عملکرد بهمن در داخلی‌سازی قابل قبول است

دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو از 23 تا 26 آبان 1402 در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد. رئیس کمیسیون صنایع مجلس ضمن بازدید از این نماشگاه، از غرفه گروه بهمن نیز دیدن کرد.

اکبر تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در حاشیه بازدید از غرفه محصولات بهمن در دومین نمایشگاه تحویل صنعت خودرو گفت: «اجرای درست دستورات رهبری در اجرای اصل 44 قانون اساسی می‌توانست جهشی در صنعت خودرو ایجاد کند.»

این نماینده مجلس اظهار داشت: «تنها راه نجات اقتصاد ایران، رفع موانع پیش روی فعالان بخش خصوصی است. در سالیان گذشته رشد بخش خصوصی علیرغم همه سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌ها قابل قبول بوده است.»

تالارپشتی تلاش‌های گروه بهمن در داخلی سازی محصولات تجاری و سواری را ارزشمند دانست و گفت: «گروه بهمن به عنوان خودروساز بخش خصوصی گام‌های موثری در داخلی‌سازی برداشته است.»

اشاره رئیس کمیسیون صنایع به برنامه‌های گروه بهمن در داخلی‌سازی تولیدات خود است؛ طبق آمارهای این شرکت، سیر داخلی سازی محصولات بهمن در سالیان اخیر صعودی بوده است که اجرای پروژه‌ها نیز منجر به رقابتی شدن قیمت محصولات بهمن در مقایسه با سایر رقبا شده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، رفع موانع پیش روی بخش خصوصی را وظیفه دولت دانست و با انتقاد از تداوم رویکردهای غلط و -به تعبیر رهبری- غرض‌ورزانه در مواجهه بخش خصوصی گفت: «دولت باید فضا را مهیا کند و نباید رقیب بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باشد.»

این نماینده در ادامه با اشاره به جایگاه و مشروعیت ایران در منطقه، از خودروسازان دعوت کرد تا برای ورود به بازارهای منطقه برنامه‌ریزی کنند. در ادامه نیز رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: «ساختارها باید به نفع بخش خصوصی اصلاح شوند تا با کمترین هزینه، بیشترین بازدهی را داشته باشد.»

وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو گفت: «دولت باید نیازهای خود را به بخش خصوصی اعلام کند تا آنها بتوانند پاسخی برای خواسته دولت پیدا کنند. در این نمایشگاه شاهد بودیم، توجه خودروسازان به خودروهای برقی جلب شده و این نشان می‌دهد صنعت و بخش خصوصی می‌تواند به سرعت پاسخ مناسبی برای خواسته‌های دولت پیدا کند.»

در همین راستا می‌توان یادآور شد، پس از تاکید وزیر صمت بر برقی سازی ناوگان حمل و نقل ایران، برند BMCARS نیز نسبت به معرفی هونگچی E-QM5 و E5 به بازار خودرو اعلام آمادگی کرد. هونگچی E-QM5 قرار است در اختیار تاکسیرانی شهرهای ایران قرار بگیرد.
بهمن موتور با محصولات G9، دیگنیتی پرستیژ، فیدلیتی پرستیژ، ون باری اینرودز و ریسپکت حضور پیدا کرد. همچنین برند BMCARS نیز با بستیون T77، هونگچی E-QM5 و E5 را به این نمایشگاه برد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1838599

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =