سربازهای متفاوت ارتش فیلیپین برای جنگ‌های مدرن

زومیت نوشت: در دنیای امروز که کارهای روزمره با لپ تاپ و گوشی انجام می‌شوند، بیش از هر زمان دیگری امکان حملات سایبری به دستگاه‌های دولتی وجود دارد؛ بر همین اساس فرمانده‌ی ارتش فیلیپین، رومئو براونر، اعلام کرد ارتش فیلیپین قصد دارد برای جلوگیری از حملات آنلاین، مقر فرماندهی سایبری ایجاد کند.

رومئو براونر می‌گوید برای حفاظت از داده‌های آنلاین دولتی، قوانین استخدام در ارتش را تعدیل می‌کند تا بتواند کارشناس‌های آنلاین را به خدمت بگیرد. اخیراً چندین سازمان دولتی در فیلیپین، حملات سایبری مختلفی را گزارش کرده‌اند.

فرمانده‌ی ارتش فیلیپین به خبرنگاران گفت: «این بار به‌جای استخدام سربازان پیاده‌نظام، جنگجویان سایبری را جذب خواهیم کرد که لزوماً نیازی به قدرت بدنی بالا هم ندارند.» او در ادامه بیان کرد: «ما هر روز با حملات سایبری دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. این حملات تاکنون موفق نبوده‌اند اما معتقدیم از خارج از کشور صورت می‌گیرند.»

اگرچه براونر نام کشور خارجی را نگفت، به‌نظر می‌رسد حملات سایبری اخیر به تنش‌های بین فیلیپین و چین بر سر قلمرو مربوط می‌شود. فیلیپین در سال جاری آموزش دفاع سایبری را از همیشه جدی‌تر گرفته است و سعی دارد آن را در استراتژی دفاعی خود بگنجاند.

بیشتر بخوانید:

فرمانده‌ی ارتش فیلیپین همچنین اعلام کرده است که جلوی ساخت دکل‌های مخابراتی در اردوگاه‌های نظامی را می‌گیرد؛ زیرا اکثر اردوگاه‌های نظامی فیلیپین توسط تأسیسات غول مخابراتی دولتی چین، یعنی چاینا تلکام، اداره می‌شوند.

براونر ابراز امیدواری کرد که به‌زودی با دریافت تجهیزات راداری از ژاپن، بر آب‌های سرزمینی و منطقه انحصاری اقتصادی کشورش مدیریت بیشتری اعمال کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1826960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =