پیش‌بینی ترسناک ماسک/ نسل بشر اینگونه منقرض می‌شود

همشهری‌آنلاین نوشت: ایلان ماسک هشدار داده است که اگر هوش مصنوعی توسط افراد افراطی در جنبش زیست‌محیطی برنامه‌ریزی شود، ممکن است منجر به انقراض بشر شود. طبق ادعای ماسک، برخی از مردم از این فناوری برای محافظت از کره زمین با پایان دادن به زندگی انسان‌ها استفاده خواهند کرد.

او این حرف‌ها را پیش از اجلاس ایمنی هوش مصنوعی بریتانیا زده است. بسیاری از کارشناسان چنین هشدارهایی را نابجا می‌دانند. نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا که او نیز در اجلاس ایمنی هوش مصنوعی حضور خواهد داشت، گفت: «خطر تمرکز بیش از حد روی ظاهر هوش مصنوعی در آینده و نادیده گرفتن مشکلات وجود دارد. او معتقد است که مردم نباید اجازه دهند پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره این فناوری، چالش‌هایی که ممکن است در حال حاضر با آن روبه‌رو باشیم را نادیده بگیرد.»

ماسک با اشاره به اینکه نظرات او ناشی از ترس درباره جنبش‌های افراطی زیست‌محیطی نشات گرفته است، گفت: «اگر فکر می‌کنید که انسان‌ها بد هستند پس نتیجه طبیعی این است که باید از بین بروند. اگر هوش مصنوعی توسط افراط‌گراها برنامه‌ریزی شود، عملکرد مفید آن انقراض بشریت خواهد بود و مشکل این است که اصلا فکر نمی‌کنند اتفاق بدی باشد.»

دمیس حسابیس، یکی از بنیانگذاران گوگل دیپ‌مایند به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هوش مصنوعی بریتانیا، پیش از این اجلاس، گفت: «هوش مصنوعی بسیار مهم است. کارهای زیادی باید برای اطمینان بخشی از اینکه سیستم‌های هوش مصنوعی را به‌خوبی درک می‌کنیم و می‌دانیم چگونه آنها را به روش‌های ایمن و مسئولانه مستقر کنیم، انجام شود.»

بیشتر بخوانید:

او البته خطرات بالقوه‌ای را شناسایی کرد که شامل ایجاد اطلاعات نادرست و جعل عمیق توسط هوش مصنوعی و سوءاستفاده عمدی از فناوری توسط هکرهاست.

طی روزهای آینده، حدود ۱۰۰نفر از رهبران جهان، روسای فناوری، دانشگاهیان و محققان هوش مصنوعی در پردیس بلچلی پارک بریتانیا برای برگزاری اجلاس ایمنی هوش مصنوعی گردهم می‌آیند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1832069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =