ادامه راه آذری جهرمی برای آموزش و پرورش در دولت سیزدهم

ایران نوشت:دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، از ارائه پیشنهادی به دولت درخصوص توزیع تبلت دانش‌آموزی یا تبلت ویژه آموزش با اولویت دانش‌آموزان مناطق محروم در ذیل بسته تقویت مدارس عادی دولتی خبر داد.

محمود امانی طهرانی با اشاره به آماده شدن بسته تقویت مدارس عادی دولتی و ارائه ۱۰ پیشنهاد در ذیل این بسته به وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: اعطای ابزاری نظیر تبلت به صورت رایگان، با اینترنت رایگان با اولویت دانش‌آموزان مناطق محروم یکی از ۱۰ پیشنهادی است که در بسته تقویت مدارس عادی دولتی قید و به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است. از دید من ابزار رسمی آموزش موبایل نیست چراکه کوچک است و صدماتی دارد. ابزار آموزش برای دانش‌آموزان باید تبلتی تقریباً ۱۰ اینچی باشد و از این رو پیشنهاد دادیم تبلت دانش‌آموزی یا تبلت ویژه آموزش در بین دانش‌آموزان توزیع شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره ویژگی‌های این تبلت تصریح کرد: باید اینترنتی در خود این تبلت تعریف شده باشد تا نیاز به سیمکارت جدا نداشته باشد. همچنین باید امکان به روزرسانی نسخه کتب درسی به صورت اتوماتیک در این تبلت انجام شود.امانی گفت: از دید من با آمدن این تبلت دیگر نیازی به نسخه فیزیکی کتاب درسی و کمک درسی نیست. این امر از نظر هزینه نیز بسیار به صرفه است.
امانی با تأکید بر اینکه فناوری مرز بی‌عدالتی را بر می‌دارد، توضیح داد: از طریق فناوری می‌توان بهترین تدریس، بهترین معلمان کشور، بهترین نمونه‌های آموزش را به دست بچه‌های محروم از داشتن این آموزش‌ها، رساند.

گفتنی است توزیع تبلت در مدارس و ارائه روشهای تدریس با موبایل و تبلت را آذری جهرمی در دولت دوازدهم نهادینه کرد.

21302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1834708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =