شیوه عجیب روسیه برای گمراه کردن موشک‌ها و پهپادهای اوکراین/ عکس

تصاویر ماهواره‌ای شیوه جالب روس‌ها برای حفاظت از بمب‌افکن‌های استراتژیک توپولف تو ۹۵ را به نمایش گذاشت. نقش این هواپیمای استراتژیک روی زمین دیده می‌شود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حفاظت از بمب‌افکن‌های استراتژیک غول‌پیکر توپولف تو ۹۵ اس‌ام از کارهای حساس روس‌ها در نبرد با اوکراین است. روسیه در تازه‌ترین تلاش خود با نقاشی طرح این بمب‌افکن‌ها بر زمین پایگاه هوایی انگلس در پی به خطا انداختن اوکراینی‌ها است.

بیشتر بخوانید:

پایگاه انگلس در گذشته بارها مورد حمله قرار گرفته است و با توجه به پیشرفت‌های اوکراین در حملات موشکی و پهپادی شیوه‌های حفاظتی روسیه نیز تنوع پیدا کرده است.

استفاده از ماکت‌ و طعمه‌های قلابی شیوه‌ای رایج برای گمراه کردن دشمن است و حالا تصاویر ماهواره‌ای Planet Labs در 29 سپتامبر نشان می‌دهد که آسفالت پایگاه انگلس به تصاویر دو بعدی بمب‌افکن چهار موتوره مزین شده است.

شیوه عجیب روسیه برای گمراه کردن موشک‌ها و پهپادهای اوکراین/ عکس

طعمه نقاشی شده کنار یک بمب‌افکن واقعی قرار گرفته است و تمام جزئیات آن را در خود دارد. حتی لاستیک‌هایی که اخیرا برای حفاظت روی هواپیما قرار داده می‌شود در طراحی هم به چشم می‌خورند.

این طعمه‌ها چندین هدف را دنبال می‌کنند که فریب ماهواره‌ها و اختلال در حملات احتمالی را می‌توان یکی از آن‌ها برشمرد. البته با توجه به دقت روزافزون تصویربرداری ماهواره‌ای به نظر نمی‌رسد که فریب ماهواره‌ها با نقاشی چندان کارایی داشته باشد.

شاید هم این نقاشی‌ها با هدف گیج کردن حسگرهای هدف‌گیری ایستا در تسلیحاتی چون موشک‌های کروز مورد استفاده قرار گیرند. در این مورد هم کارایی نقاشی مورد مناقشه است و نمی‌توان روی قابلیت فریبندگی جسمی دو بعدی حساب باز کرد.

منبع: درایو

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =