سازمان ملل حمله پهپادی به دانشکده نظامی در حمص سوریه را محکوم کرد

ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل به شدت نگران حمله پهپادی به یک دانشکده نظامی در حمص سوریه است و تمام خشونت ها را در این کشور محکوم می کند.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی برابر با ۵ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۳ مهرماه جاری در جمع خبرنگاران درباره حمله پهپادی به دانشکده نظامی در حمص سوریه گفت: دبیرکل سازمان ملل به شدت نگران یک‌ حمله پهپادی به یک دانشکده نظامی در حمص است. این حمله منجر به کشته شدن ده ها نفر از جمله غیرنظامیان و مجروح شدن دیگران شد.

دوجاریک تصریح کرد: دبیرکل سازمان ملل همچنین نگران گلوله باران متقابل نیروهای حامی دولت سوریه در مناطق مختلف شمال غرب سوریه و تلافت انسانی این حملات است. حفظ آتش بس برای یک پیشرفت سیاسی معنادار و اجرا کردن قطعنامه شورای امنیت ۲۲۵۴ ( ۲۰۱۵) حیاتی است.

سخنگوی سازمان ملل گفت: دبیرکل سازمان ملل تمام خشونت ها در سوریه را محکوم می کند و از طرف ها می‌خواهد بر اساس قوانین بین‌المللی به تعهدات خود عمل کنند.

او ادامه داد: دبیر کل سازمان ملل همچنین تاکید می کند بر اساس قوانین بین‌المللی غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی باید محافظت شوند.

به گزارش ایرنا از شبکه الاخباریه سوریه، گروه های تروریستی روز پنجشنبه، مراسم دانش آموختگی افسران دانشکده جنگ در استان «حمص» را با پهپاد هدف قرار دادند.

در این حمله تروریستی که پس از پایان مراسم انجام شد، شمار زیادی زخمی شدند.

سخنگوی سازمان ملل همچنین گفت: دبیرکل سازمان ملل حمله امروز در منطقه کوپیانسک واقع در خارکف اوکراین را که بر اساس گزارش ها دست کم ۴۹ کشته و چند زخمی برجای گذاشت، به شدت محکوم می کند.

دوجاریک افزود: حملات علیه غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه ممنوع است و باید فورا متوقف شوند. دبیر کل سازمان ملل متحد صمیمانه به خانواده های قربانیان تسلیت می گوید و برای مجروحان آرزوی بهبودی می کند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1821367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =