۰ نفر
۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۸
کشف باورنکردنی در یک مزرعه هویج

ایسنا نوشت: مردی با استفاده از دستگاه فلزیاب، گنجینه‌ای از جواهرات عصر برنز را در مزرعه‌ای واقع در سوئیس کشف کرد.

فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب، مجموعه‌ای از جواهرات عصر برنز را به همراه بقایای فسیل‌شده حیوانات در مزرعه هویج یک کشاورز کشف کرد.

این اکتشاف در ماه اوت و زمانی رخ داد که مردی به نام «فرانز زان» با استفاده از دستگاه فلزیاب، مزرعه هویج، واقع در شمال شرقی سوئیس را برای کشف ضایعات فلزی بررسی می‌کرد.

از جمله اشیاء کشف‌شده به یک گردنبند متشکل از ۱۴ تکه برنز دایره‌ای، دو انگشتر مارپیچی و بیش از ۱۰۰ مُهره کوچک کهربا می‌توان اشاره کرد. از دیگر مواردی که احتمالا به دنبال شخم زدن مزرعه به سطح خاک نزدیک و کشف شدند، نوک برنزی تیر، یک دندان کوسه، یک دندان سوراخ‌شده خرس و یک سنگ کریستال را می‌توان نام برد.

«زان» پس از کشف این اشیاء با باستان‌شناسان مزرعه برای بررسی بیشتر مزرعه تماس گرفت. باستان‌شناسان با بررسی زیورآلات به این نتیجه رسیدند که این‌ها، اشیائی هستند که یک زن در حوالی ۱۵۰۰ پیش از میلاد، یعنی در عصر برنز از آن‌ها استفاده می‌کرد.

باستان‌شناسان از گردنبند کشف‌شده به عنوان یک شیء خیره‌کننده یاد کردند. در هر یک از لوح‌های دایره‌ای این گردنبند حفره‌های کوچکی ایجاد شده بود تا امکان اتصال آن‌ها به یکدیگر از طریق نخ و چرم فراهم شود.

باستان‌شناسان هیچ بقایای انسانی را در محل کشف این جواهرات پیدا نکردند، اما معتقدند این جواهرات درون یک کیسه پارچه‌ای که در گذر زمان تجزیه شده است در داخل خاک دفن شده بودند.

این آثار تاریخی مرمت خواهند شد و سال آینده در موزه باستان‌شناسی «فروآنفلد» به نمایش گذاشته خواهند شد.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =