اتصال ۸ هزار خانوار به شبکه فیبر نوری

معاون مخابرات منطقه سمنان گفت: حدود هشت هزار خانوار در استان سمنان به شبکه فیبرنوری متصل هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،مرتضی مثبت‌شاهجویی در گفتگویی با اشاره به اتصال حدود هشت هزار خانوار در استان سمنان به شبکه فیبرنوری گفت: توسعه شبکه فیبرنوری در استان سمنان در مقایسه با کلان‌شهرهای کشور فاصله‌ای بیش از سه برابر دارد.

معاون مخابرات منطقه سمنان در ادامه افزود: در استان سمنان حدود ۲۱۵ هزار خانوار ساکن هستند که از این تعداد برای ۸۰ هزار خانوار بسترسازی اتصال به شبکه فیبرنوری فراهم شده است.

وی از اجرای طرح اتصال نقطه‌ای به فیبرنوری از حدود سه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در یک خیابان و یا حتی مجتمع و یا منزل مسکونی اگر بسترسازی فیبرنوری در آن منطقه انجام‌گرفته باشد امکان اتصال وجود دارد.

این مقام مسئول دررابطه‌با دکل‌های مخابراتی همراه اول در سطح شهر عنوان کرد: تمام دکل‌های مخابراتی دارای مجوز از سازمان انرژی اتمی هستند و میزان تشعشعات آنها نیز در حد استانداردهای تعیین شده است و از طرفی دیگر امکان جمع‌آوری آنها به یک نقطه و برقراری ارتباط باتوجه‌به ساختار سلولار تلفن‌های همراه وجود ندارد.

شاهجویی همچنین از حل معضل ساکنین شهر رضوان نسبت به قطعی تلفن هنگام قطع برق خبر داد و افزود: با تجهیز مخابرات شهر رضوان به موتوربرق و باتری برق خوشبختانه مشکل تلفن ثابت و اینترنت ثابت مرتفع شده و طی چند روز آینده با تقویت ظرفیت باتری اتصال تلفن همراه در زمان قطعی برق نیز حل می‌شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =