ایروان: دیدار پاشینیان و علی‌اف لغو شد

ایسنا نوشت: آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان اعلام کرد که دیدار نخست‌وزیر این کشور و رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان که برای چند روز دیگر در بروکسل برنامه‌ریزی شده بود، «پس از کناره‌گیری باکو» لغو شد.

میرزویان در کنفرانسی خبری با «ملانی جولی» همتای کانادایی خود ایروان، درباره لغو این دیدار گفت: پاسخ به سوال شما سرراست و کوتاه است. شما پرسیدید که چه کسی زمان دیدار نداشت؟ پاسخ مشخصا رئیس‌جمهور آذربایجان است.

وی ادامه داد: امیدوارم که واقعا مشکل زمان بوده باشد. ارمنستان آماده شرکت در این دیدار است.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان طی هفته‌های گذشته از آمادگی خود از انعقاد پیمانی در راستای پایان درگیری‌ها بر سر قره‌باغ خبر داده بود.

در نوزدهم سپتامبر ارتش جمهوری آذربایجان نیروهایش را به قره باغ کوهستانی فرستاد تا کنترل این منطقه را از اکثریت ارمنی‌تبار آن پس بگیرد.

قره‌باغ کوهستانی منطقه‌ای است متعلق به جمهوری آذربایجان که اکثریت مردم آن ارمنی‌تبار بودند. این جمعیت ارمنی‌تبار در قره باغ اعلام استقلال کرده و جمهوری خودخوانده «آرتساخ» را تشکیل داده بودند؛ اما با حمله اخیر باکو و با میانجی‌گری روسیه، آن‌ها ادعای استقلال خود را پس گرفته و ۱۰۰ هزار تن از ۱۲۰ هزار جمعیت ارمنی تبار این منطقه، قره باغ را به مقصد ارمنستان ترک کردند.

۳۱۰۳۱۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1829211

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =