توضیح بهزیستی استان تهران درباره تعطیلی دو مرکز ویژه معلولان

ایرنا نوشت: معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران درباره تعطیلی مرکز مددکاری نابینایان در خزانه و مرکز بهار ویژه حرفه‌آموزی معلولان در یوسف‌آباد توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در حقیقت در این دو مرکز تغییراتی ایجاد شده و تعطیل نشده‌اند.

یوسف رضایی با بیان اینکه مرکز مددکاری نابینایان در خزانه، خدمات ارائه می داد، افزود: برای نابینایان خلاء آموزشی خیلی زیادی داریم و بنا شد این مرکز تبدیل به مرکز جامع آموزشی نابینایان شود بنابراین نیاز است مرکز مددکاری خزانه خالی شود و کار آن به مراکز دیگر مثبت زندگی که کار مددکاری انجام می دهند، واگذار شود.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون، گفت: نیاز است که خدمات را در قالب بخش خصوصی واگذار کنیم و به این مراکز یارانه بدهیم.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران درباره مرکز حرفه آموزی بهار نیز گفت: این مرکز تعطیل نیست بلکه با توجه به ماده ۲۸ ‌قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی، به سازمان بهزیستی کشور اجازه داده می‌شود، واحدهای تحت پوشش خود را در فرصت‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کند، برای ارائه‌خدمت و یا از طریق انعقاد قرارداد و یا اجاره مراکز و فضاهای فوق با دریافت هزینه‌های مربوط از متقاضیان، واگذار کند.

رضایی افزود: مستاجران مرکز بهار سال‌ها آنجا بودند و به دلیل اجاره مناسب دولتی می‌خواهند آنجا بمانند اما ما فضا را لازم داریم. یکی از مشکلات بهزیستی استان تهران، تعداد زیاد پشت نوبتی ها برای کمیسیون تشخیص معلولیت است بنابراین مرکز بهار به مرکز جامع کمیسیون تشخیص معلولیت تبدیل خواهد شد و حال که نیازی مهم تر داریم بخش خصوصی می تواند جای دیگر را اجاره کند و مجوز آن باطل نشده است بلکه چون مستاجر است و به صورت دولتی فضا با قیمت مناسب تر در اختیار آنها قرار گرفته مقاومتی ایجاد می شود.

وی ادامه داد: بهزیستی شهر تهران در این فرصت معلولان را به سایر مراکز راهنمایی می کند و ممکن است راه برای برخی معلولان دورتر و برای برخی دیگر نزدیک تر شود اما بهزیستی نیز محدودیت هایی دارد و هر کسی نمی تواند حرفه آموزی خود را در راهای نزدیک انجام دهد.

رضایی اضافه کرد: اکنون کارشناسان بهزیستی شهرتهران کار راهنمایی معلولان را انجام می دهند و افراد دارای معلولیت بسته به محل زندگی شان در سایر مراکز جانمایی می شوند.

٤٧٢٣٦

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1829081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =