قاتل هایپرسونیک ناو هواپیمابر/ کابوس جدید شناورهای آمریکا/ عکس

موشک‌های هایپرسونیک چین می‌توانند اهداف بزرگ و متحرکی چون ناوهای هواپیمابر را هدف قرار دهند. همین موضوع لقب قاتل ناوهای هواپیمابر را برایشان به ارمغان آورده است.

به گزارش خبرآنلاین، پیش از این مشخص شده بود که چین موشک هایپرسونیک دی‌اف - ۱۷ را در اختیار دارد که با برد ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر سلاحی ترسناک علیه هر هدفی به شمار می‌رود. حالا اما صحبت از موشک هایپرسونیکی است که بردی بسیار بیشتر از دی‌اف - ۱۷ دارد و عملا قاره‌پیما است.

دی اف - ۲۷ می‌تواند اهدافی در فاصله ۶ تا ۸ هزار کیلومتر را هدف قرار دهد. به این ترتیب هر هدفی در شرق یا جنوب شرق آسیا و بخش قابل توجهی از اقیانوس آرام، از جمله گوام، محل استقرار پایگاه های نظامی استراتژیک ایالات متحده در دایره برد این سلاح مخرب قرار می‌گیرند.

قاتل ناوهای هواپیمابر، نگرانی جدید آمریکا / عکس

به باور برخی نظامیان ارشد آمریکایی موشک‌های هایپرسونیک چین می‌توانند اهداف متحرک را مورد اصابت قرار دهند. این موشک‌ها در هنگام ورود مجدد به جو مانورهای پویایی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد در مرحله پایانی پرواز به کشتی‌های بزرگی چون ناوهای هواپیمابر حمله کنند. این باعث شده است که آنها لقب "قاتلان ناوهای هواپیمابر" را به خود اختصاص دهند.

در گزارش «یک موشک‌ هایپرسونیک قاره‌پیما» بیشتر با این سلاح مخرب آشنا شوید.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =