نانوایان حق جابه‌جایی سهمیه آرد را ندارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: قاچاق آرد یا جابه‌جایی سهمیه بین نانوایان یا توزیع نان خارج از شبکه ممنوع است و با آن برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین در کارگروه آرد و نان استان، ضمن تقدیر از زحمات نانوایان در سراسر استان، تصریح کرد: با وجود اینکه قاطبه نانوایان از قشر زحمت کش و دارای سلامت کاری هستند اما عده معدودی هم دارای تخلف هستند که در حال حاضر جریمه‌های در نظر گرفته شده متناسب با تخلفات و بازدارنده نیست.

او افزود: جرائم باید طوری در نظر گرفته شوند که از اجرای دوباره آن تخلف جلوگیری کند؛ فرمانداری‌ها، جهاد کشاورزی و تعزیرات در این زمینه باید به صورت جدی ورود کنند و پاسخگو باشند.

رحمانی گفت: اگر نانوایی به صورت مکرر تخلف داشته باشد باید سهمیه نانوا به صفر برسد، در حال حاضر نانوا تخلف می‌کند و سهمیه‌اش دوباره اختصاص پیدا می‌کند، از طرفی میزان جرائم نقدی ناچیز است و همین امر باعث می‌شود برخی نانوایان حتی بیش از ۱۰بار یک تخلف را تکرار کنند و نگران نباشند.

این مسئول ادامه داد: تخلفات احراز شده در سامانه نانینو نشان می‌دهد که برخی نانوایان در استان قزوین، توزیع نان خارج از شبکه انجام می‌دهند که باید در این حوزه ورود جدی داشته باشیم و اگر آرد قاچاق می‌شود باید برخورد جدی صورت بگیرد.

او افزود: نباید نانوا امکان جابه‌جایی و قرض دادن سهمیه آرد را داشته باشد چرا که هر سهمیه مختص یک منطقه است و این جابه‌جایی‌ها باعث تشکیل صف و ایجاد مشکل برای مردم می‌شود.

رحمانی یادآورشد: همچنین طبق قانون، خرید و فروش پروانه کسب ممنوع است، تغییر نام در اختیار فرمانداری‌ها قرار دارد اما خرید و فروش پروانه کسب ممنوع است، در صورت خرید فروش نیز سهمیه به آن پروانه اختصاص پیدا نمی‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به ساعت کار نانوایی‌ها تاکید کرد: ساعت کار نانوایان تعیین شده و باید با تابلو همخوانی داشته باشد چون یکی از تخلفات که در سامانه نامینو احراز شده عدم رعایت ساعت است؛ بنابراین فرمانداری ها باید مدیریت کنند و با نانواهایی که در ساعت غیرتعطیل و غیرمجاز فعالیت خود را متوقف می کنند برخورد صورت بگیرد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1824093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =