واگذاری محله منظریه از راه وشهرسازی به شهرداری شهرکرد بطور کامل انجام شود

ایرنا نوشت :استاندار چهارمحال وبختیاری گفت :از مجموعه مدیریت شهری در شورای اسلامی و شهرداری شهرکرد انتظار می‌رود وضعیت واگذاری محله منظریه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسانند و نسبت به برنامه‌ریزی برای توسعه فضای سبز، ترویج روحیه شادابی و ایجاد تحول در مرکز استان اقدام کنند.

غلامعلی حیدری شامگاه شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی، شهردار و مجموعه مدیران مجموعه مدیریت شهری در شهرکرد تاکید کرد:‌ وحدت و همدلی موجود بین مجموعه مدیریت شهری در مرکز چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده بلوغ سیاسی آنان برای رفع مشکلات شهروندان است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح‌های مدیریت شهری در شهرکرد افزود: نظارت اعضای شورای اسلامی بر امور شهرداری باعث تحول در حوزه مدیریت شهری شده است.

حیدری تصریح کرد:‌ شهرداری شهرکرد با اجرای طرح‌های آسفالت، روکش آسفالت، سامان‌دهی مسیل‌ها و هدایت آب‌های سطحی، بازسازی و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، بهداشت و نظافت، بهبود وضعیت مبلمان شهری، توسعه فضای سبز، سامان‌دهی پارک‌ها، پیش‌بینی کمپ گردشگران، رشد شاخص‌های فرهنگی، نصب تصاویر شهیدان، توسعه جاده نورالشهداء، افزایش پارکینگ‌ها، تعریض جاده نمایشگاه بین‌المللی، صدور به‌موقع پروانه‌های ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن،‌ پاسخ‌گویی به مردم و روان‌سازی امور شهری اقدامات قابل‌توجهی را انجام داده است.

وی با اشاره به مصوبه سفر رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری مبنی بر اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال از سوی راه و شهرسازی به شهرداری شهرکرد برای واگذاری منظریه به مدیریت شهری یادآور شد: واگذاری مدیریت محله منظریه از اداره کل راه و شهرسازی استان به شهرداری شهرکرد باید به‌طور کامل و جدی تسریع و عملیاتی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص کمک‌هایی برای دوربین‌های ترافیکی و تیغه برف‌روب به شهرداری شهرکرد اظهار داشت: شهردار و اعضای شورای اسلامی مرکز استان برای دریافت اعتبارات ملی، قیر رایگان و ماشین‌آلات پیگیری‌های مستمر از تهران داشته باشند.

وی گفت:‌ از مجموعه مدیریت شهری در شورای اسلامی و شهرداری شهرکرد انتظار می‌رود وضعیت واگذاری محله منظریه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسانند و نسبت به برنامه‌ریزی برای توسعه فضای سبز، ترویج روحیه شادابی و ایجاد تحول در مرکز استان اقدام کنند.

حیدری معرفی شهرکرد به‌عنوان بام ایران و بلندترین مرکز بین مراکز استان‌های کشور را باعث شاخص شدن این شهر اعلام و تاکید کرد: شهرکرد می‌تواند به‌عنوان یک الگو برای سایر شهرها و مراکز استان‌های ایران مطرح باشد.

وی توجه به وضعیت مبلمان شهری در شهرکرد را ضروری دانست و افزود: روح و فضای معنوی و اسلامی شهرکرد تقویت و حاکم شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری رفع مشکل ترافیک در شهرکرد را ضروری اعلام و تصریح کرد: در این راستا اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح و اقدامات شبانه‌روزی جهادی مانند فعالیت‌های سد غدیر باباحیدر و طرح انتقال آب آشامیدنی نیمی از جمعیت استان باید مورد توجه جدی باشد.

وی یادآور شد: تکمیل و بهره‌برداری کامل از کمربندی جنوب شهرکرد باعث کاهش ترافیک می‌شود.

حیدری از عملکرد موفق شهرداری شهرکرد در صدور پروانه‌های ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن قدردانی کرد و اظهار داشت: ورودی‌های شهرکرد نازیبا است و باید نمادهای فرهنگی در ورودی‌های مرکز استان ساخته و نصب شود.

وی با اشاره به تلاش برای افزایش پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهرکرد گفت:‌ سامان‌دهی ورودی‌ها، افزایش پارکینگ‌ها و راه‌اندازی بازارچه‌های محله‌ای در کنترل و کاهش ترافیک شهری تاثیرگذار است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:‌ راه‌اندازی بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های فصلی با مدیریت شهرداری می‌تواند به کاهش بیکاری و مهار تورم کمک کند.

وی افزود: از اعضای شورای اسلامی و شهردار شهرکرد انتظار می‌رود زیباسازی بازارچه‌ها، به نتیجه رساندن وضعیت برج‌های دوقلو و سامان‌دهی ماشین‌آلات حمل‌ونقل عمومی در مرکز استان را مورد توجه جدی قرار دهند.

حیدری تصریح کرد: معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر اخیر خود به چهارمحال و بختیاری برای اختصاص تسهیلات از صندوق توسعه ملی به‌منظور رفع مشکلات پسماند استان اعلام آمادگی کرد.

وی یادآور شد: تفکیک زباله از مبدأ به‌عنوان یک طرح مهم در مجموعه مدیریت شهری به تقویت فرهنگ‌سازی نیاز دارد.

46

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم بهره‌مندی از پساب فاضلاب برای اجرای طرح‌های صنعتی و فضای سبز شهری اظهار داشت: اختصاص اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری شهرکرد، راه‌اندازی زنجیره‌های تولید تا فراوری و بسته‌بندی، بازاریابی و صادرات محصولات تولیدی و توجه به زنجیره تولیدات دامی و نمد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی توجه به جهاد تبیین در اطلاع‌رسانی از روند انجام امور را ضروری دانست و گفت: ایجاد اُمیدآفرینی بین مردم از مهم‌ترین مصداق‌های جهاد تبیین به‌شمار می‌رود.

حیدری تاکید کرد: در دولت سیزدهم به روند رشد و توسعه شهرداری‌های کشور به‌ویژه ۴۳ شهرداری چهارمحال و بختیاری توجه جدی شد.

هزار و ۵۰۰ تن قیر رایگان برای آسفالت خیابان‌های شهرکرد توزیع شد

رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ تن قیر رایگان به شهرداری اختصاص یافت که در نواحی چهارگانه به‌صورت عادلانه توزیع شد.

مصطفی حیدری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری ۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری شهرکرد بدهکار هستند که انتظار می‌رود این میزان بدهی هر چه سریع‌تر به شهرداری پرداخت شود.

راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری حقوق شهرداری در طرح نهضت ملی مسکن را بپردازد

نایب‌رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی استان حقوقات شهرداری در طرح نهضت ملی مسکن را پرداخت کند.

فاطمه بیگی تاکید کرد: در سفر رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری قرار شد اداره‌کل راه و شهرسازی استان در ازای پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال محله منظریه شهرکرد را به شهرداری واگذار کند که هنوز محقق نشده است و این موضوع برای اعضای شورای اسلامی مرکز استان قابل‌قبول نیست.

وی یادآور شد: شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری هنوز خودرو آتش‌نشانی نردبان‌دار ندارد که بایستی خریداری و تجهیز شود.

بیگی تصریح کرد: توزیع شاخص‌های مختلف و سرانه‌های عمومی در محله منظریه شهرکرد عادلانه نیست و این سرانه‌های به‌ویژه در بخش بانوان رعایت نشده است که انتظار می‌رود اداره‌کل راه و شهرسازی استان توجه بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشد.

مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به مدیریت شهری پاسخ‌گو باشند

یکی از اعضای شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت:‌ پاسخ‌گویی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به اعضای شورای اسلامی مرکز استان ضروری است و باید مورد توجه باشد.

یوسف صادقی تاکید کرد: انتقال پساب فاضلاب برای جبران بخشی از کمبودهای آبی و به‌منظور توسعه فضای سبز شهرکرد در دستور کار است اما هزینه‌های سنگینی دارد که از عهده مدیریت شهری خارج و نیازمند اختصاص اعتبارات استانی و یا تسهیلات کم‌بهره است.

وی اظهار داشت: مدیریت شهری در شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهرکرد تمامی امور مرتبط با کمربندی جنوب شهر را انجام داده‌اند و ادامه آن به همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی، مالکان کشاورزان واقع در مسیر نیاز دارد.

صادقی تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری کامل از کمربندی جنوب شهرکرد به کاهش مشکلات ترافیکی کمک می‌کند.

در ۲ سال اخیر کمک دولتی به شهرداری شهرکرد نشده است

رییس کمیسیون شهرسازی، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: در ۲ سال اخیر کمک‌های دولتی به این شهرداری نشده است.

محمدرضا بیاتی به همکاری ضعیف مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری با اعضای شورای اسلامی شهرکرد اشاره و تاکید کرد: در طرح کمربندی جنوب ترک‌فعل اتفاق افتاده که نیازمند پیگیری جدی است.

وی کنترل ترافیک در شهرکرد را نیازمند محله‌محوری و انتقال مراکز خدمات به حاشیه شهر دانست و افزود: در این راستا احداث تقاطع‌های غیرهمسطح نقش اثرگذار دارد.

بیاتی تصریح کرد: تمامی وعده‌های مسوولان راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری به شهرداری شهرکرد باید در آستانه فصل سرد سال محقق و عملیاتی شود.

اهداف شهرکرد "شهر ملی نمد" محقق شود

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی،‌ایثارگران و بانوان شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: شهرکرد به‌عنوان "شهر ملی نمد" ثبت شده اما آنچه مُعرف این واقعیت بوده انجام نشده است.

ماشاءالله ایزدی تحقق اهداف شهرکرد "شهر ملی نمد" را ضروری اعلام و تاکید کرد: تحقق این اهداف در حفظ هویت بومی محلی، درآمدزایی، ایجاد اشتغال پایدار و جذب توریست تاثیرگذار است.

وی برندسازی برای فعالان هنرمند حوزه فرش دستباف و نمدمالی در شهرکرد را ضروری دانست و افزود: فعال شدن بازارچه نمدمالان با حمایت دستگاه‌های اجرایی متولی و مرتبط در دستور کار قرار دارد.

ایزدی تصریح کرد: در بارندگی‌های سنگین سال‌های گذشته زمین یکی از مناطق میرآباد شرقی دچار رانش شد که باید قبل از شروع بارندگی‌ها نسبت به ایمن‌سازی این محل اقدام شود.

وی احیای گذر فرهنگی در شهرکرد را ضروری دانست و یادآور شد: عملیاتی شدن این طرح به افزایش جذب توریست‌های خارجی و گردشگران داخلی کمک می‌کند.

سرشماری جمعیت شهرکرد بازنگری شود

رییس کمیسیون عمران و امور زیربنایی شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: جمعیت شهرکرد در سال ۱۳۹۵ براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۹۵ هزار نفر اعلام شد و در زمره شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت قرار گرفت.

فرشاد چراغ‌پور تاکید کرد: همین عامل باعث شد تا شهرکرد از اعتبارات دولتی محروم و اعضای شورای اسلامی آن هفت نفره باشد.

وی افزود: ‌در صورت بازنگری در این سرشماری جمعیت شهرکرد بیش از ۲۲۰ هزار نفر است که این شاخص علاوه بر بهره‌مندی از اعتبارات دولتی باعث افزایش ۲ عضو در شورای اسلامی این شهر می‌شود.

چراغ‌پور تصریح کرد: جابه‌جایی لوله انتقال نفت مارون از زمین‌های گهرباران چالشتر قبل از وقوع هر نوع حادثه ضروری است.

وی یادآور شد: شهروندان شهرکردی از تاریکی خیابان‌ها، بوستان‌ها، پارک‌ها و معابر اصلی این شهر گلایه‌مند هستند که این گلایه‌مندی بارها به مسوولان شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری اعلام شده اما بی‌نتیجه بوده است.

چراغ‌پور اظهار داشت:‌ تکمیل عقب‌نشینی خیابان فردوسی شمالی حدفاصل میدان آیت‌الله دهکردی تا صدا و سیما به همکاری و همراهی شرکت توزیع نیروی برق استان نیاز دارد.

۲۰ درصد بودجه شهرداری شهرکرد از محل ارزش افزوده است

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: بودجه شهرداری در سال‌جاری هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تصویب شده که ۲۰ درصد آن برای یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده است.

داوود نجفی تاکید کرد: ۳۶ درصد بودجه شهرداری شهرکرد جاری و ۶۴ درصد بودجه این شهرداری عمرانی است.

وی افزود: تحقق کامل اعتبارات شهرداری شهرکرد از محل ارزش افزوده در روند تکمیل و اجرای برخی طرح‌های این شهرداری تاثیر مستقیم دارد.

۱۰۰ درصد اعتبارات دولتی شهرداری شهرکرد جذب شد

شهردار شهرکرد نیز گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی ملی و استانی تخصیصی به این شهرداری تا پایان شهریورماه سال‌جاری به‌طور ۱۰۰ درصدی جذب شد.

محمدحسین واحدیان به تصویب طرح جامع ترافیک شهرکرد در سطح ملی اشاره و تاکید کرد: برای کنترل بخشی از ترافیک مرکز استان ساخت قطعه دوم جاده نمایشگاه‌های بین‌المللی به عرض ۶۰ متر و طول سه هزار متر آزادسازی شده و در حال ساخت است.

وی یادآور شد: تکمیل و بهره‌برداری کامل از این طرح یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

واحدیان تصریح کرد: اصلاح هندسی ۳۱ تقاطع در شهرکرد با ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار قرار گرفت که تاکنون یک سوم آن اجرایی شده است.

وی ۶۰ درصد ترافیک شهرکرد را مرتبط با ترافیک تحصیلی دانست و اظهار داشت: در سفر بعدی رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری اعتبار لازم برای ساخت مدارس مورد نیاز در شمال شهرکرد و محله منظریه پیش‌بینی شود تا بتوان به‌صورت ضربتی نسبت به ساخت مدارس اقدام و این مشکل ترافیکی را مدیریت کرد.

به گزارش ایرنا، شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1822284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =