روزنامه حامی رئیسی: ادعای برخورد با زنان بخاطر نداشتن حجاب فقهی دروغ است /نه اجباری بودن حجاب مساله بوده نه تعریف آن

روزنامه اصولگرای جوان در یادداشتی به موضوع حجاب و عفاف پرداخته و نوشته است؛ادعای برخورد با بانوان به دلیل نداشتن حجاب به معنای فقهی آن ادعای کذبی است.

در این مطلب آمده است:

منظور از حجاب که در حکومت اسلامی الزامی شده به چه معناست؟ در نگاه اول آنچه در ذهن شکل می‌گیرد همان حجاب فقهی یا به‌عبارتی وجه و کفین است.سؤال اینجاست که آیا پس از پیروزی انقلاب اسلامی دقیقاً همان زمانی که مسئله حجاب از سوی امام مطرح شد، این محدوده از حجاب مدنظر بود؟ مسلماً بهترین حجاب، کامل‌ترین آن است، اما آیا جمهوری اسلامی از همان ابتدا هم عزمی برای الزامی‌کردن چنین حجابی داشته یا تعریف او یک نوع پوشش عرفی عفیفانه است که با مانتو و روسری، با انواع و اقسام آن و رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون هم تأمین می‌شده و دقیقاً آنجایی برخورد شکل گرفته که ناهنجاری آشکاری مانند بد پوششی‌ها مثل مانتوهای باز و شلوارهای کوتاه، نیمه برهنگی‌ها، کشف سر و پوشش‌هایی که غیرعفیفانه است، دیده شده‌است.

جرم انگاری لایحه حجاب و عفاف برای قمه کش ها و دزدها /مدافع لایحه: دختر نوجوان ما اصلا نمی داند دارد مرتکب جرم می شود

اظهارات مهم سخنگوی شورای نگهبان درباره لایحه عفاف و حجاب، کاندیداتوری نزدیکان قالیباف، طرح شفافیت، پیش ثبت نام انتخابات و ...

پس ادعای برخورد با بانوان به دلیل نداشتن حجاب به معنای فقهی آن ادعای کذبی است که فقط دستمایه رسانه‌های معاند قرار گرفته و با تکرار آن از سوی برخی جاهلان و مزدوران نیز بر طبل آن کوبیده می‌شود.

بنابر این نه اجباری بودن حجاب مسئله بود و نه خود تعریف حجاب به معنای فقهی آن مطرح است.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1823138

برچسب‌ها