۳ نفر
۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱
انواع دستگاه های بسته بندی صنعتی

دستگاه های بسته بندی اقتصادی جزء جدایی ناپذیر تولید محصولات مختلف هستند. در این مقاله به بررسی چک لیستی از مهمترین ویژگی های این دستگاه ها خواهیم پرداخت تا بهترین انتخاب را در خرید دستگاه بسته بندی صنعتی داشته باشیم.

بسته بندی محصولات امروزه توانسته نقش بسیار مهمی در فروش محصولات ایفا کند. اگر شما نیز به دنبال بهبود کیفیت بسته بندی محصولات خود هستید، ماشین آلات بسته بندی صنعتی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. با این انتخاب هوشمندانه، می‌توانید فرآیند بسته بندی محصولات خود را بهبود بخشیده و مراحل تولید را سریع‌تر و بهینه‌تر کنید.

چک لیست راهنمای انتخاب بهترین دستگاه بسته بندی صنعتی

 • ایمنی کارگران: از جمله مهم ترین نکاتی که باید قبل از تهیه دستگاه بسته بندی در نظر داشت، شرایط ایمنی است.

 • نگهداری دستگاه: دستگاه های بسته بندی صنعتی در یک خط تولید، یک‌بار تهیه می شوند. در قدم اول باید امکان رعایت شرایط نگهداری را در دستگاه به وجود آورد. بعد از فروش دستگاه، همکاری تازه آغاز می شود.

 • برآورده ساختن نیاز نیروی کار: نمی توان با دستگاهی که کارکرد مثبتی ندارد، انتظار محصول نهایی درستی داشت.

 • کیفیت بسته های خروجی: سلامت و کیفیت بسته بندی محصولات در نظر مشتریان اثر می‌گذارد و منجر به فروش محصول می شود.

 • فضا: باید دستگاه بسته بندی مناسب با توجه به محدودیت های فضای کار انتخاب کرد. در این خصوص با گرفتن مشاوره های اصولی می توانید دستگاه مناسبی تهیه کنید.

 • انعطاف پذیری: دستگاه ها باید بتوانند انتظارهای ما را بر طرف سازند.

 • بازگشت سرمایه: بازگشت سرمایه در مدت زمان مشخص، جزء مهمترین نکاتی است که هر خریدار در نظر میگیرد. در این خصوص باید با شرکت تولید کننده دستگاه های بسته بندی صحبت کنید.

 • بهره وری: باید بدانیم که به غیر از توان مصرفی، دستگاه چه مقدار برای ما ارزش ایجاد می کند.

 • قابلیت اطمینان: این امکان فقط با خرید از تولید کننده های معتبر پدید می آید.

 • هزینه: صرفهٔ اقتصادی دستگاه خریداری شده، باید روشن باشد.

 • قابلیت ارزیابی فنی: باید بشود دستگاه ها را به میزان استفاده و نیاز ارزیابی تنظیم کرد که تا حد قابل قبولی، قابل پیش بینی باشد و فرایند نیز واضح و شفاف شود.

 • ارگونومی کارایی: این مسئله از آن نکته هایی است که باید جدی گرفت و در نهایت بر امر و نتیجه نهایی تاثیر مستقیمی دارد. باید در هنگام خرید دستگاه بسته بندی، از کارشناسان نیز درباره ارگونومی کارایی دستگاه پرس و جو کرد و اطلاعات کاملی به دست آورد.

 • میزان مصرف انرژی: در روزگاری که محدودیت های انرژی روز به روز بحرانی تر می شوند، باید توجه داشته باشیم که دستگاه ما چه میزانی مصرف انرژی دارد و آیا این میزان صرفه دارد یا خیر؟

 • توان عملیاتی: از جمله نکات بسیار با اهمیت در خرید دستگاه های بسته بندی این است که بدانیم چند شیفت چند ساعته قرار است دستگاه کار کند.

 • سرویس دهی: توانایی دستگاه خریداری شده باید توسط کارشناسان کنترل شود. درواقع باید تولید کننده به میزان توان دستگاهی که خریداری کرده است آگاه باشد.

 • خدمات پس از فروش: یکی از مواردی که همواره در خرید دستگاه های تولید باید مد نظر قرار داد، خدمات پس از فروش و سرویس های دوره ای دستگاه هاست.

انواع دستگاه های بسته بندی صنعتی

معرفی پر مصرف ترین دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند و هر کدام برای بسته بندی محصولی خاص مناسب هستند. در این مقاله ۴ نوع از پر مصرف ترین دستگاه های بسته بندی در ایران را بررسی خواهیم کرد که عبارتند از:

1- دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

2- دستگاه خشک کن میوه

3- دستگاه بسته بندی ادویه

4- دستگاه بسته بندی حبوبات

جزئیات دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

آجیل و خشکبار یکی از پرمصرف ترین خرید های ایرانیان است که نقش مهمی در تغذیه آن‌ ها دارد. از این رو بسته بندی نقش مهمی در شیوه فروش این محصولات دارد. دستگاه های بسته بندی تنوع بسیاری دارند و برای هر صنعت بهینه شده اند. این دستگاه‌ها وظیفه وزن‌ کشی و بسته‌ بندی و دوخت کامل مواد گرانولی مانند آجیل و خشکبار را انجام می‌دهند.

بنا به هر محصول، دستگاه‌هایی با توزین متفاوت نیاز است. زیرا دقت توزین در هدر رفت محصولات تاثیر دارد و از آن جلوگیری می کند. محصولاتی مانند آجیل، باید با دستگاه‌ های مخصوص تری و با دقت بالاتر انجام شود تا صرفه اقتصادی داشته باشد.

ساختار و نحوه کار کلی دستگاه‌های بسته بندی آجیل و خشکبار

دستگاه های بسته بندی مناسب آجیل و خشکبار ساخت کاوش صنعت، عبارت‌اند از دستگاه کیسه پر کن چهارتوزین، دستگاه کیسه پر کن تک توزین و دستگاه کیسه پر کن دو توزین.

دستگاه های کیسه پرکن برای بسته بندی انواع مواد گرانولی در کیسه و قوطی و یا کارتن مناسب هستند. موادی مانند آجیل و خشکبار، حبوبات، غلات، قند و شکر، میوه خشک، شکلات، تافی و … جمله این موارد هستند. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه بسته بندی انجام سه شکل مختلف از بسته بندی با یک دستگاه است. فرم و اندازه قوطی یا کیسه متناسب با وزن و نوع محصول می تواند متنوع باشد. دستگاه پرکن کاوش صنعت به صورت نیمه اتوماتیک فرآیند بسته بندی را انجام می دهد. در فرآیند بسته بندی با دستگاه پرکن به یک یا دو اپراتور نیاز است. با این دستگاه می‌شود آجیل و خشکبار را با هر شکل و ظاهری و در هر اندازه و وزنی بسته‌ بندی و آماده عرضه کرد.

انواع دستگاه های بسته بندی صنعتی

دستگاه خشک کن میوه و سبزی؛ خشک کردن میوه و سبزی از گذشته تا به امروز

اگر قصد اضافه کردن میوه و سبزی خشک به محصولاتتان را دارید، خرید دستگاه خشک کن میوه صنعتی یکی از گزینه های شماست. خشک کردن میوه و سبزی از گذشته در ایران مرسوم بوده است و چیز جدیدی نیست. با افزایش نیاز تولید کنندگان تصمیم به تولید انبوه با استفاده از دستگاه‌های میوه خشک کن گرفتند.

دستگاه بسته بندی ادویه

خرید دستگاه بسته‌ بندی ادویه و مواد پودری مانند پودر کاکائو یا قهوه، امروزه نیازی ضروری برای تولید کنندگان در این حوزه است. بسته بندی ادویه و مواد پودری با میزان انتخاب مردم نسبت به آن محصول رابطه مستقیمی دارد. این عمل فواید بسیاری دارد و به روش‌های گوناگونی انجام می‌ شود که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع دستگاه های بسته بندی صنعتی

دستگاه بسته بندی حبوبات کاوش صنعت

بسته بندی حبوبات نیازمند یک خط تولید کامل برای پاکسازی و بسته بندی کامل محصول است که به وسیله چند دستگاه تکمیل کننده فعالیت انجام می شود. بسته بندی بهداشتی یکی از مولفه های اساسی هر صنعت و کارخانه تولیدی است. احساس نیاز به بهداشت به ویژه در صنایع غذایی پر رنگ است زیرا با سلامتی مشتری گره و پیوند خورده است. از طرفی توزیع قدیمی حبوبات (به صورت فله) منسوخ شده است و آگاهی مخاطب محصول، آن را به سوی خرید بهداشتی و با بسته بندی های شکیل هدایت می کند. این امر بیشتر و بیشتر به اهمیت خطوط بسته بندی حبوبات اشاره دارد.

جمع بندی دستگاه های بسته بندی صنعتی

برای خرید دستگاه بسته بندی مطمئن باید از تولیدکننده های معتبر خرید کنید. برای دریافت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کاوش صنعت در ارتباط باشید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820005

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =