شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

ایرنا نوشت: نمایشگاه‌هایی چون «صدای پای آب»، «جلوه‌های خط و نقش»، «هفت شهر عشق» و «ستون‌های معلق» هفته سوم مهرماه در گالری‌ها و نگارخانه‌های پایتخت برپا هستند.

نمایشگاه‌هایی از جمله «قره آغاج»، «او نیست با خودش»، «تحول»، «من‌های تنها»، «سنگها» و «جلوه‌های خط و نقش» ۱۴ مهرماه در گالری‌ها و نگارخانه‌های تهران افتتاح می‌شوند.

گالری «خانه دوست» با برپایی نمایشگاه گروهی «صدای پای آب» ۱۴ مهرماه همزمان با سالروز تولد سهراب سپهری شاعر و نقاش فقید افتتاح می‌شود.

بعضی از گالری‌ها و نگارخانه‌ها به مناسبت هفته وحدت، گرامیداشت هفته تهران، روز جهانی و هفته ملی کودک، روز جهانی و هفته ملی سالمند میزبان نمایشگاه‌هایی هستند.

در بعضی از این مراکز نیز همچنان نمایشگاه‌هایی به مناسبت هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریور تا ششم مهر) دایر است که در این گزارش معرفی می‌شوند.

«عکاسِ چریک» در خانه عکاسان

نمایشگاه «عکاسِ چریک» گزیده‌ عکس‌های جنگ تحمیلی جاویدالاثر کاظم اخوان از پاییز ۱۳۵۹ تا خرداد ۱۳۶۱ در عملیات شهید مدنی، شهیدان رجایی و باهنر، شهید چمران، طریق القدس، فتح‌المبین و بیت‌المقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس پنجم مهر تا دهم آبان‌ روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری خانه عکاسان ایران واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی، خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ دایر است.

«نقش عاشقی» و «بنای فرهنگ» در صبا

نمایشگاه گروهی «نقش عاشقی» آثار تجسمی هنرمندان معاصر با موضوع حماسه دفاع مقدس شامل ۴۰ اثر از بیش از ۳۰ هنرمند شاخص و صاحب‌نام، چهارم تا ۱۵ مهر شنبه تا چهارشنبه همه روزه به جز ایام تعطیل ساعت ۱۰ تا ۱۸ در نگارخانه خیال موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵ دایر است.

«رسم مسلمانی» در خانه عکاسان ایران

نمایشگاه عکس «رسم مسلمانی»، عکس‌هایی از آداب و آیین‌های مسلمانی مذاهب در ایران به مناسبت هفته وحدت دهم تا سوم آبان روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران، واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان بازدیدکنندگان است.

«رسم مسلمانی» گزیده‌ای از آثار برگزیده جشنواره عکس تقریب مذاهب است و در آن عکس‌هایی از سارا جعفری، حسین ساکی، حسین عصاری آرانی، ابراهیم مطاعی، حامد جعفرنژاد، حامد نیرومند قوچانی، حمیدرضا امیری متین، مهدی رستگاری، بهرام مکیده، ایرج علیپور، صادق هاشمی، احسان جزینی، امیر قیومی، مهدی ابراهیمی، فروزان جاویدی، حسین عصاری آرانی، امیر عبیداوی، شمس الله دایی زاده، جاوید تفضلی، منوچهر حیدریان، حامد دهقانپور، بهزاد سهرابی، هادی دهقانپور، افشین میرزایی و مجید حجتی به نمایش گذاشته شده است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«ل و ژ ی» در +۲

نمایشگاه آثار نقاشی مهرداد محب‌علی با عنوان «ل و ژ ی» همراه با موسیقی از مانی محب‌علی، ۱۴ مهر تا ۱۲ آبان جمعه‌ها ساعت ۱۳ تا ۲۰ و سایر روزها ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری +۲ به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک هشت، طبقه‌ دوم دایر است. گالری روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ تعطیل است.

«خرگوش» در گالری شکوه

نمایشگاه گروهی «خرگوش» با آثار هنرمندان؛ حمیدرضا اندرز، ابراهیم برفرازی، فاطمه بوجار، بهار دیدگاه، آگرین دلیان، نازنین رجب دوست، غزاله سماواتی، گلسا شاملو، زهرا صدری، محمد طباطبایی، ستین غفاری، مسیح قاسمیان و پرویز معزز، ۱۴ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری شکوه به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره ۱۹ افتتاح می‌شود و تا یکم آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد. گالری پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی، تعطیل است.

«قره آغاج» در عصر

نمایشگاه آثار نقاشی ساوآلان جماعتی با عنوان «قره آغاج»، ۱۴ تا ۲۸ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری عصر به نشانی کنارگذر میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ١٨ برپاست. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

«او نیست با خودش»

نمایشگاه انفرادی عکس شقایق سعیدی هنرمند نقاش، عکاس و چندرسانه‌ای با عنوان «او نیست با خودش» ۱۴ مهر ساعت ۱۶ در گالری شیدایی به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبه روی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد یک افتتاح می‌شود و تا ۲۸ مهر یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵ تا ۱۹:۳۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است. گالری روزهای شنبه تعطیل است. همچنین امکان دیدن آثار این نمایشگاه به صورت آنلاین در سایت گالری شیدایی امکانپذیر است.

سعیدی در بیانیه این نمایشگاه نوشته است: «سفرها و اقامت‌های بسیاری را در جهان بیرون و درون آزموده‌ام و در هر سفر، چه کوتاه و چه بلند، افق و راه آیینه‌ای بود که مرا بازتاب می‌داد. در هر مواجهه، دوربین روبه رویم می‌ایستاد، در کمین ثبت من، منی که در آب و آئینه، پنجره و آسمان و هر آنچه پیرامونم بود جاری می‌شدم، گویی زهدان هستی باردار حقیقت من است، تجربه اسرارآمیزی همچون فضای جسمانی میان مادر و فرزندی که در انتظار زایش است، زایشی در ادراک بودن و رفتن.»

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«در میان سایه‌ها و روشنایی»

نمایشگاه آثار سیاوش صَدرعضُدی با عنوان «در میان سایه‌ها و روشنایی»، ۱۴ تا ۲۸ مهر جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ و دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری اِو به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی سه، پلاک پنج برپاست.

«تحول» در گالری شیرین

نمایشگاه گروهی مجسمه هنرجویان محمد مردی با عنوان «تحول»، ۱۴ تا ۲۶ مهر شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ سیزدهم، پلاک پنج دایر است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

«پژواک دوران» در استخر

نمایشگاه گروهی تصویرگری «پژواک دوران» با ۳۷ اثر و نمایشگاه‌گردانی محبوبه یزدانی از ۱۴ تا ۲۶ مهر ساعت ۱۷ تا ۲۱ در استخر ایوان ربط از پروژه‌های آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه رضایی، پلاک ۶ برپاست.

«صدای پای آب» در خانه دوست

گالری «خانه دوست» ۱۴ مهرماه همزمان با سالروز تولد سهراب سپهری شاعر و نقاش فقید واقع در خیابان بهار شمالی، نبش کارگر، پلاک ۲۴۵، طبقه چهارم، واحد ۱۲ افتتاح می‌شود، همزمان با افتتاح این گالری، نمایشگاه گروهی «صدای پای آب» با نمایشگاه‌گردانی طوفان ارفع مدیر هنری گالری ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه آثار نقاشی و حجم ۲۷ تن از اساتید و هنرمندان؛ امیر اسپهانی، طوفان ارفع، علی بابایی، رضا براتی، غزل بیات، بنفشه جهانگیری، سمیه چراغعلی، زهره حسنی، هومن درخشنده، بارانه رئیسی، لیلا زمانی، شادی سعیدی، سامان شادانلو (ایلخان)، پژمان شکیب، المیرا شکرپور، امیرحسین صدیق، علی عسکری، رضا عنصری، لیلا قهرمانی، عسل قهرمانی، پوریا مرزبان، مسیحا ماندگار، پرویز معزز، نگار مهرآوران، بهداد نجفی، میترا نصرآزادانی و فائزه هاجری به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه «صدای پای آب» تا ۲۶ مهر ساعت ۱۴ تا ۲۰ دایر است. اختتامیه این نمایشگاه ساعت ۱۶ تا ۲۰ است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«من‌های تنها» در گالری ثالث

نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های شایان شعبان با عنوان «من‌های تنها» ۱۴ تا ۲۵ مهر هر روز ساعت ۱۰ تا ۲۱، جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۲ در گالری ثالث به نشانی خیابان کریمخان‌ زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ برپاست. ساعت بازدید روز اختتامیه ۱۰ تا ۱۸ است.

«تجرد زنده» در نگر

نمایشگاه آثار نقاشی علی گلباز با عنوان «تجرد زنده» ۱۴ تا ۲۵ مهر به جز شنبه‌ها هر روز ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری نگر به نشانی زیر پل کریمخان، بعد از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول دایر است.

«سنگها» در گالری آریا

نمایشگاه آثار نقاشی‌ آریو فرضی با عنوان «سنگها» ۱۴ تا ۲۴ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آریا به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از سه راه عباس آباد، کوی زرین، پلاک ۱۰ برقرار است. گالری آریا روزهای شنبه تعطیل است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«‌ایماژ کارخانه» در گالری شریف

نمایشگاه انفرادی آثار نگین پزنده با عنوان «‌ایماژ کارخانه» ۱۴ مهر ساعت ۱۶ در گالری شریف به نشانی میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ افتتاح می‌شود و تا ۲۴ مهر دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۱۹ دایر است. گالری شریف شنبه‌ها تعطیل است.بازدید یکشنبه‌ها با قرار قبلی است.

«لایه‌ها» و «کلکسیونر مدرن» در آرتیبیشن

آثار نقاشی غزاله خوشقدم با عنوان «لایه‌ها»، ۱۴ تا ۲۴ مهر به صورت آنلاین در گالری آرتیبیشن دایر است.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مجموعه پیش رو در ادامه‌ مجموعه‌ قبلی یعنی «صورت‌های پشت صورت» است. با این تفاوت که در مجموعه حاضر علاوه بر توجه به «درون» که نقطه‌ اصلی شکل‌گیری مجموعه بود به ظاهر این صورت‌ها نیز توجه شده و در واقع آنها دست خوش تغییر شده‌اند. چهره‌ها دچار بزرگ‌نمایی و اغراق هستند و گویی هر یک خود را در آینه‌ای محدب نظاره می‌کنند و اعضای صورتشان را غیرمعمولی‌تر از چهره‌ واقعی خود می‌بینند یا می‌خواهند به عمد خود را این‌ طور ببینند.»

همچنین نمایشگاه «کلکسیونر مدرن» با آثاری از هنرمندان تاثیرگذار مدرنیسم هفتم تا ۱۷ مهر هر روز به استثنای جمعه‌ها ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از خیابان فرشته، رو به روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷/۹۸ دایر است.

«جلوه‌های خط و نقش» در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی «جلوه‌های خط و نقش» با مروری بر آثار کامران کوهستانی از استادان انجمن خوشنویسان ایران و مدرس هنر و مجید رفیع پور هنرمند نقاش، ۱۴ مهر ساعت ۱۶ در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران به نشانی ضلع جنوبی میدان نیاوران (باهنر)، انتهای خیابان پاسداران افتتاح می‌شود و تا ۲۱ مهر روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ دایر است.

در این نمایشگاه، ۴۴ اثر از مجید رفیع پور، با استفاده از تکنیک رنگ روغن و ترکیب مواد در اندازه‌های ۱۰۰ در ۷۰ و ابعاد بزرگتر و همچنین ۳۳ اثر نستعلیق از آثار کامران کوهستانی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ و اندازه‌های بزرگتر به نمایش گذاشته می‌شوند.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«هفت شهر عشق» در صبا

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «هفت شهر عشق» با نمایشگاه‌گردانی لیلا شاهنجرینی، ۱۳ مهر ساعت ۱۶ در نگارخانه استاد فرشچیان موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ افتتاح می‌شود و تا ۱۸ مهر به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ ادامه دارد.

این نمایشگاه شامل ۵۶ اثر از ۵۶ هنرمند است که تجلی عشق به خدا، عشق به خود، عشق به والدین، عشق به طبیعت، ورزش و کتاب را در قالب انواع شاخه‌های تجسمی و گرایش‌های مختلف با تکنیک‌های نقاشی رنگ روغن، آبرنگ، سیاه قلم، نگارگری، خوشنویسی، ترکیب مواد و حجم به نمایش می‌گذارد.

«بزرگ هنرمند کوچک» در نگارخانه لرزاده

نمایشگاه گروهی نقاشی کودک و نوجوان «بزرگ هنرمند کوچک» با نمایشگاه‌گردانی مینا بنی احمدی به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک ۱۳ مهر ساعت ۱۶ در نگارخانه استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح می‌شود و تا ۱۶ مهر به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ دایر است.

این نمایشگاه شامل بیش از ۵۰ اثر از ۳۲ هنرمند چهار تا ۱۴ ساله در همه گرایش‌ها از رئال تا انتزاعی و در تکنیک‌های گواش، آبرنگ، مدادرنگی و پاستل است.

«طهران، سیاه و سفید» در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه «طهران، سیاه و سفید» به مناسبت هفته تهران از ۱۲ مهر تا ۱۴ آبان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۶ و پنجشنبه‌ها ساعت ۸ تا ۱۲ در موزه عکسخانه شهر به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، پارک بهار شیراز دایر است.

این نمایشگاه شامل ۶۰ کارت‌پستال تصویری دوران قاجار و روایتی از روند وضعیت و تغییرات ظاهری شهر تهران؛ شامل خیابان‌ها، میدان‌ها، چهارراه‌ها و فضاها و عناصر شهری پایتخت ایران است، مجموعه کارت‌پستال‌های به نمایش در آمده در موزه عکسخانه شهر از مجموعه شخصی امیرعلی اردکانیان انتخاب و پوستر نمایشگاه نیز توسط امید خاکباز طراحی شده است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«بازی رنگ و هنر» در نگارخانه آفتاب

نمایشگاه انفرادی هنر ماندلا با نمایش آثاری از فهیمه خسروانی هنرمند خودآموخته با عنوان «بازی رنگ و هنر» ۱۳ تا ۲۰ مهر همه روزه ساعت ۱۰ تا ۱۸ و ۱۴ مهر از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در نگارخانه آفتاب فرهنگسرای نهج البلاغه به نشانی خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، خیابان امامزاده برپاست.

نمایشگاه کارتون به مناسبت هفته سالمند

نمایشگاه «کارتون سالمند» به مناسبت گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی سالمند، نهم مهر تا نهم آبان روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶ و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۲ به استثنای روزهای تعطیل در خانه کاریکاتور ایران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهیدهمت،خیابان شهید داود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن(کتابی)، پلاک ۴۴ برقرار است.

این نمایشگاه با هدف ارتقای آگاهی عمومی جامعه از وضعیت افراد سالمند، حمایت از آنان در تمام مراحل زندگی، تکریم و توجه به نقش موثر این گروه آسیب‌پذیر در جامعه و ترویج امید به زندگی از نگاه هنرمندان کارتونیست برگزار شده است.

«نقش برگردون» در آرت سنتر

نمایشگاه گروهی منتخبی از آثار چاپ‌ دستی و چنتایی هنرمندان مدرن و معاصر ایران با عنوان «نقش برگردون» هفتم مهر تا دوم آبان‌ همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری آرت‌سنتر به نشانی بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان برپاست.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«رُخ» در اعتماد

نمایشگاه آثار نقاشی مجتبی طباطبایی با عنوان «رُخ» هفتم مهر تا دوم آبان روزﻫﺎی هفته ساعت ۱۲ ﺗﺎ ۲۰ و ﺟﻤﻌﻪ‌ها ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری اعتماد به نشانی میدان ﻫﻔﺖ ﺗﯿﺮ، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﻣﻔﺘﺢ ﺟﻨﻮﺑﻰ، ﺑﻦ‌ﺑﺴﺖ ﺷﯿﺮودی، ﭘﻼک ۲۵ دایر است. ﮔﺎﻟﺮی دوﺷﻨﺒﻪ‌ﻫﺎ ﺗﻌﻄﯿﻞ اﺳﺖ.

«به این زخم دست بزن»

دوازدهمین آرتوال در ریشه ۲۹ با عنوان «به این زخم دست بزن» آثار نقاشی‌ غزال علیاری، هفتم تا ۳۰ مهر (به غیر از افتتاحیه) ساعت ۱۰ تا ۲۲ در گالری ریشه ۲۹ به نشانی خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، پلاک ۳۱ برپاست.

«هفت سنگ» در راه ابریشم

نمایشگاه آثار عکاسی شادی قدیریان با عنوان «هفت سنگ» هفتم تا ۲۸ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری راه ابریشم به نشانی بلوار کشاورز، بین وصال شیرازی و قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک ۲۱۰ برقرار است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

نقاشی‌های آدم بکان در هور

نمایشگاه نقاشی‌های علیرضا آدم بکان با همکاری گالری‌های اثر و هور هفتم تا ۲۸ مهر به جز شنبه‌ها ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری هور به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، خیابان نعیمی، پلاک ۱۲ دایر است.

«تاریک‌خانه» و «ستون‌های معلق»

نمایشگاه‌های آثار رضا بهرامی با عنوان «تاریک‌خانه» و آثار سارا جولایی با عنوان «ستون‌های معلق» هفتم تا ۲۱ مهر روزهای عادی ساعت ۱۴ تا ۱۹ و روزهای تعطیل ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری نیان به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، کوچه‌ تور، خیابان وفایی‌ ورمزآبادی، بن‌بست ابهری، پلاک پنج برپاست. شنبه‌ها گالری تعطیل است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«اکنونِ من» در گالری ملت

نمایشگاه گروهی نقاشی حروف «اکنونِ من» به کوشش و گردآوری احمد آریامنش و با حضور ۲۵ هنرمند، هفتم تا ۲۱ مهر همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبه روی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲ میزبان علاقه‌مندان است.

«نمی‌خواهم متولد شوم»

نمایشگاه آثار حجم و مجسه سارا توانا با عنوان «نمی‌خواهم متولد شوم» هفتم تا ۲۱ مهر روزهای دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۸ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در پروژه‌های آران به نشانی خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک پنج دایر است.

نقاشی‌های حسینعلی ذابحی در اِچ

نمایشگاه نقاشی‌های حسینعلی ذابحی از آبستره تا اکسپرسیونیسم هفتم تا ۲۱ مهر همه روزه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری اِچ به نشانی خیابان شریعتی، روبه روی دولت، کوچه میرزا تاراج، پلاک ۱۰ برپاست.

«بی‌صدا رقصیدن» و «حضور آینده» در ایوان

نمایشگاه‌های آثار طراحی محمدرضا مسلمی با عنوان «بی‌صدا رقصیدن» با کیوریتوری احسان زمانی و آثار پیمان شعفی؛ بوم سه بعدی و اسکچ با عنوان «حضور آینده» هفتم تا ۲۱ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایوان به نشانی جردن، خیابان دیدار شمالی، کوچه کیش شرقی، پلاک ۲۰، طبقه اول برپا هستند. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

«تجربه زیستن در عصر اقتصاد ناپایدار»

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «تجربه زیستن در عصر اقتصاد ناپایدار» به کوشش نوشین حیدری با آثاری از تانیا اسماعیلیان، اعظم اکبر حلوایی، مهدی جلالی، آنا ذرشین، سعید عاشوری، زهرا عیشی، حسین عینی بخش، مارال فاضلی، دلارام کریمی، آناهید کسایی و علی مقدم حیدری، هفتم تا ۲۰ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایده به نشانی میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاک۲۶ دایر است.‎

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه به قلم نادر امیری آمده است: «انسان امروز، پریشان در عصر سیطره اقتصاد است و در این شرایط عینی، دمادم خود را در مصرف فزاینده و چسبندگی به سطح زمان حال و یا سوداگری لجام گسیخته و طلب آینده‌ای لزج واگذارده است و داستان امکان‌های انسانی خود را در بطری بی‌نام و نشانی به امواج سهمگین تمامیت خواهی سرمایه‌داری متأخر پرتاپ کرده است.

بازنمایی این شرایط عینی از یک طرف و البته امکان‌های انسانی به پرسش گرفتن فیگورهای مصرف کننده و سوداگر از طرف دیگر، هنر را به ضرورتی انسانی در این عصر بدل می‌کند؛ ضرورتی انسانی در زمانه‌ای که شعر زندگی در سیطره عصر اقتصاد متأخر است.»

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«مدار اختلال» در گالری بستان

نمایشگاه انفرادی آثار سمیه محمدی با عنوان «مدار اختلال» هفتم تا ۱۹ مهر به جز دوشنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری بُستان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، نبش بیست و دو، پلاک ۷۱ برقرار است.

«سروستان» در سیحون

نمایشگاه آثار نقاشیخط حسین بهرامی با عنوان «سروستان» هفتم تا ١٩ مهر همه روزه ساعت ۱۴ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری سیحون به نشانی خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ١١ برپاست. گالری روزهای دوشنبه تعطیل است.

«با طبیعت آغاز شده‌ام …»

نمایشگاه نقاشی‌های‌ مرتضی اسدی با عنوان «با طبیعت آغاز شده‌ام …» هفتم تا ۱۹ مهر همه روزه ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه سهراب به نشانی خیابان سمیه، قبل از رامسر، شماره ۱۴۲ دایر است، گالری یکشنبه‌ها تعطیل است.

«میدان» و «طبیعت معلق» در اُ

نمایشگاه‌های آثار پویان هاشمی طاری با عنوان «میدان» و آثار ستاره افضلی با عنوان «طبیعت معلق» هفتم تا ۱۸ مهر به جز روزهای شنبه و یکشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ برپا هستند.

«ملانکولیای‌ اول» در نگارخانه والی

نمایشگاه گروهی «ملانکولیای‌ اول» با آثار وریا آریا، ناصر تیمورپور، فرزین راه‌نشین، شایا شهرستانی، لی‌لی عامری، پگی عباس‌پور، مهسا کریمی‌زاده، نگار هنرپیشه و الهام یزدانیان و کیوریتوری پریا فردوس هفتم تا ۱۸ مهر ساعت ۱۲ تا ۲۰ در نگارخانه والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهیدخدامی، پلاک ۷۲ دایر است. نگارخانه والی شنبه‌ها تعطیل است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«رستنی‌ها» در گالری آتبین

نمایشگاه آثار نقاشی‌ لیلا فلاح با عنوان «رستنی‌ها» هفتم تا ۱۸ مهر همه روزه ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری آتبین به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲ دایر است.

«تمام غزل را بگویمت فردا»

نمایشگاه آثار نقاشی پگاه لاری با عنوان «تمام غزل را بگویمت فردا» هفتم تا ۱۷ مهر به جز شنبه‌ها ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ برپاست.

«کلاف خیال» در گالری ژاله

نمایشگاه آثار نقاشی مولود عکاف زاده با عنوان «کلاف خیال» هفتم تا ١٧ مهر ساعت ١٣ تا ٢٠ در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک چهار دایر است. گالری ژاله شنبه‌ها تعطیل است.

نمایشگاه بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت شهلا آرمین

نمایشگاه نقاشی به مناسبت بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت شهلا آرمین هنرمند نقاش با آثاری از شهلا آرمین، حبیب توحیدی، آرمین توحیدی، هفتم تا ۱۷ مهر ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری خط سفید به نشانی بلوار نلسون ماندلا(جردن)، خیابان گلفام، پلاک۵۰، طبقه چهار، واحد هفت برپاست. گالری سه‌شنبه‌ها تعطیل است.

«چشم‌انداز ۳» در مدار موازی

نمایشی گروهی «چشم‌انداز ۳» با آثار مریم امینی، اندیشه آوینی، ندا سعیدی، مملی شفاهی، فرخ مهدوی و محسن وزیری‌مقدم، ۳۱ شهریور تا ۲۸ مهر به جز روزهای شنبه و یکشنبه‌ ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۳ تا ۲۰ در گالری مدار موازی به نشانی ‏‎خیابان حافظ، نرسیده به خیابان انقلاب، نبش بامشاد پلاک ۴۰۹ دایر است.

شنیدن «صدای پای آب» در گالری‌گردی مهرماه تهران

«خواب‌زَدِگی خِرَد» و «سیاه مشق‌ها»

نمایشگاه آثار معصومه مهتدی با عنوان «خواب‌زَدِگی خِرَد» ۳۱ شهریور تا ۱۷ مهر ساعت ۱۶ تا ۲۰ در فضای شماره‌ یک پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱ به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه‌ هجدهم، شماره‌ ۲۵ برپاست. پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱ شنبه‌ها تعطیل است‌.

همچنین نمایشگاه «سیاه مشق‌ها» طراحی‌های علیرضا اسپهبد در قالب ‌«پروژه‌ بازنمایش:۳» با همکاری مجموعه‌ هنری امیر یگانه در فضای شماره‌ ۲ پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱ دایر است. سیاه‌مشق‌های اسپهبد، داستان‌های کوتاه تک‌برگی هستند که با جوهر روی کاغذ، ترسیم شده است.

«گلها» در گالری هوم

نمایشگاه آثار صبا زاهدی با عنوان «گلها» ۳۱ شهریور تا ۱۵ مهر ساعت ۱۰ تا ۲۲ در گالری موسسه هوم به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی (فرشته)، مجتمع سام سنتر، طبقه یک برقرار است.

«زمان» در گالری دوست

نمایشگاه انفرادی آثار حمیده عظیمی با عنوان «زمان» ۱۷ شهریور تا ۱۸ مهر دوشنبه تا جمعه به جز تعطیلات رسمی ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری دوست به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره چهار برپاست.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1821119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =