیرد.

تدابیر رفاهی مهمانان: تعداد پارکینگ، رزرو اقامتگاه برای مهمانان شهرستانی و … از موارد مهم این قسمت است. دقت کنید اکثر باغ‌ها تعداد پارکینگ لازم برای مراسم را ندارند لذا این مورد را در نظر بگیرید تا مهمانان شما در شب مراسم دچار مشکل نشوند. به عنوان نمونه باغ عمارت همای با بیش از 1500 جای پارکینگ، خیال شما را بابت مهمانان خود راحت می‌کند.

شما بگویید؛ چه نکات دیگری را به سایر عروس و دامادها تذکر می‌دهید؟

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1819526

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =