سنگ اندازی آمریکا در اعلام آتش در جنگ غزه به روایت  فرمانده کل سپاه /آمریکا ۱۰ تریلیون دلار هزینه برای قدرت خود کرده است

فارس نوشت: سرلشکر سلامی گفت: صهیونیست‌ها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب در میان صهیونیست‌ها کشنده‌تر از چیزی است که در غزه مشاهده می‌کنید.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آبان‌ماه)‌ در نشست سراسری ۳۰ هزار نفری جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کشور،‌ ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، گفت: همه با این اعجاز ذهنی امام عظیم الشأن آشنا هستید که چگونه حکمت الهی بر قلب مبارک امام و پیشوای بزرگ انقلاب اسلامی تجلی پیدا کرد و این شجره مبارکه و درخت تناور که ریشه‌های آن در عمق ایمان و احساس و عاطفه مردم ما عمیق است و شاخص‌های پرثمر آن در آسمان افتخارات انقلاب اسلامی شاداب و با نشاط سیر می‌کند.

وی افزود: حقیقت مطلب آن است که بسیج فرمول حل همه مسائل به ظاهر لاینحل جامعه ما است. بسیج کارآمدترین، قوی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه ما به واسطه آن آسان می‌شود.

سرلشکر باقری: محور مقاومت ساکت نخواهند نشست /دریادار سیاری: ایران بازیگر اصلی اتفاقات در غرب آسیاست

هشدار معاون سیاسی سپاه درباره نقشه دشمن برای انتخابات مجلس در ایران /آمریکا اگر احساس کند قدرتمند هستیم، حاضر به مذاکره و امتیازدهی است

سرلشکر باقری یک پیام صادر کرد+جزئیات

زندگی برای مردم ما با بسیج سهل می‌شود

فرمانده کل سپاه پاسداران، با بیان اینکه زندگی برای مردم ما با بسیج سهل می‌شود، تصریح کرد: بسیج چشمه الهام، سرچشمه آرامش و تجلی‌گاه فضائل درخشان ملت عزیز ایران و حتی امت اسلام است.

وی ادامه داد: اگر به تاریخ پرتراکم این نهاد نیرومند نگاه کنیم، از ابتدا تا به امروز بسیج با عنصر پیشگامی، آگاهی، جهاد، شهادت‌طلبی، فداکاری، وفاداری و میدان‌داری از آن حماسه باشکوه دفاع مقدس که راه را بر ائتلاف بزرگ تاریخ بست، راه غلبه را از درهم تنیدگی امپراطوری‌های بی‌نظیر تاریخ حیات بشر بست و اذن غلبه به مستکبران نداد، سیاست‌ها، راهبردها، امیدها و آرزوهای آن‌ها را در درون حرکات عجیب و شگفت انگیز خود دفن کرد.

نام بسیج همه جا مترادف یک شکوه بی‌نظیر و پیروزی قطعی است

سرلشکر سلامی، گفت: نام بسیج همه جا مترادف یک شکوه بی‌نظیر و پیروزی قطعی است. در هر مقیاس تا زمانی که بسیجی‌ها هنگام بلایا نخستین انسان‌هایی بوده و هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سخت همچون سیل، آتش‌سوزی، زلزله، برف‌های سنگین، کرونا، زدودن فقر، غبار محرومیت و اندوه افسردگی به داد مردم ما رسیدند.

وی با بیان اینکه، می‌توان بسیج را به نوعی یک تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی بر مردمان این سرزمین و حتی سرزمین‌های دیگر دانست، افزود: شما می‌توانید رد پای بسیجی‌ها را در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمین مشاهده کنید. بسیاری از پیکرهای بسیجیان ما از دوردست آمد، آن‌ها که مدافعان حرم نام گرفتند. اما، این حرم فقط بقاء متبرکه آن بلاد نبود بلکه آبرو، حیثیت، عرض، کرامت و شرف مسلمانان بود. آن‌ها به آنجا رفته بودند تا مسلمانان عزیز از سوریه و دیگر سرزمین‌های همجوار آن به خیابان‌های شهرهای اروپایی آواره نشوند.

مدافعان حرم پدیده تکفیر را از صفحه سیاسی منطقه حذف کردند

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم،‌ تاکید کرد: آن‌ها رفته بودند تا یک ملت از تحقیر دفن شدن زیر چکمه امپراتوری‌ها نجات پیدا کند. البته عمل آن‌ها نتیجه بخش بود چرا که آن‌ها بودند، پدیده تکفیر را با قوت آن فرمانده آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی توانستند از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند. این بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد. ممکن است در نقاطی عمل کند اما شعاع و میدان جاذبه و تاثیر آن جهانی است.

وی ادامه داد: بسیج در میدان معادلات سیاسی و گاه نقشه سیاسی جهان را تغییر می‌دهد. این تفکر گسترش یافته از مرزها عبور کرده و جوانان کشورهای اسلامی را با منطق، آرمان‌ها و رسالت‌های خود آشنا کرده است و آنان را همانند جوانان ایرانی برای دفاع از هویت، سرزمین، مجد، عظمت، شکوه و آرامش خود آماده کرده است.

جهان اسلام امروز مفهومی واقعی در صفحه زمین پیدا کرده است

سرلشکر سلامی، اظهار کرد: امروز ما با آرایه به هم پیوسته‌ای از بسیج در سرزمین‌های مختلف مواجه هستیم. انفصال به اتصال تبدیل شده است و آرمان‌ها یکپارچه و هماهنگ عمل می‌کنند، از فلسطین و غزه تا کرانه، لبنان، سوریه، عراق، یمن، افغانستان و ایران شما همه جا یک الگو، تفکر، اندیشه و آرمان مشاهده می‌کنید. این پیوستگی جزو اساسی‌ترین دستاوردهای بزرگی است که سال‌های اخیر حاصل شده است.

وی افزود: جهان اسلام مفهومی واقعی در صفحه زمین یافته است. یعنی جهان اسلام از یک مفهوم ساده در ادبیات سیاسی و یک واژه در نقشه جغرافیای سیاسی جهان به یک واقعیت کاملاً مجسم عینیت‌یافته و قابل عمل روی زمین تبدیل شده است. این به معنای آن است که جهان اسلام علاوه بر حاکمیت در حال تجدید بنای یک قدرت عظیم در سطح منطقه غرب آسیا، خلیج فارس و شرق آسیا است و نقطه توقفی بر این تفکر و اندیشه وجود ندارد.

ما تا به امروز خطرناک‌ترین توطئه‌ها و قدرتمندترین تهدیدات تاریخ علیه یک کشور را خنثی کرده‌ایم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آنچه که ما در حال مشاهده هستیم یک پدیده شگفت انگیز دیگر است، عنوان کرد:‌ در ادبیات مرسوم سیاسی هنگامی که از عناصر قدرت ملی سخن گفته می‌شود، معمولاً به اجزا و مولفه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی ژئوپلیتیک و فرهنگی اشاره می‌شود. اما، ایران عزیز از عناصری متمایز و مجزا علاوه بر این عناصر برخوردار است که اتفاقاً این عناصر یک تفاضل ایجاد می‌کند نه تفاوت.

وی ادامه داد: تفاضل به همان مفهوم یک برتری، انگار یک فضیلت و آن عناصری است که ما به وسیله آن تا به امروز توانسته‌ایم خطرناک‌ترین توطئه‌ها و قدرتمندترین تهدیدات تاریخ علیه یک کشور را خنثی کنیم و از این همه سرسختی، تهدید، خطر، قابلیت‌ها و فرصت‌هایی برای رفعت بخشیدن به تراز قدرت خود در دستگاه مختصات بین‌المللی بسازیم. البته این عناصر همچنان فعال و کارآمد هستند .

آمریکا فاقد یک رهبری کاریزماتیک قابل تکثیر در جامعه خود است

سرلشکر سلامی، اظهار کرد: در یک مقایسه، مهم‌ترین عنصری که نه خود صرفاً عنصر قدرت بلکه قدرت‌ساز، مولد، الهام بخش است و قدرت از او جاری می‌شود آن رهبری است. این یک مطلب آشکار است وقتی آمریکایی‌ها در تحلیل آسیب پذیری‌های قدرت خود مطلب نوشتند مهم‌ترین نقطه ضعف خود را با این عبارت بیان کردند؛ «فقدان یک رهبری کاریزماتیک.» فقدان رهبری که در شخصیت، ذهن، باور، انتقاد، ایمان و قلوب جامعه تحت مسئولیت خود قابلیت تکثیر داشته باشد.

وی افزود: آن‌ها در ادامه گفتند علاوه بر آن در حاکمیت آمریکا، یک موضوع مهم به نام فقدان حکمت مفقود است. به همین دلیل، رهبران آمریکا کوچک هستند، از هیچ کجا آمده‌اند و صاحب فضیلت نیستند. البته این گفته من نیست بلکه خودشان آن را عنوان کرده‌اند.

آمریکا توانایی تبدیل قدرت به منفعت سیاسی را از دست داده است

فرمانده کل سپاه پاسداران، با بیان اینکه با نگاه به روسای جمهور دوره‌های اخیر در آمریکا، شما در آن‌ها هیچ فضیلتی از علم، دانایی، حکمت، ایمان، عاطفه، احساس و دانایی مشاهده نمی‌کنید، تاکید کرد: به همین دلیل، آمریکا قدرت تبدیل قدرت به منفعت را از دست داده است. آمریکا صاحب قدرت است ولی توانایی تبدیل قدرت به منفعت سیاسی را از دست داده است، یعنی بی‌شمار هزینه می‌کند، نزدیک به ۱۰ تریلیون دلار. این اعتراف خود آن‌هاست. اما، منافع این ۱۰ تریلیون دلار هزینه در کجا صورت مجسم پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: آن‌ها می‌گویند قبلاً دیگران هزینه می‌کردند و ما منفعت می‌بردیم، امروز ما هزینه می‌کنیم انقلاب اسلامی منفعتش را می‌برد. این موضوع را دقیقاً در سقوط صدام حمله به افغانستان عراق و سایر نقاط بیان کردند.

امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است

فرمانده کل سپاه پاسداران، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: آمریکا، غربی‌ها و دشمنان فکر می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بدون بازگشت خواهد شد، اما امسال ببینید این تعادل چگونه بازگشته و قدرت ترمیم پذیری نظام را ببینید. آن‌ها هر چقدر می‌خواهند این نظام را تغییر شکل دهند به حالت اولیه باز می‌گردد و این جزو مسلمات این نظام است.

وی افزود: امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است و همه نگاه‌ها به ایران است که چگونه این بازی را اداره می‌کند، این عنصر اصلی قدرت ما است.

سرلشکر سلامی با اشاره به ضرورت علم و علم‌آموزی، تاکید کرد: راه قوی شدن ما از طریق علم می‌گذرد. حکمت و علم، عناصر اصلی پیشرفت ما است و هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه و علم نشود به آن احترام عظمتی که لازمه آن است، نمی‌رسد. نقش اساتید ما برای قوی کردن ایران، نقش اول و پیشرانی و تعیین کنندگی است، چون جوانانی که برای امروز و آینده آماده می‌شوند در دانشگاه ساخته می‌شوند. ایران شایسته بزرگ بودن است و تاریخ ایران گواه این واقعیت است.

همه اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها تحت طوفان الاقصی بر باد رفت

فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث غزه و جنایات صهیونیست‌ها گفت: تمام اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها همه تحت طوفان الاقصی بر باد رفت. هرچه آمریکا برای خود سیطره سیاسی ایجاد کرده و از جنگ نرم و رسانه استفاده کرده بود که ارزش‌های کاذب خود را به جهان حاکم کنند پس از طوفان الاقصی همه یکباره فرو ریخت.

وی با بیان اینکه هویت و ماهیت اصلی و واقعی آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها در حوادث بعد از طوفان الاقصی بصورت عریان به همه جهان نشان داده شد، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها منتظر آتش بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب در میان صهیونیست‌ها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه مشاهده می‌کنید. اما، مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1839516

برچسب‌ها