این نماینده مجلس فراخوان داد/ عضو هیئت رئیسه مجلس: جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نسل‌کُشی آشکار است

خانه ملت نوشت: عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، خواستار واکنش شدید پارلمان‌های کشورهای اسلامی و عربی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.

علی کریمی فیروزجائی، با اشاره به تشدید حملات جنون آمیز صهیونیست ها در سرزمین‌های اشغالی به ویژه نوار غزه، گفت: جنایات اخیر صهیونیست ها در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع غزه و بمباران بیمارستان المعمدانی نسل کشی آشکار و غیر قابل گذشت است. فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و باید همواره دغدغه‌ اصلی مسلمانان باشد.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی، افزود: همدستی آشکار آمریکا و متحدان اروپایی آن برای تشدید اقدامات غیرانسانی صهیونیست‌ها علیه مردم غزه رسوایی لیبرال دموکراسی غرب را به رخ کشید. جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه در طول تاریخ بعد از عاشورای حسینی سابقه ندارد.

سخنگوی فراکسیون دانشگاهیان مجلس یازدهم، گفت: آزادی‌خواهان و وجدان های بیدار جهان باید در مقابل دستگاه شیطانی رژیم کودک کُش صهیونیستی موضع قاطع و یکپارچه ای اتخاذ کنند .

عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم با بیان اینکه کشورهای اسلامی به ویژه پارلمان های آنها در مقابله با ددمنشی صهیونیست‌ها مسئولیت کلیدی دارند، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌ پارلمانی در کشورهای اسلامی و عربی باید موج اعتراض گسترده علیه وحشی گری های رژیم نژادپرست صهیونیستی به راه انداخت و حاکمان دولت نامشروع و روبه زوال نتانیاهو را در انزوا قرار داد. مسئله فلسطین خط قرمز دنیای اسلام است و هیچ اختلافی در این زمینه نیست.

عضو مجمع نمایندگان مازندران، گفت: همزمان با رسوایی امپراطوری رسانه ای استکبار در ماجرای غزه، هیمنه نظامی رژیم صهیونیستی در عملیات متهورانه طوفان الاقصی رزمندگان مقاومت در هم شکسته شد.تنها راه توقف جنایات رژیم صهیونیستی بسیج جهان اسلام و جهاد مسلحانه علیه اشغالگران قدس شریف است.

کریمی فیروزجایی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی از تمامی ظرفیت خود برای کاهش مشکلات مردم بی دفاع غزه و خنثی سازی توطئه‌های شوم رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار و متحدانش علیه آرمان فلسطین استفاده می کند.

منشاء و ریشه جریان مقاومت در منطقه از جنگ ۳۳ روزه شروع شد

خانه ملت نوشت،

وحید جلال زاده رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در نشستی با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به عملیات طوفان الاقصی، گفت: فلسطینی ها از حدود یک سال و نیم قبل تمرینات و مانورهای خود را انجام داده‌اند درحالیکه رژیم صهیونیستی اطلاعات کافی را از وضعیت نوار غزه داشت و علاوه بر این رژیم، نزدیک به ۶ سرویس امنیتی و اطلاعاتی، غزه را رصد می کنند. با این وجود، ابعاد و پیامدهای این عملیات همچنان بعد از گذشت شانزده روز از شروع آن، زود است که روشن شود چراکه بسیاری از پیامد های تاریخی، سالهای بعد مشخص خواهد شد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با بیان اینکه منشاء و ریشه اصلی جریان مقاومت در منطقه از جنگ ۳۳ روزه شروع شد، گفت: فلسطینی ها در جریان عملیات طوفان الاقصی نزدیک به ۶۵ کیلومتر وارد سرزمین های اشغالی شدند علی رغم اینکه دیوار های حائل نزدیک به ۱۰ متر در عمق زمین فرو رفته تا گروه های فلسطینی از طریق تونل نیز نتوانند به سرزمین های اشغالی نفوذ کند، بنابراین باید به این نکته اذعان داشت که این عملیات یک موفقیت بسیار مهم برای گروه های مقاومت محسوب می شود.
جلال زاده دانشگاه علوم پزشکی تهران

وی افزود: از طرفی در جنگ های گذشته، رژیم صهیونیستی متحمل تلفات چندانی نمی شد و این گروه های مقاومت و مردم فلسطین ولبنان بودند که به شهادت می رسیدند و آمار آنها به چند ده هزار نفر می رسید اما در عملیات طوفان الاقصی تلفات سنگینی به رژیم صهیونیستی وارد شد و تنها آمار کشته شدگان این رژیم براساس آمار خودشان ۱۴۰۰ نفر است درحالیکه از میزان کشته شدگان بیشتر از این تعداد است.

جلال زاده بیان کرد: در این عملیات ابهت رژیم صهیونیستی شکست چرا که علی رغم تمام حمایت های آمریکا و کشورهای غربی و استفاده بیش از ۶۰ بار حق وتو توسط آمریکا در شورای امنیت سازمان مجلل برای دفاع از رژیم منحوس صهیونیستی، این جوانان فلسطینی بودند که در این عملیات هیمنه آنها را شکاند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکید کرد: اتفاقی که در طوفان الاقصی صورت گرفت، طوفانی است در روابط بین الملل، طوفانی است در راستای از هم پاشیدن طرف مقابل که زمان زیادی طول خواهد کشید که دشمن صهیونیستی به خود آید.

وی اضافه کرد: در جریان عملیات طوفان الاقصی پیروزی از آن فلسطینی ها و جبهه مقاومت خواهد بود. راه عظیم و بزرگی در پیش رو است و تلاش ما بر این است بتوانیم در این مسیر با گذشتن از موانع به پیروزی نهایی که نابودی رژیم صهیونیستی است، دست یابیم.

جلال زاده ضمن فراخواندن دانشجویان به حضور و استمرار هرچه بیشتر در صحنه و حمایت از مردم فلسطین، بیان کرد: دنیا همانگونه که غزه را می بیند، ما را هم می بیند پس ما نباید خسته شویم و همچنان در صحنه باشیم که به گفته شهید بهشتی "دانشجو موذن جامعه است" پس شمایید که موتور محرکه آگاهی بخش جامعه ایران هستید.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1829139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =