وعده های اقتصادی کنار رفت، فیلترینگ و حجاب در صدر ایستاد /گله کاربران خبرآنلاین از بی توجهی دولت به عملیاتی کردن شعارهای اقتصادی

عملکرد اقتصادی دولت رئیسی در این دو سالی که از عمر دولت می گذرد، با واکنش کاربران خبرآنلاین روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیش از دو سال از عمر دولت سیزدهم می گذرد، دولتی که با وعده های اقتصادی کارش را آغاز کرد اما با عبور از مرز دوسالگی همچنان نقدهای اقتصادی به دولت جدی و پررنگ است.

عملیاتی نشدن وعده های دولت در حوزه مسکن، تورم، بورس، قیمت کالاهای اساسی و ....چقدر به تیم اقتصادی دولت مربوط است؟ چقدر ردپای تحریم ها و ضرورت جدی گرفتن مذاکرات برای رفع تحریم ها را باید لحاظ کرد؟ بی توجهی به مشاوره های تخصصی و بکارگیری نیروهای متخصص در عملیاتی نشدن وعده ها موثر بوده است ؟ و ...

در همین راستا خبرگزاری خبرآنلاین چند روز پیش از کاربران خود پرسید که« چرا دولت رئیسی بعد از ۲ سال به وعده های اقتصادی خود عمل نکرده است؟»

در این میان اکثریت کاربران اتفاق نظر داشتند که دولت رئیسی و کابینه سیزدهم دانش اقتصادی و تجربه و کارآمدی لازم را ندارند. برخی کاربران این وعده های رئیسی را نمایشی خوانده و معتقدند که از اول هم قرار نبود به آنها عمل کنند.

یک کاربر دراینباره نوشته:«با بررسی سواد و دانش اعضای کابینه دولت و خود رئیس جمهور متاسفانه توقع موفقیت بی جا به نظر می رسد».

فرد ناشناس دیگری گفته است:«چون برنامه ایی برای حل مشکلات مملکت نداشت ...واینکه توان کنترل چهار تا کالا هم ندارن مملکت داری بلد نیستن».

همچنین برخی از کاربران از گزینش تیم اقتصادی رئیس جمهور از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق گله کردند. یک فرد بی نام در این خصوص گفته:«رئیس جمهور و تیم اقتصادیش سواد این کار رو نداره ،فارغ التحصیل حوزه و دانشگاه امام صادق رو چه به دانش اقتصاد».

برخی کاربران نگرانی خود را از بدتر شدن شرایط اقتصادی در صورت تداوم این دولت بیان کردند و مدعی شدند دولت سیزدهم به جای اقتصاد به حجاب و فیلترینگ و ... پرداخته است. کاربر ناشناس دیگری نوشته:«من نگران این هستم که با ادامه فعالیت این دولت تا دوسال دیگه وضعیت جامعه از لحاظ معیشت و اقتصاد و مسکن و هزاران مورد دیگه بدتر و بدتر بشه ،این دولت و حامیانش الان فقط دغدغدشون حجاب و عفاف و فیلترینگ و اخراج اساتید از دانشگاه و بی خیالی از افزایش مهاجران افغانستانی به ایران و مهاجرت و خروج جوانان و نخبگان از کشور هستش.خدا آخر و عاقبت مردم و کشور رو با این حاکمیت ختم به خیر کنه ».

البته در این میان اقلیتی نیز بودند که به دفاع از دولت رئیسی پرداخته و تحریم ها را عامل وضعیت بد اقتصادی قلمداد می کنند.

فرد ناشناسی در این باره می گوید:«بی انصاف نباشیم وقتی اقای رییسی شروع به کار کرد حتی پول برای پرداخت حقوق هم نداشتند الان یک مدت هست که قیمت زمین و مسکن ثابت مونده انشاالله دست دلال های زالو صفت قطع میشه».

شخص بی نام دیگری نوشته:«علت اصلی تحریم است که باید برداشته شود وگرنه همین آش است و همین کاسه».

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820204

برچسب‌ها