انتقاد قالیباف نسبت به بدمصرفی مردم در حوزه انرژی

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کاهش شدت مصرف انرژی گفت: ما قریب به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال بدمصرفی در حوزه انرژی داریم.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی عصر امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در زمان بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه در خصوص حفظ میزان کل انرژی کشور در سطح مصرف سال ۱۴۰۱ گفت: در اینجا آمده که باید سطح مصرف کل کشور به اندازه سال ۱۴۰۱ حفظ شود، یعنی ما باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم چون توان تولید بیشتر هم نداریم حالا بحث بر سر چگونگی انجام این کار است، باید در این باره دولت و مجلس شورای اسلامی به فهم مشترک برسند.

>>>> بیشتر بخوانید؛

پیامک حاشیه ساز به نقل از آقای وزیر /تصمیم مهم مجلس درباره بنزین /قالیباف وعده تامین معلم را داد /حواشی صحن مجلس

وی اضافه کرد: ما باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم از سال ۱۳۹۳ تاکنون چیزی نصیب کشور از بهینه سازی نشده چون بخشی از آن به اشکالات ساختاری و سیاست‌ها بر می‌گردد. ما تا وقتی ساختار را درست نکنیم شرایط درست نمی‌شود. مجلس شورای اسلامی و دولت باید تصمیم درستی بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قریب به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال بد مصرفی در حوزه انرژی داریم که رقم زیادی است. باید به گونه‌ای تصمیم گیری شود که صرفه جویی به نفع مردم و دولت توامان رخ دهد.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1822942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =