زلنسکی ۱۰۸ فرد و ۳۷ شرکت روسی را تحریم کرد

ایسنا نوشت: زلنسکی ۳۷ شرکت روسی و ۱۰۸ فرد از جمله نخست وزیر سابق و وزیر آموزش سابق اوکراین را تحریم کرده و گفت، هدفش مقابله با ربوده شدن کودکان اوکراینی از اوکراین و سایر اقدامات مسکو در جنگ کنونی با این کشور است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفت: ما در حال افزایش فشار به این افراد و شرکت‌های روسی هستیم و هر کدام از آنها باید مسئول آنچه که انجام دادند، باشند.

این اظهارنظر از سوی زلنسکی پس از آن مطرح شد که دفتر وی احکامی مرتبط را با امضای او در ارتباط با تحریم‌های این افراد و شرکت‌های روسی منتشر کرد.

زلنسکی همچنین در سخنرانی خود گفت، این لیست شامل افراد مرتبط با ربودن و دیپورت کودکان اوکراینی از اراضی تحت اشغال روسیه و افرادی است که به روش‌های مختلف به اقدامات روسیه علیه اوکراین کمک کرده‌اند.

افرادی که در این فهرست هستند شامل "دیمیترو تاباچنیک"، وزیر سابق آموزش و علوم اوکراین است که شهروندی اوکراینی‌اش فوریه لغو شد و همچنین "میکولا آزاروف"، نخست وزیر سابق اوکراین نیز در آن هست.

این دو سال ۲۰۱۴ و پس از سرکوب اعتراضات در کی‌یف با بیش از ۱۰۰ کشته به مسکو گریختند.

دیگر افرادی که تحریم شده‌اند "سرگئی آکسیونف"، رئیس کریمه منصوب شده از سوی روسیه و "لئونید پاسچنیک"، رئیس انتصابی از سوی پوتین در لوهانسک هستند.

یکی از گروه‌های تحریمی به نام " Kvartal Lui" است که با یک وبسایت که موسس آن "ماریا لووا بلوا"، کمیسیونر حقوق کودکان روسیه است، در ارتباط بوده است.

در فهرست جدید تحریم‌های زلنسکی نام "سوفیا لووا بلوا"، مدیر اجرایی این گروه تحریمی و خواهر کمیسیونر حقوق کودکان روسیه نیز دیده می‌شود.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1838558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =