گفت‌وگوی مهم وزیر دفاع ایران و عراق درباره غزه +جزئیات

امیر سرتیپ آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با وزیر دفاع عراق گفت‌وگو کرده که به نقل از فارس می‌خوانید.

امیر سرتیپ آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلفنی با «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه، گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با پشتیبانی و حمایت غربی‌ها و آمریکایی‌ها ۷۵ سال ادامه داشته است که اقدامات وحشیانه اخیر آن‌ها به خوبی سرشت واقعی این رژیم سفاک را نشان داد.

وی ادامه داد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران بر این است که عملیات طوفان الاقصی و اقدامات رزمندگان حماس در چارچوب دفاع مشروع و مقابله با اشغال سرزمین فلسطین که با تضییع حقوق ملت عزیز فلسطین همراه شده است، صورت گرفته است.

وزیر دفاع با اشاره به حضور مردم عراق در محکومیت این حادثه و مواضع محکم مسئولین عراق به ویژه نخست‌وزیر این کشور، گفت: عراق امروز به عنوان محور گفت‌وگوهای منطقه‌ای و عربی شناخته می‌شود و الگو و نماد مبارزه شجاعانه با عادی‌سازی روابط با رژیم صیهونیستی است.

امیر آشتیانی با بیان اینکه دولت آمریکا با ارسال محموله‌های تسلیحاتی و تأمین نیازمندی‌های رژیم صهیونیستی از پایگاه‌های منطقه‌ای خود از این رژیم سفاک حمایت می‌کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قطعنامه آتش‌بس را وتو کردند و این به منزله مجوزی برای کشتار بیشتر مردم مظلوم فلسطین است.

وی افزود: تداوم تحریم غزه و عدم صدور مجوز فوری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و انسانی منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد و باید دانست که مردم منطقه تحمل ادامه جنایات این رژیم را ندارند.

وزیر دفاع با اشاره به طرح حمله زمینی به غزه، اظهار کرد: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.

امیر آشتیانی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مقامات دولتی آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی، گفت: این سفرها نشان‌دهنده برنامه‌ریزی آن‌ها برای پیچیده‌تر کردن اوضاع در منطقه است، اما آن‌ها باید بدانند که تحمل مسلمانان نیز حدی دارد.

وی، بیداری و وحدت امت اسلامی را در خنثی کردن این برنامه‌ریزی‌ها مؤثر دانست و تشریح کرد: انفعال در برابر رژیم صهیونیستی سبب گستاخی این رژیم سفاک و ستمگر می‌شود و در اولین اقدام می‌بایست خط ارسال کمک‌های بشردوستانه برای زنان و کودکان مظلوم غزه فعال شود.

وزیر دفاع ادامه داد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک‌رسانی به مردم غزه از جمله ارسال مواد غذایی دارویی و مداوای مجروحین را دارد.

در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق با بیان اینکه هویت رژیم صهیونیستی از قبل آشکار بود، گفت:جنایت وحشیانه این رژیم اشغالگر در بیمارستان المعمدانی غزه هویت و سرشت ستمگر آن‌ها را برای تمام دنیا عیان کرد.

وزیر دفاع عراق با اشاره به مواضع محکم نخست‌وزیر این کشور در مورد فلسطین، یادآور شد: نخست‌وزیر کشور عراق در ملاقات‌های خود در مسکو و ژنو، قویا جنایات رژیم صهونیستی را محکوم کرده است.

«ثابت محمد سعید» با بیان اینکه مواضع دولت عراق در خصوص رژیم صهیونیستی محکم و استوار بر رد هرگونه عادی‌سازی قرار دارد، تشریح کرد: نخست‌وزیر کشور عراق مشغول رایزنی با مقامات کشورهای عربی و اسلامی برای ایجاد اتحاد بین امت اسلامی در راستای کمک به مردم مظلوم و ستم‌دیده غزه است.

وزیر دفاع عراق در پایان ضمن تشکر از مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه، گفت: جمهوری عراق آماده ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه است.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =