باهنر: به میرحسین موسوی گفتم رقیب احزاب شوید نه رقیب نظام /گفتند اصلاح طلبان را تهدید کرده ام اما...

محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید: در بین اصلاح طلبان خودم کامل شناسایی کردم، یک عده می گویند می خواهیم در انتخابات شرکت کنیم و ما اگر می خواهیم وارد قدرت شویم باید پای صندوق های رای بیاییم. یک عده هم دنبال تحریم هستند و می گویند تحریم می کنیم، رای نمی دهیم و شرکت نمی‌کنیم.

محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در روزهایی شلوغی که از این گعده اصولگرایی به آن گعده اصولگرایی سر می زند و تلاش هایش را معطوف به وحدت حداکثری در این جریان و بیرون آمدن یک لیست واحد معطوف کرده است، ساعتی را هم در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین گذراند و پاسخگوی سوالاتی پیرامون انتخابات مجلس و مشارکت، FATF، حضور اصلاح طلبان در انتخابات، روند خالص سازی از سوی تندروها و ...بود که مشروح آن فردا - ۹ آبان ۱۴۰۲ - در خبرگزاری خبرآنلاین منتشر خواهد شد.

باهنر: بعید نیست ردصلاحیت شوم/ ظریف می‌تواند پدرخوانده لیست اصلاح‌طلبان باشد/ جایی نیستم که خالص‌سازان حذفم کنند

در زندگی سیاسی ام تحلیل صفر و صدی نداشته ام

باهنر در بخشی از این گفتگو درباره حاشیه های ایجاد شده بر سر اظهاراتش درباره شرط گذاشتن برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات، به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: من در زندگی سیاسی ام تحلیل های صفر و صدی و سیاه و سفید را قبول نداشتم و ندارم. اینکه بگوییم یک آدم بد است یا خوب. نه بین بد و خوب بین صفر و صد، ۱۰۰ عدد است.

وی افزود: چون از اصلاح طلبان اسم بردید نکاتی را مطرح کنم. حتی همان سال ۸۸ بعضی از دوستان تندرو ما را به ساکت فتنه بودن متهم می کردند اما همان سال ۸۸، سیزده میلیون نفر به آقای مهندس میرحسین موسوی رای دادند. حدود ۲۴ میلیون هم آقای احمدی نژاد رای آورد. یک عده معتقد بودند که باید برویم این ۱۳ میلیون نفر را کشف کنیم ببینیم چه کسانی هستند اما من قبول نداشتم. علت هم این بود که اینها زمانی به مهندس موسوی رای دادند که کاندیدای رسمی نظام جمهوری اسلامی بود و شورای نگهبان تایید کرده و وارد انتخابات شده بود و هر کس هم به ستاد او رفته، موسیقی زده، خرج کرده، کمک کرده و رای داده حق طبیعی اش بوده است.

باهنر تصریح کرد: بعد از انتخابات وقتی مهندس موسوی آن فتنه را شروع می کند، آن موقع باید ببینیم چه کسانی از مهندس موسوی حمایت می کنند. ۹ دی سال ۸۹ من خیلی ها را دیدم که به مهندس موسوی رای داده بودند ولی در راهپیمایی ۹ دی شرکت و آنها را محکوم کردند. بحث مان این است که یک شخص فتنه گر است و یکی برانداز است و دیگری قانون اساسی را قبول ندارد.

برخی اصلاح طلبان می گویند باید پای صندوق رأی بیاییم

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه یک سری ایران یکپارچه را قبول ندارند، گفت: پس اینها صلاحیت ورود به مراکز حکومتی را ندارند. اما در بین اصلاح طلبان خودم کامل شناسایی کردم، یک عده می گویند می خواهیم در انتخابات شرکت کنیم و ما اگر می خواهیم وارد قدرت شویم باید پای صندوق های رای بیاییم. یک عده هم دنبال تحریم هستند و می گویند تحریم می کنیم، رای نمی دهیم و شرکت نمی کنیم. من می گویم باید میان این دو گروه تفاوت قائل شد. آن کس که می خواهد تحریم کند، برانداز باشد و فتنه گر باشد بحث دیگری است.

باهنر: به میرحسین موسوی گفتم رقیب احزاب شوید نه رقیب نظام /گفتند اصلاح طلبان را تهدید کرده ام اما...

توصیه ای به میرحسین موسوی

باهنر با گریزی به انتخابات سال ۸۸ گفت: سال ۸۸ و هفته بعد انتخابات ما پیش مهندس موسوی رفتیم، چند نفر بودیم، آقای عسگر اولادی هم بود. به او گفتیم در انتخابات شرکت کردی دو ۱۳ میلیون رای خوب آوردید. من به او گفتم آقای موسوی رقیب احزاب شو و اگر بتوانید درست مدیریت کنید دوره آینده حتما رئیس جمهور می شوید، اما اگر بخواهید رقیب نظام شوید آن موقع مسائل دیگری پیدا می‌شود.

هیچ حکومتی قبول نمی کند، کسی رقیب نظام شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: رقیب احزاب شدن با رقیب نظام شدن فرق دارد. هیچ حکومتی قبول نمی کند، کسی بخواهد رقیب نظام شود. قاطعانه و مستدل می گویم همین الان لیبرال ترین و دموکراتیک ترین کشورهای دنیا رقیب حکومت را برنمی تابند. فردا در آمریکا مثلا در انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات، از حزب جمهوری خواه هم می آیند. فرض کنید یک نفر هم ثبت نام کند بگوید من مرامم کمونیستی است ، شما فکر می کنید برایش فرش قرمز پهن می کنند؟ ممکن است صلاحیت پیدا کند اما برایش پرونده مالیاتی تشکیل می دهند و هفت جد و آبادش را به باد می دهند.

گفتند باهنر تهدید کرده اما...

وی درباره حاشیه اظهاراتش درباره سعید حجاریان و شرط گذاری برای انتخابات، گفت: آنجا خبرنگار از من سوال کرد و در آخر گفت آقای حجاریان گفتند که ما به این ۴ شرط یا ۶ شرط حاضریم در انتخابات شرکت کنیم. مثلا به شرطی که همه اصلاح طلبان تایید شویم، در آخر هم گفته بود اگر آقای رئیسی هم استعفا دهد خیلی خوب می شود. خبرنگار از من سوال کرد که شما نظرتان درباره این شرایط آقای حجاریان چیست. گفتم آقای حجاریان تشریف بیاورند در انتخابات شرکت کنند اما به ایشان سلام برسانید و بگویید که نظام برای شما شرط می گذارد شما حق ندارید برای نظام و قانون اساسی شرط بگذارید.

وی گفت: قانون اساسی برای ما شرط می گذارد که ما با چه ترتیبی و چه شرایطی می توانیم در انتخابات شرکت کنیم. این بحث را گفتیم عده ای ناراحت شدند و گفتند باهنر تهدید کرد. اما اینطور نیست من در بسیاری از مصاحبه هایم گفتم که یک سری اصلاح طلبان بدخیم هستند و یک سری خوش خیم. خوش خیم ها بیایند و با هم رقابت کنیم.

مشروح گفتگو با محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین، فردا منتشر خواهد شد.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1830889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =