رئیسی: دولت هیچ کاندیدایی در انتخابات مجلس ندارد

ابراهیم رئیسی در پاسخ به این سوال که دولت در خصوص اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره انتخابات چه برنامه‌هایی دارد، گفت: دولت خود را موظف به برگزاری یک انتخابات مشارکتی، با امنیت بالا و کاملا رقابتی به‌عنوان جلوه‌ای از مردمسالاری می‌داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایت ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در پایان سفر دولت مردمی به استان کردستان در نشستی خبری در تشریح نتایج و دستاوردهای این سفر، گزارش‌های معاون اجرایی رئیس جمهور و تعدادی از وزرا درباره میزان اجرای مصوبات سفر قبلی دولت به این استان را حاکی از پیشرفت‌های خوب در این زمینه دانست.

اقدام عجیب رئیسی در سفر به کردستان/ ۵ طرح انجام‌شده در دولت روحانی دوباره افتتاح شد!

رئیس دولت در بخشی از این نشست خبری، در پاسخ به سوالی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر قطع مراودات و صادرات انرژی کشورها با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: صرف محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی کافی نیست و کشورها باید همکاری‌های خود و صادرات انرژی به این رژیم کودک‌کش و جنایت‌کار را که قاتل ۱۰ هزار فلسطین از جمله ۴ هزار کودک در روزهای اخیر بوده، قطع کنند. دولت مردمی نیز در مراودات بین‌المللی خود اجرای منویات رهبری را دنبال می‌کند.

رئیسی در پاسخ به این سوال که دولت در خصوص اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره انتخابات چه برنامه‌هایی دارد، گفت: دولت خود را موظف به برگزاری یک انتخابات مشارکتی، با امنیت بالا و کاملا رقابتی به‌عنوان جلوه‌ای از مردمسالاری می‌داند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری به مشارکت و آرای مردم باور واقعی دارد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از ابتدا با هدایت‌های امام راحل و سپس رهبر معظم انقلاب اسلامی همه نهادهای اساسی کشور را با رای مردم ایجاد و مستقر کرده است. امام و رهبری برخلاف بسیاری دیگر از سیاستمداران دنیا به مردم به شکل واقعی باور دارند و نه صرفا به‌عنوان ابزاری برای پیشبرد منافع و اهداف خود.

رئیسی تاکید کرد: به‌عنوان دولت هیچ کاندیدایی در انتخابات نخواهیم داشت و صرفا به دنبال ایجاد زمینه مشارکت گسترده‌تر و بالاتر همه مردم و گروه‌ها در انتخابات هستیم.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1832715

برچسب‌ها