علت کم شدن مکش جاروبرقی پاکشوما و نحوه‌ی رفع ایراد آن

وقتی می گوییم مکش جاروبرقی پاکشوما کم شده است؛ یعنی قدرت دستگاه برای جمع آوری گرد و خاک و تکه های آشغال، کاهش پیدا کرده است و نمی تواند محل مورد نظر را کاملا تمیز کند. در این مقاله به بررسی علت کم شدن مکش جاروبرقی پاکشوما و همچنین نحوه رفع ایراد در جاروبرقی می پردازیم.

کم شدن قدرت دستگاه برای جمع آوری گرد و خاک و تکه های آشغال می تواند علت های بسیاری داشته باشد که در بیشتر آن ها بدون نیاز به تعمیرکار، خودتان می توانید مشکل را برطرف کنید مگر در مواردی که مشکل فنی برای جاروبرقی پاکشوما به وجود آمده باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل و نحوه رفع مشکل ضعیف شدن مکش در جاروبرقی پاکشوما بپردازیم.

موارد زیر سبب کاهش قدرت مکش جاروبرقی پاکشوما می شود:

  • پر شدن کیسه ی جاروبرقی
  • سوراخ بودن کیسه ی دستگاه پاکشوما
  • گرفتگی فیلتر جاروبرقی
  • گرفتگی لوله ی خرطومی
  • نشت هوا از اتصالات جاروبرقی
  • کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی
  • معیوب بودن موتور دستگاه

پر شدن کیسه ی جاروبرقی پاکشوما

انواع و اقسام کیسه های جاروبرقی در بازار موجود است که به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند؛ کیسه های دائمی و کیسه های یک بار مصرف. کیسه های یک بار مصرف به صرفه تر و بهداشتی تر هستند زیرا دارای فیلتراسیون هستند. کیسه های دائمی از جنس پلی اتیلن هستند و در برابر رطوبت و بو، عایق هستند. لازم است که هر دو کیسه ی جاروبرقی پاکشوما هر یک ماه یکبار تعویض یا تخلیه شوند زیرا گرد و غبار و تکه های آشغال درون آن جمع شده است و در صورتی که این کیسه ها پر شده باشند، قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا می کند زیرا جایی برای جذب تکه های آشغال ندارد و در نتیجه محیط کاملا تمیز نمی شود.

سوراخ بودن کیسه ی جاروبرقی پاکشوما

اشیای تیز و برنده مانند شیشه یا سنجاق، احتمال پاره شدن و یا سوراخ شدن کیسه ی جاروبرقی پاکشوما را زیاد می کنند و در نتیجه غیر قابل استفاده می شود که همین سبب کم شدن مکش دستگاه می شود. بهتر است که اشیای تیز و برنده را با جارو دستی جمع آوری کنید تا از ورود این اشیا به کیسه ی جاروبرقی پاکشوما و پاره شدن آن جلوگیری کنید.

نکته مهم: در صورت نیاز به تعویض هرکدام از قطعات و لوازم یدگی جاروبرقی پاکشوما یا خرابی و نیاز دستگاه به تعمیرات، توصیه می شود فقط با مراکز مجاز تعمیرات و نمایندگی جاروبرقی پاکشوما تماس بگیرید و از سپردن دستگاه خود به تعمیرکاران غیر مجاز خودداری کنید.

تعمیر و رفع ایراد مکش ضعیف جارو برقی پاکشوما

گرفتگی فیلتر جاروبرقی پاکشوما

در گذر زمان گرد و غبار بسیاری بر روی فیلتر جاروبرقی پاکشوما می نشیند و سبب گرفتگی آن می شود؛ البته در مواردی هم ممکن است فیلتر دچار پارگی شده باشد. برای تمیز کردن و یا تعویض فیلتر جاروبرقی لازم است که شما جداره ی دستگاه را باز کنید و فیلتر را جدا کنید. سپس آن را به خوبی شست و شو دهید و پس اینکه کاملا خشک شد، آن را مجددا سر جای خود قرار دهید و در جاروبرقی پاکشوما را ببندید.

گرفتگی لوله ی خرطومی جاروبرقی پاکشوما

لوله ی خرطومی شکل جاروبرقی پاکشوما ممکن است به دلیل جمع آوری بیش از حد موهای زائد و تکه های آشغال یا به دلیل نقص در فیلترها، دچار گرفتگی شده باشد. در این زمان لازم است که تمام گرفتگی های مسیر را تمیز و گرفتگی را برطرف کنید تا قدرت مکش جاروبرقی پاکشوما کاهش پیدا نکند.

نشت هوا از اتصالات جاروبرقی پاکشوما

در مواردی ممکن است سوراخ یا پارگی در قسمتی از خرطوم و یا کوپل های جاروبرقی پاکشوما ایجاد شده باشد یا اتصالات به درستی سر جای خود قرار نگرفته باشند و در قسمتی از مسیر لوله، هوا به بیرون راه پیدا کند که در نهایت سبب کم شدن مکش جاروبرقی می شود. بنابراین این مورد را نیز مورد توجه و بررسی قرار دهید.

کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی پاکشوما

در گذر زمان برس پارویی جاروبرقی پاکشوما؛ گرد و غبار، مو و نخ های بسیاری را به خود جذب می کند و به همین دلیل از قدرت مکش دستگاه کم می شود. شما می توانید با تمیز کردن این برس پارویی قدرت مکش موتور را افزایش دهید و مشکل را به طور کامل رفع کنید.

معیوب بودن موتور جاروبرقی پاکشوما

دلایل بسیاری باعث معیوب شدن موتور جاروبرقی پاکشوما می شود؛ از جمله پر بودن کیسه ی دستگاه یا ایراد در سوئیچ روشن و خاموش شدن دستگاه گرفته تا مسدود شدن تهویه ی هوای جاروبرقی پاکشوما. داغ شدن بیش از حد موتور، می تواند نشان دهنده ی نقص در موتور دستگاه باشد. هر گونه نقص و ایراد در موتور جاروبرقی پاکشوما باعث کاهش قدرت مکش دستگاه می شود و شما باید در اسرع وقت آن را مورد بررسی قرار دهید. در مواردی ممکن است موتور دستگاه شما نیم سوز شده باشد که باید توسط تعمیرکار مربوط که از مراکز معتبر خدمات پس از فروش و نمایندگی های مجاز تعمیرات لوازم خانگی و برقی پاکشوما مانند نمایندگی پاکشوما پشتیبان می‌آید، تعمیر شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1820725

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =