مهاجران افغان اخراج شده از پاکستانی راهی ایران می شوند؟ /آقای نماینده نگران شد

ایلنا نوشت: نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: الان که کشور پاکستان نسبت به اخراج گسترده مهاجران افغانستانی اقدام می‌کند، اگر بخواهند بخشی از آنها به ایران بیایند به نظر من نگران‌کننده است. 

معین الدین سعیدی درباره گزارش مرکز پژوهش‌ها در خصوص ارائه برنامه ۵ ساله توسعه پس از آزادی فلسطین گفت: مشاهده کردم یک فراخوانی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مبنی بر تدوین برنامه ۵ ساله اول توسعه کشور فلسطین داده شده است؛ به اعتقاد من واقعا جهت حمایت از آرمان فلسطین راه‌های بهتری از این فانتزی بازی‌ها مضحک وجود دارد.

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر ما خیلی در بحث قوانین برنامه ۵ ساله توسعه دستاورد شاخصی داریم، خودمان باید الان پاسخگو باشیم که چرا تنها ۲۰ درصد از قانون ۵ ساله ششم توسعه قابلیت اجرایی پیدا کرده است.

پیشنهاد ویژه نماینده مجلس برای گفتگو با طالبان برای حل مشکل مهاجران افغان در ایران

وی با اشاره به این که من فکر می‌کنم ملت فلسطین نیازی به فانتزی بازی ندارد، اظهار داشت: آنچه که باید اتفاق بیفتد حمایت تمام‌عیاری است که جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین دارد و این خودش ارزشمندتر از این فانتزی‌بازی‌های مضحکی است که اخیرا رخ می‌دهد؛ من توجه عزیزان را به اجرایی شدن برنامه‌های توسعه خودمان جلب می‌کنم.

سعیدی با اشاره به اخراج مهاجران افغانستانی از کشور پاکستان عنوان کرد: ما به دلیل حسن همسایگی پذیرایی جمعیت قابل توجهی از همسایگان افغانستانی هستیم. اما واقعیت این است چالش‌های متعددی هم در این مسیر ایجاد شده و حمایت‌های لازم از طرف نهادهای بین‌المللی اتفاق نمی‌افتد و الان که کشور پاکستان نسبت به اخراج گسترده مهاجران افغانستانی اقدام می‌کند، اگر بخواهند بخشی از آنها به ایران بیایند به نظر من نگران‌کننده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علیرغم همه نگاه‌های انسان‌دوستانه به همسایه شرقی خودمان شاهد هستیم گروه طالبان معتقد به هیچ کدام از اصول حقوق بین‌الملل نیست که بارزترین مصداق آن عدم تحقق حقابه هیرمند است که مشکلاتی را برای مردم سیستان ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: به نظر من در چنین شرایطی باید بسیار با خویشتن‌داری اقدام کنیم زیرا احتمال مهاجرت این حجم عظیم از افغانستانی‌ها به سمت ایران در ساماندهی‌شان چالش ایجاد خواهد کرد.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1834124

برچسب‌ها