سرلشکر باقری: مگر راهی برای انتقال تسلیحات نظامی به نوار غزه وجود دارد؟ /تنها راه حل مساله فلسطین، برگزاری همه پرسی است

ایسنا نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیشنهاد جمهوری اسلامی یعنی برگزاری یک همه‌پرسی برای همه فلسطینیان که برای آینده خود تصمیم بگیرند تنها راه‌حل مسئله فلسطین است.

سرلشکر محمد باقری در همایش ملی پدافند غیرعامل کشور با بیان این‌که «فلسطین مهمترین موضوع جهان اسلام است»، اظهار کرد: هیچگاه نباید از اوج اهمیت این موضوع کاسته شود. ملت فلسطین پس از یک جنایت بزرگ سرزمین خود را ۷۵ سال پیش از دست داد. طوفان الأقصی نتیجه انباشت ظلم و کشتار صهیونیست‌ها بود. نسبت دادن این عملیات به خارج از فلسطین صرفاً سرپوش گذاشتن بر این شکست بزرگ است که رزمندگان فلسطینی با عملیاتی کم‌نظیر، قاطع و با طراحی داخلی خودشان و با سلاح‌های اکثرا داخلی آن را به دست آورند.

وی افزود: این عملیات نشان داد حکومت و کشوری پوشالی امکان سرپا نگه داشتن خود را هم ندارد چه برسد به اینکه نقطه اتکای دیگر کشورها باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: عملیات بمباران هوایی صهیونیست‌ها در برابر عملیات رزمندگان فلسطینی‌ که نشانگر عمق درک و دریافت آنان از استراتژی نظامی است، بدون ارزش نظامی محسوب می‌شود. صهیونیست‌ها اگر حتی یک سال این بمباران را ادامه بدهد بازهم شکست خورده این جنگ هستند. زدن بیمارستان و آمبولانس و بمباران هوایی مردم بی‌پناه و زنان و کودکان نشانه پیروزی نیست.

بمب های آمریکایی زیر رصد سپاه پاسداران

قدرت نمایی ۲ موشک ارتش ایران /شلیک به اهداف تعیین شده با کمترین ضریب خطا

هشدار آخوندی درباره خواسته مشترک اسرائیل و روسیه برای ورود ایران به جنگ در غزه

باقری ادامه داد: مردم فلسطین و رزمندگان فلسطینی کاملاً مهیای پاسخگویی زمینی به حمله نظامی زمینی صهیونیست‌ها هستند. شاهدیم به محض آنکه اینترنت در غزه وصل می‌شود چه تصاویری از سوختن تانک‌های صهیونیست‌ها منتشر می‌شود. حال آنچه صهیونیست‌ها در برابر تداوم این شکست نشان می‌دهند ادامه این نسل‌کشی جنایت‌بار است که متاسفانه با سکوت مجامع جهانی مواجه شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: البته در کشورهای جهان اسلام و نیز در اروپا و آمریکا شاهد حجم عظیمی از مردمی هستیم که با وجدان‌های بیدار شده به خیابان آمده‌اند و به جنایات صهیونیست‌ها اعتراض می‌کنند، اعتراضاتی که پیش از این هیچگاه در چنین سطحی تجربه نشده بود.

وی تاکید کرد: رزمندگان فلسطینی در همین تونل‌هایی که ساخته‌اند آمادگی نظامی خود را نشان می‌دهند. مگر راهی برای انتقال تسلیحات نظامی به نوار غزه وجود دارد؟ رزمندگان فلسطینی خود سلاح می‌سازند و خود عملیات طراحی می‌کنند و خود به مبارزه با صهیونیست‌ها می‌روند.

باقری اظهار کرد: پیشنهاد جمهوری اسلامی یعنی برگزاری یک همه‌پرسی برای همه فلسطینیان که برای آینده خود تصمیم بگیرند تنها راه‌حل مسئله فلسطین است.

۱۵ حوزه زیرساختی در پدافند غیرعامل تعریف شده است

همچنین به روایت ایرنا؛ رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: برای اولین بار برنامه ملی حفاظت از زیرساخت ها برای همه دستگاه ها تعیین شده است در این برنامه حوزه های بحرانی و با اهمیت بالا ۱۵ حوزه هستند که برای هر دستگاه نقش و وظایف مشخصی تعریف شده است.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در دهمین همایش گرامیداشت بیستمین سالروز تأسیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به شهدای غزه که در مقابل چشمان بهت زده جهانیان زیر بمباران صهیونیست ها هستند اظهار کرد: امسال در بیستمین سالگرد تشکیل سازمان پدافند غیر عامل، قانون تشکیل این سازمان در مجلس تصویب و از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد. تشکیل این سازمان، به تشخیص رهبر اتقلاب بود و فرمان آن را به ستاد کل نیروهای مسلح دادند. این سازمان برای پایش و مصون سازی زیرساخت‌های حساس کشور ایجاد دشه است، دوران ۲۰ ساله ای را پشت سر گذاشته و فراز و فرودهایی داشته است.

وی افزود: قانون مصوب مجلس تلاشش بر این بود تا ضعف‌ها و کاستی های اساسنامه را که نیاز بود تا در حوزه تقنینی بر طرف شود، قانون گذاری کند، در این قانون شورای عالی پدافند غیر عامل که به ریاست رییس ستاد کل و تعدادی دیگر از اعضا تعیین می‌شود، به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری تعیین شد؛ ضمانت اجرایی تصمیمات این شورای عالی در قانون مذکور این است که استنکاف از مصوبات آن به عنوان تخلفات اداری است، همچنین ابلاغ تصمیمات شورای عالی با امضای رییس ستاد کل است که برای همه بخش های لشکری و کشوری قابل اجراست در این قانون مسئولیت اجرای پدافند غیر عامل بر عهده وزرا و در استان ها بر عهده استانداران است و سازمان پدافند غیر غامل مسئول نظارت بر اجرای آنهاست.

جلالی بیان کرد: در این قانون نحوه تامین اعتبارات نیز پیش بینی شده و ساختار، وظایف و اختیارات پدافند غیرعامل تعریف شده است لذا فصل جدیدی را در کنار بهره گیری از مصوبات کمیته دائمی پدافند غیر عامل داریم و از قانون هم بهره برده‌ایم منابع مورد نیاز پدافند غیر عامل هم باید از سوی دستگاه‌های اجرایی لحاظ شود.

وی تصریح کرد: در کمیته دائمی پدافند غیر عامل دستاوردها و رویکردهای عالی پدافند غیر عامل تصمیم گیری و ابلاغ می‌شود. اجرای این مصوبات و نظامات علاوه بر اینکه پوشش قانونی دارد، نقشه راه ما هم هست. پدافند غیر عامل پوششی برای مقابله با تهدیدهای انسان ساخت و غیر انسان ساخت است و لازم است مرتباً به روز رسانی شده و عرصه‌ها مرتباً تغییر کند و بعد از تصمیم‌گیری ابلاغ شود. دو رویکرد برای یک سال پیش رو داریم که یکی مصون‌سازی زیرساختی است. برنامه ملی حفاظت از زیرساخت‌های با اهمیت بالا را تعیین و مصوب کردیم برای اولین بار برنامه ملی برای همه دستگاه ها تعیین شده است. در این برنامه حوزه‌های بحرانی و با اهمیت بالا، ۱۵ حوزه هستند و ۸ حوزه کلیدی هم است برای هر دستگاه نقش و وظایف تعریف شده است.

جلالی ادامه داد: برخی دستگاه‌ها هم تکالیف پشتیبانی دارند. دستگاه‌های اجرایی از این برنامه ملی استقبال کرده اند. مرکز تنظیم مقررات و استانداردها و پدافند کالبدی مشخص شده و قرار است این ۱۵ حوزه تکالیف زیربخش‌های خود را هم تعیین کنند؛ مثل حوزه‌های ارتباطات نفت آب و ... . طرح‌های جامع موضوعی و استانی هم پیش بینی شده است. برای ۳۱ استان طرح جامع پدافند غیرعامل در دستور کار است که استان قم آخرین استانی است که اخیرا در شورای پدافند این استان مصوب شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: از دیگر اقدامات این سازمان حصول اطمینان در خصوص رفع آسیب ها و هشدار دادن به دستگاه های مختلف اعم از لشکری و کشوری است، یک دستورالعمل به نام آمادگی و رزمایش بخش‌های کشوری آماده و ابلاغ کرده‌ایم. برای دستگاه‌های مختلف هم این دستورالعمل مشخص شده است فقط به خاطر کرونا رزمایش ها را متوقف کرده بودیم که تجمع‌ها کم شود. اما از ابتدای امسال با توجه به اقدامات دولت در مهار کرونا، رزمایش ها در دستور کار است لذا در دو حوزه زیرساخت و حصول اطمینان آمادگی، مهمترین اقدامات را در دستور کار داریم.

وی بیان کرد: یک عرصه جنگ نابرابر در غزه داریم و در برابر آن رژیم غاصبی که دنبال نسل کشی است؛ به ساختمان های غیر نظامی حمله می‌کند و در این ۲۰ روز ۸ هزار تن شهید شده اند که قریب نیمی از آنها کودکان و ۱۵۰۰ تن زنان هستند. موضوع غزه یک موضوع انسانی است که در قرن بیست و یکم اینگونه ملت غزه را نسل کشی می‌کنند و وجدان بشری آن را نمی‌بیند. عرصه دوم تلاش صهیونیست‌ها برای تسلط در فضای مجازی برای جا به حایی برنده و بازنده است تا خود را برنده نشان دهد و فلسطینیان را تروریست نشان می‌دهد. اما صهیونیست‌ها که در حال نسل کشی هستند، دفاع از خود می نمایاند. علی رغم آنکه اطلاع رسانی غرب در حال فیلتر اخبار حماس است و روزانه ۸ هزار ۵۰۰ توییت در دفاع از حماس فیلتر می شود، اما در کشورهای اسلامی مردم بیدار شده اند و این بیداری ضربه آخر را به دشمن می زند.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1830851

برچسب‌ها