آشنایی با ویژگی‌های زیست دهم خیلی‌سبز، الگو و میکرو

در این مقاله به ویژگی‌های زیست دهم خیلی‌سبز، الگو و میکرو پرداخته ایم. امیدواریم که با خواندن این مقاله و بررسی نیازهای خود، به تصمیم درستی برسید.

زمانی که به انتخاب منبع برای زیست شناسی دهم فکر می‌کنیم، سه گزینه اصلی، یعنی زیست دهم خیلی سبز، میکرو و نشر الگو روی میز هستند.

آشنایی با ویژگی‌های زیست دهم خیلی‌سبز، الگو و میکرو

کتاب زیست دهم نشر الگو، دارای تست‌های متنوع و آموزشی است و درسنامه‌های جامعی دارد است که مطالب را به طور دقیق توضیح می‌دهد.

کتاب زیست دهم میکرو نیز تست‌های طبقه‌بندی شده و آموزش‌های تصویری جالبی را به شما ارائه خواهد کرد.

کتاب زیست دهم خیلی سبز، علاوه بر تست‌ها و آموزش‌های کاربردی، یک ویژگی ویژه دارد که آن را از سایر منابع متمایز می‌کند. سوالات این کتاب در سال‌های اخیر به سوالات کنکور شباهت زیادی پیدا کرده‌اند و توجه مشاوران و مدرسان زیست‌شناسی کنکور را به خود جلب کرده است.

آشنایی با ویژگی‌های زیست دهم خیلی‌سبز، الگو و میکرو

در ادامه، همراه شما هستیم تا با توضیحات ما با بهترین منابع تستی زیست دهم آشنا شوید. در این مقاله به بررسی زیست دهم خیلی سبز، میکرو والگو از نظر تعداد و انواع تست، میزان دشواری سوالات، درسنامه و... می‌پردازیم.

تعداد و انواع تست:

کتاب زیست دهم خیلی سبز حاوی تقریباً 1600 تست از 7 فصل کتاب زیست دهم است. این تست‌ها با دسته‌بندی موضوعی خاصی ارائه شده‌اند. بعضی از تست‌ها داخل درسنامه جای گرفته‌اند تا مطالب جدید را بهتر تثبیت کنند.

کتاب زیست دهم میکرو دارای بانک تست بسیار غنی با بیش از 1700 تست است. تست‌ها در این کتاب بر اساس دشواری، اولویت حل و نوع سوال دسته‌بندی شده‌اند.

کتاب زیست دهم نشر الگو حدود 515 آزمون و تقریباً 1700 تست را پوشش می‌دهد. تعداد تست‌ها بر اساس اهمیت هر فصل متغیر است و آن‌ها به شکل آزمونک‌ها، آزمون جمع‌بندی پایان هر فصل، آزمون‌های قلمچی، سراسری، و سه آزمون جامع 20 سوالی تألیفی در پایان هر فصل ارائه می‌شوند.

میزان سختی تست های هر کتاب:

آشنایی با ویژگی‌های زیست دهم خیلی‌سبز، الگو و میکرو

کتاب زیست دهم میکرو:

کتاب زیست دهم میکرو، تنوع زیادی در میزان سختی تست‌ها دارد. تست‌ها براساس نوع درجه دشواری با سه رنگ متفاوت از یکدیگر تفکیک شده‌اند.

  • تست‌های TNT که سطح دشواری معقولی دارند.

  • تست‌های R که از ایده‌های تکراری 7 فصل کتاب با تغییرات جدید تشکیل شده‌اند.

  • و تست‌های NEW شامل سوالاتی با شانس حضور بالا در آزمون سراسری هستند.

کتاب زیست دهم نشر الگو:

کتاب زیست دهم نشر الگو تست‌های پیچیده و پیشرفته ارائه می‌دهد و از نظر سختی، برای دانش آموزان سطح بالا مناسب است.

در بخش آرشیو تست‌های پیشرفته ATP تست‌های پیچیده و پیشرفته وجود دارند که می‌توانند چالش‌برانگیز باشند. توصیه شده است که از تست‌های خط به خط و مفهومی شروع کنید تا با رویکرد کنکور آشنا شوید.

کتاب زیست دهم خیلی سبز:

تست‌ها در چهارچوب آزمون‌های آزمایشی مهم و کنکورهای سال‌های گذشته طراحی شده‌اند. تست‌های تالیفی متعدد و شبیه به سلیقه طراحان کنکور نیز در این کتاب بسیارند.

بررسی بیان درسنامه کتاب ها:

کتاب زیست دهم میکرو: در این کتاب، درسنامه‌ها به‌طور مرتب و دقیق دسته‌بندی شده‌اند و تمام نکات مهم مرتبط با آزمون کنکور در آنها آمده است. لحن مولف بسیار رسمی است و خود را از هر گونه پیچیدگی تکلف دور می‌کند.

کتاب زیست دهم نشر الگو: در جلد اول کتاب زیست دهم نشر الگو، درسنامه‌ها به صورت جامع و شفاف تدریس شده‌اند. علاوه بر این، تمام مباحث مورد نیاز و چندین تست مهم نیز توسط خود مولف، در ویدیوها و فایل‌های صوتی توضیح داده شده است. مطالب هر فصل با استفاده از نمودارهای درختی، به دقت دسته‌بندی شده‌اند و شیوه ارائه درسنامه‌ها رسمی و ساده است.

کتاب زیست دهم خیلی سبز: در این کتاب، درسنامه‌ها با شوخ‌طبعی و انتقال طنز فهمیده می‌شوند. مولف، به طور دقیق به مباحث و قوانین کتاب درسی پرداخته و با انتخاب این لحن دلپذیر، تاثیر چشمگیری در فرآیند یادگیری داوطلبان داشته است.

از لحاظ پوشش دهی مباحث درسی:

در فرآیند مقایسه منابع آموزشی برای آزمون کنکور زیست، مشاهده کردیم که سه کتاب معرفی شده دارای تا حدود زیادی پوشش کاملی در زمینه‌های مرتبط با درس زیست دهم ارائه می‌دهند. برخی نکات کلیدی کنکوری همچون توضیحات کوتاه و پاسخ‌های تشریحی نیز در کتاب زیست شناسی دهم میکرو ارائه شده است.

کتاب زیست دهم نشر الگو نیز دارای درسنامه‌ها و توضیحات جامع آموزشی است که تمام مباحث درسی زیست دهم تجربی را به خوبی پوشش داده است.

انتشارات خیلی سبز نیز در کتاب زیست دهم به دقت تمامی جزییات درسی زیست دهم پرداخته و از جداول و نمودارها به منظور بهترین تبیین مطالب بهره‌برده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1827976

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =