صعود چهار کشتی‌گیر ایران به فینال بازی‌های آسیایی

ایسنا نوشت: نمایندگان اوزان 74، 86، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم ایران با شکست کشتی‌گیر رقبای خود راهی دیدار فینال کشتی آزاد بازی‌های آسیایی شدند.

رقابت‌های چهار وزن پایانی کشتی آزاد بازی‌های آسیایی در هانگژو چین، یونس امامی، نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم و دارنده دو مدال برنز جهان، پس از استراحت در دور نخست، به مصاف اورزوبک توکتومامبتو از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله مقابل فنگ لو از چین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی مقابل ماگومت اولویف از تاجیکستان با حساب 9 بر 3 به برتری رسید و فینالیست شد.

حسن یزدانی، نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، در دور نخست به مصاف عبدالله‌اف از قرقیزستان رفت و در پایان در مدت زمان ۲ دقیقه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. یزدانی در این مرحله برابر اورازگیلیوف از ترکمنستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۲ دقیقه و ۱۵ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله مقابل اردن بات از مغولستان در همان زمان نخست 10 بر 0 به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان، در کشتی نخست به مصاف ابراگیموف کشتی‌گیر کهنه‌کار ازبکستان رفت و در شرایطی که تا ۲۵ ثانیه مانده به پایان مبارزه با نتیجه ۷ بر ۵ عقب بود موفق به خاک کردن حریف شد و با اجرای سه بارانداز پیاپی موفق به شکست ۱۳ بر ۷ حریف خود شد و به یک چهارم نهایی رسید. گلیج در دومین مبارزه به مصاف گانباتار از مغولستان رفت و در پایان با نتیجه به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر ۲ از سد آلیشر یرگالی از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد تا برای کسب مدال طلا به مصاف تاج‌الدینوف کشتی‌گیر روس تیم بحرین که چند روز پیش به مدال طلای جهان رسید، برود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع دارنده یک مدال برنز المپیک و دو طلا و یک برنز جهان، در دور نخست به مصاف زمان انور از پاکستان رفت و در پایان با امتیاز عالی ۱۰ بر ۰ به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف بوهیردون از چین رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر مقابل باتیرمورزایف از قزاقستان را شکست داد و راهی فینال شد.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1821762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =