نامه جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران به گوترش +جزئیات

 جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران در نامه ای به آنتونیو گوترش خواستار پایان دادن به اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی در غزه شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن نامه جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران به شرح زیر است؛

«دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
جناب آقای انتونیو گوترش

با گذشت بیش از دو هفته از حملات پی در پی اسرائیل به مناطق مسکونی غزه و به ویژه بیمارستان معمدانی، که به شهادت صدها فلسطینی به ویژه زنان و کودکان و افراد بیمار منجر شد، به تدریج تصویر رنگ و لعاب داده شده رژیم صهیونیستی هر چه بیشتر برای جامعه جهانی فرو می ریزد و ماهیت ضد دموکراتیک، ضد بشری و ناقض حقوق بشر و حقوق جنگ این رژیم بر همگان فاش می شود. نمایش خشونت بی حد و حصر اسرائیل در قبال مردم غزه در رسانه ها، کشتار هر روزه کودکان بی پناهی که به جای مشقهای مدرسه وصیت نامه می نویسند و اسمشان را بر روی دست و پایشان حک می کنند تا بعد از شهادت ناشناس نمانند و تصویر آوارگانی که حتی در مناطق امن اعلامی از سوی اسرائیل نیز هدف حملات مرگبار قرار می گیرند سبب شده است تا در یک هفته اخیر جایگاه بین المللی اسرائیل در افکار عمومی جهانی به شدت تنزل کرده و تقریبا هر روز شاهد برگزاری تظاهرات مردمی در کشورهای مختلف علیه اقدامات ضد بشری این رژیم باشیم.

واکنش کنایه آمیز علی مطهری به اظهارات نماینده روسیه در سازمان ملل درباره جنگ غزه

پیش بینی سخنگوی سپاه درباره نابودی قطعی اسرائیل

در این راستا در بحبوحه جنگ نرم اسرائیل و شانتاژ تبلیغاتی این رژیم علیه حماس و ساکنان غزه برای مشروعیت بخشی به اقدامات سبوعانه خویش، اشاره جنابعالی به ریشه های شکل گیری طوفان الاقصی و موضعگیری نسبتا بی طرفانه و شجاعانه شما در پرداختن به ابعاد مختلف این جنگ و حقوق ملت فلسطین، به معنای تلاش دبیر کل سازمان ملل برای حفظ استقلال عمل نسبی این سازمان و همراهی با مطالبات افکار عمومی جهانی است. هر چند در وضعیت تسلط و نفوذ اسرائیل در رسانه ها و محافل سیاسی بین المللی، این موضع گیری جنابعالی ارزشمند است، اما قطعاً به تنهایی کافی نیست و لازم است شما در جایگاه ریاست مهمترین سازمان جهانی که برای ایجاد صلح و رعایت موازین بین المللی طراحی شده، با اقدامات به موقع، موجبات کنترل و بازداشتن رژیم اسرائیل از قتل عام ساکنان غزه به ویژه زنان و کودکان بی گناه و مظلوم و جلوگیری از تداوم حملات کور و خشونت بار این رژیم را فراهم آورید.

بر دولتمردان کشورهای غربی نیز لازم است با فاصله گرفتن از لابی قدرتمند رژیم صهیونیستی و پرهیز از تعهد بی چون چرا به حمایت از این رژیم کودک کش، با جدیت و قاطعیت به دنبال راهکارهایی برای پایان حملات خشونت بار رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه باشند. حفظ اتحاد و انسجام کشورهای عربی و اسلامی و جهت گیری یکصدای آنها در حمایت از حقوق مردم فلسطین از دیگر الزاماتی است که می تواند به پایان سریعتر جنگ و کشتار کور مردم غزه کمک کند و جلوی تندروی های اسرائیل و تداوم اقدامات ضد انسانی آن را بگیرد.

جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران ،ضمن اعلام همبستگی و همراهی خود با آرمان مردم فلسطین و حقوق حقه ملتهای تحت ستم از جمله مردم مظلوم و بی پناه غزه، همه دولتها و ملتهای حقیقت طلب و سازمانهای حامی حقوق بشر را به خروج از انفعال و سکوت و اقدام بر اساس همه امکانات موجود خود دعوت می کند و امیدوار است با اعتراض همه جانبه جامعه جهانی، رژیم اسرائیل در انزوا قرار گرفته و ضمن پایان دادن به اقدامات ضد انسانی خود، به خاطر نقض حقوق جنگ و حقوق بشر و کشتار بی رویه زنان، کودکان، بیماران و آوارگان غزه در موقعیت توبیخ و پاسخ گویی قرار بگیرد.

جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران»

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1834103

برچسب‌ها