بیانیه تند فدراسیون علیه صداوسیما؛ کودتا علیه تیم ملی در رسانه ملی!

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، با انتشار بیانیه ای نسبت به رویکرد غیرمنصفانه رسانه ملی واکنش نشان داد.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال نوشت:

باور کردنی نبود!در جمعه شبی که تیم ملی فوتبال کشورمان در حال آماده سازی برای رقابت با تیم ملی اردن بود و ساعاتی قبل،نام جمعی از بازیکنان شایسته فوتبال ایران و همچنین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در میان کاندیداهای بهترین در قاره آسیا مطرح شد،طبق یک فرایند برنامه ریزی شده زمزمه هایی عجیب و ناموزون علیه فوتبال کشور نه از تلویزیون های معاند که متاسفانه از آنتن رسانه ملی به سمع و نظر علاقمندان به فوتبال رسید که جای تاسف و تامل فراوان دارد.

دست های پشت پرده این بار در برنامه ریزی خود فکر همه چیز را کرده بودند و در اتاق فکرشان به خیال خود به جایی رسیده بودند که دیگر برسند به آنچه می خواهند.

دعوت از واعظی آشتیانی که به صورت کلی یک سال و نیم در مجموعه باشگاه استقلال در انتهای دهه 80 حضور داشت و همیشه از فضای ناپاک فوتبال سخن می گوید اما 14 سال است فوتبال را رها نکرده و از هر دری سخنی....!

همین جناب بود که در آن روزها علیه سرمربی فعلی تیم ملی و سرمربی وقت استقلال،به ایراد اظهاراتی عجیب پرداخت که باعث تنش های فراوان در فوتبال کشور شد و این شاید،معجزه یک سال و نیم حضور در فوتبال باشد که فردی را به جایی می رساند که هر جا قرار است علیه وضع موجود(در هر بخشی و هر رده ای)موضعی بگیرند،او را از پشت درب جام جم صدا بزنند!

میهمان دیگر برنامه حمید استیلی بود که لابد و حتما باید بداند در فوتبال نتیجه گیری اساسا تضمین پذیر نیست.مثال زنده این موضوع،حذف تیم ملی امید تحت نظر وی به رغم وجود بازیکنان شایسته بود.
همچنین علی جوادی که در دوره های قبلی در سه نوبت با فدراسیون فوتبال قطع همکاری کرده دیگر میهمان حاضر در شو جمعه شب بود.
صرف نظر از توفقیات فدراسیون در یک سال و یک ماه اخیر در حوزه رفع تعلیق باشگاههای ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا،طراحی و اجرا قانون سقف بودجه و قوانین ناظر بر نقل و انتقالات به منظور سازماندهی و برقراری عدالت اقتصادی بین تیم ها،بازگرداندن میزبانی از تیم های عربستانی به کشورمان،رفع موانع موجود در مسیر ورود تکنولوژی وی .ای .آر،تسهیل در ورود بانوان به ورزشگاهها در رقابت های داخلی،قرار دادن بند حمایتی در حوزه حق پخش باشگاهها با توجه به مذاکرات متعدد با مجلس شورای اسلامی،رفع خطر محرومیت بین المللی به خاطر اتفاقات بازی تیم ملی مقابل لبنان در مشهد،تخصیص سه میلیون دلار بابت پروژه های فوروارد در فیفا که دو سال بود مورد بهره برداری قرار نگرفته و مغفول مانده بود،صعود تیم ملی نوجوانان به جام جهانی ،قهرمانی های تیم ملی ساحلی و نتایج موفقیت آمیز فوتسال و....نکته عجیب تر درباره عوامل پشت صحنه چنین رویکردهایی به فدراسیون فوتبال این است که آنها حتی در فضای ظاهری هم قائل به تخصیص فرصت برابر رسانه ای نبوده و اینچنین عداوت و کینه خود را بار دگر نسبت به رای اعضا مجمع فدراسیون فوتبال در روز 8 شهریور 1401 نشان دادند.
آنان که در بامداد سه شنبه منتهی به انتخابات فدراسیون و روزهای قبل از آن همه تلاش خود را برای به کرسی نشاندن حرف خود انجام دادند اما گویی از آن مثال معروف بی اطلاع بودند که وقتی خدا بخواهد،اگر همه بندگانش هم جمع شوند،امروز هم با لباسی دیگر و آب و رنگی متفاوت برنامه ریزی علیه فوتبال ملی و فدراسیون را استارت زده اند اما کیست که نداند در پشت پرده این خیمه شب بازی گلخانه نشین هایی قرار دارند که دوست داشتند فوتبال را اداره کنند اما این مجوز به آنان در دوره این مدیریت داده نشد!
از سوی دیگر،چرا دوستان که به بررسی برنامه ها و همچنین رضایت مندی افکار عمومی علاقه زیادی دارند، اجازه نمی دهند که در برنامه های متبوع شان فرصت نظرسنجی درباره میزان رضایتمندی مردم از برنامه محبوب شان انجام شود؟!
هنوز از آن روزهایی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در هنگامه بازی های مهم و رویدادهای حساس یاردوازدهم تیم ملی بود زمان خیلی زیادی نگذشته اما قضاوت با مردم که آیا در این سالها رسانه ملی،یار فوتبال بود یا نه؟
ریاست محترم رسانه ملی چندی پیش در موضع گیری مسولانه نسبت به گفتمان یکی از مجریان تلویزیون اظهار ناراحتی کرده و گفته بود که بابت آن عذرخواهی کرد.
بهتر نیست آقای مهندس جبلی خیلی زود و سریع به فکر عذرخواهی بخشی از زیر مجموعه خود از خانواده فوتبال باشند؟

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1824536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =