عکسبرداری ناسا از چهره‌ای ترسناک در مشتری!/ عکس

ایسنا نوشت: «ولادیمیر تاراسوف» (Vladimir Tarasov) دانشمند آماتور، این عکس را با استفاده از داده‌های خام دوربین جونو موسوم به «جونوکم» (JunoCam) درست کرده است.

عکس جدیدی که ماموریت «جونو» از سیاره مشتری ثبت کرده است، تصویری شبیه به یک چهره را در آن نشان می‌دهد.

ماموریت «جونو» (Juno) ناسا در هفتم سپتامبر ۲۰۲۳ طی پنجاه و چهارمین پرواز از نزدیکی مشتری، عکسی را از منطقه‌ای به نام «جت ان۷» (Jet N ۷) در نواحی شمالی این سیاره غول‌پیکر ثبت کرد. این عکس، ابرهای متلاطم و طوفان‌ها را در امتداد سایه‌مرز مشتری نشان می‌دهد که خط تقسیم بین دو طرف روز و شب سیاره است. زاویه کم‌نور خورشید، توپوگرافی پیچیده ویژگی‌های این منطقه را برجسته می‌کند که دانشمندان برای درک بهتر فرآیندهای رخ‌داده در جو مشتری آن را مطالعه کرده‌اند.

عکس فضاپیمای ناسا از یک چهره وهم‌انگیز در سیاره مشتری/ عکس

همان طور که اغلب در عکس‌های جونو دیده می‌شود، ابرهای مشتری در این عکس به پاریدولیا می‌رسند. پاریدولیا، اثری است که باعث می‌شود ناظران چهره‌ها یا الگوهایی را به طور تصادفی در تصویر پیدا کنند.

«ولادیمیر تاراسوف» (Vladimir Tarasov) دانشمند آماتور، این عکس را با استفاده از داده‌های خام دوربین جونو موسوم به «جونوکم» (JunoCam) درست کرده است. زمانی که عکس خام گرفته شد، فضاپیمای جونو در حدود ۷۷۰۰ کیلومتری بر فراز ابرهای مشتری، در عرض جغرافیایی حدود ۶۹ درجه شمالی قرار داشت.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1829768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =