پیشنهاد مهم مشاور نظامی رهبر انقلاب به مقام بلندپایه ارتش چین برای انعقاد قرارداد عدم تعرض میان اعضای سازمان شانگهای

فارس نوشت:سرلشکر صفوی در ادامه رایزنی های خود با مقامات چینی تأکید کرد: چین و ایران باید نسبت به تهدیدات و منافع مشترک به درک واحد برسند.

سرلشکر سید یحیی صفوی در ادامه برنامه‌های خود در سفر به پکن، با جانشین ستاد مشترک ارتش چین دیدار و از اندیشکده‌های کیکر و CIIS و آکادمی علوم نظامی چین بازدید کرد.

وی در دیدار با ژنرال جینگ جیانشین جانشین ستاد ارتش چین گفت: نیروهای مسلح چین و ایران باید به فهم واحد نسبت به انواع تهدیدات و منافع مشترک دست پیدا کنند.

اسرائیل از سه جهت غافلگیر شد /جنگ به سرعت متوقف نشود، آسیب ها جدی خواهد بود

اسرائیل مستقیم وارد جنگ با ایران می شود؟ /محمد صدر: مذاکره ایران و آمریکا امکانپذیر است /قدرت حزب الله صد برابر حماس است

عکسی از سردار قاآنی در شمال لبنان /ادعای اسرائیلی ها درباره فرمانده قدس سپاه

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به شعار اجلاس امنیتی شیانگ شان پکن با عنوان «امنیت مشترک و صلح پایدار» خاطرنشان کرد:به شما پیشنهاد می کنم امنیت مشترک و صلح پایدار ابتدا بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای اجرا شود و انعقاد قرارداد عدم تعرض میان اعضای شانگهای می تواند مدلی برای این کار باشد.

جانشین ستاد مشترک ارتش چین در این دیدار ضمن قدردانی از حضور و سخنرانی سرلشکر صفوی در اجلاس امنیتی شیانگ شان پکن گفت: چین و ایران با وجود تحولات بین المللی روابط خوب خود را حفظ کرده اند.

پیشنهاد مهم مشاور نظامی رهبر انقلاب به مقام بلندپایه ارتش چین

جانشین رئیس ستاد ارتش چین با اشاره به تحولات منطقه غرب آسیا و جهان خاطرنشان کرد:چین به نقش ایران در امور منطقه ای آگاه است و بابت عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای و بریکس تبریک می گوید.

وی افزود: نیروهای مسلح ایران از شرکای مهم ارتش چین هستند و رؤسای جمهور دو کشور به ارتقای سطح همکاری ها در ابعاد گوناگون اهمیت می دهند.

سرلشکر صفوی همچنین با مدیر و مسئولان اندیشکده کیکر پیرامون تحولات ژئوپلیتیکی جهان گفتگو کرد.

این اندیشکده به عنوان برترین مرکز مطالعاتی چین از سهم مهمی در تدوین استراتژی و سیاستهای این کشور برخوردار است.

سرلشکر صفوی با اشاره به یکجانبه گرایی دولت امریکا گفت: نقش دولت چین برای مقابله با تلاش دولت امریکا برای کسب قدرت هژمون و همچنین یکجانبه گرایی این کشور مهم است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه برنامه های خود با حضور در اندیشکده CIIS با مدیر این اندیشکده به عنوان بالاترین مرکز مطالعاتی وزارت امور خارجه چین و همچنین مدیران سایر اندیشکده های چین پیرامون مسائل اسیا و جهان تبادل نظر کرد.

سردار صفوی در این نشست، با تأکید بر مظلومیت و حقوق قانونی مردم فلسطین، عملیات طوفان الاقصی را دفاع مشروع در برابر بیش از ٧٥ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی دانست.

وی با اشاره به حمایت دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی خاطرنشان ساخت: فرماندهی کلان این جنگ را دولت امریکا بر عهده دارد و رژیم صهیونیستی عامل اجرای آن است.

صفوی به جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه اشاره و بر لزوم توقف آنی جنگ و ارسال کمک های فوری شامل دارو، غذا، سوخت و آب به غزه تأکید کرد.

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1832233

برچسب‌ها